Kalju vastu ei õnnestunud miski – FC Flora -FC Flora

Kalju vastu ei õnnestunud miski

Teisipäeval võõrustasime kodumurul Nõmme Kalju FC  võistkonda ning pidime kahjuks vastase selget paremust tunnistama. Väsinud ja teravuseta meeskond jäi kuivale ning lasi endale lüüa neli.

Laupäevane võit oli kindlasti suureks abiks, kuid Premium liiga lõpuni on veel pikk maa minna, seda näitas ka kohtumine Lillekülas. Sellel hooajal ainult korra kaotusekibedust tundnud esindus ei suutnud täna kahjuks poolehoidjaid rõõmustada. Mängu esimestest minutitest peale sai ohjad enda kätte Kalju, kes väga näljaselt alustas. Keskväljal õnnestus vastasel ülekaal saavutada ja esilagu küll hambutult, kuid kindlalt hammustati meie kaitseliini. Löögid lendasid esiti Mait Toomi sülle või väravast mööda, kuid järjest lähemale nõmmekad jõudsid. 37. minutil sai Kalju oma tahtmise. Meie klaaritud pall maandus karistusala taga Tjapkini jalal ning mees kõmmutas täiest hingest – pommlöök posti kõrvale ja seis tablool 0:1! Enne poolajavilet oli Alliku lähedal, et meid ka sellise mänguga tagasi ree peale aidata, kuid õige pisut jäi puudu.

Teisele poolajale tulime muudatustega. Värskete jalgadega tulid peale Ainsalu ja Miller, kes vahetasid Poomi ning Sobtšenko. Mäng küll läks natuke aktiivsemaks, kuid endiselt olime meie need, kellel asjad ei õnnestunud. 58. minutil sai lühikese aja jooksul Lukka teise kollase kaardi ja pidi õhtu varakult lõpetama. Olime Kalju vastu jäänud vähemusse.

Ei läinud kaua kui õhtu päris koledaks keeras. Niigi täna paremat minekut näidanud nõmmekad karistasid meie riskid koheselt ära. Liliu lõi 0:2. Vahetuses sekkunud Kirss lükkas väravaesiselt 0:3 ja lõpetuseks tulistas Carlos tõelise iluduse meie tagumisse ülanurka ning tehes lõppseisuks 0:4. Jäime täna situatsioonidesse alati sammu hiljaks või olime pehmed. Meeskond tundus väsinud. Puhkame ja tuleme tugevamana tagasi!

Arno Pijpers:”Loomulikult kiidan esiteks Nõmme Kalju võistkonda, nad näitasid head mängu. Tahtsime täna tempo alla lüüa, kuid Kalju ei lasknud seda teha. Nad on hea meeskond.” Peatreener jätkas: ” Puhkasime ühe päeva vähem kui nemad, aga selline on kalender. Täna oli väga tähtis esimene värav ning mängu otsustas Marco punane, aga see oli korrektne. Võrdleksin natuke seda City ja Liverpooli mängus olnud eemaldamisega – Lukka ei tahtnud vastasele haiget teha, aga mängijate liikumised olid sellised, et olukorda ei saanud enam vältida.”

Pärast 29. vooru on meie edu Levadia ees kuus punkti ning järgmiseks sõidame külla Paidele. Mäng algab laupäeval Paide linnastaadionil kell 13:00. Mäng korraga ja kõik mängu!