Kalju puistas Flora mängumasinasse liiva, kuid võita ei suutnud – FC Flora -FC Flora

Kalju puistas Flora mängumasinasse liiva, kuid võita ei suutnud

Gert Kams vs Kalju, 3-3, 27.08.2016 Hiiu staadionil

XXVII voor Premium Liigas tõi ühe keskse kohtumise, milles läksid Hiiul vastamisi sealne esindusklubi Nõmme Kalju FC ning suurepärases hoos FC Flora. Matšist kujunes sada protsenti derbi nime väärt thriller, milles võitja aga selgitamata jäi – lõpuvile järel seisis tablool 3:3.

Flora alustas mängu viimasel ajal tavaks saanud raevukalt dominantse pressiga, Kalju vankus – ja varises juba 18. minutil, kui Maksim Gussev lahendas külmavereliselt ära Zakaria Beglarišvili läbisöödu, mille järel kapten Gert Kams palli täpse sööduga värava ette Gussevini toimetas. Ääreründaja ei eksinud lähilöögil – Flora juhtis 1:0.

Kalju üritas mänguohje enda kätte sikutada, kuid see õnnestus neil avapoolajal vaid üürikesteks perioodideks, mille järel Florale taas juhtroll anti. Nii möödusidki esimesed 45 minutit peamiselt Kalju väljakupoolel, kodumeeskonna rünnakuüritustest puudus vajalik viimane lihv ja teravus.

1:0 on aga teadupoolest libe seis ning seega oli selge, et teisest poolajast saab tõeline põnevuslahing. Kalju tuli väljakule hoopis otsustavama moega ning üha sagedamini suudeti mängu tüür rohevalgete käest endale kahmata. Vastuse sellele sepistasid aga taas Kams ja Beglarišvili. Viimase ideaalilähedase läbisöödu realiseeris Kams, viies Flora juba 2:0 ette. Flora teenis värava eel veel ridamisi nurgalööke, ründas ja lõi peale, kuid kaljukate väravavaht Vitali Teleš oli korduvalt ülesannete kõrgusel.

Mäng tundus tüürivat Florale soodsas suunas, kuid järgnes periood, mida sobib iseloomustama sõnapaar “lubamatu korralagedus”. Vaid kaks minutit peale Kamsi väravat tegi Kalju värske leegionär Artur Valikajev maailmaklassist individuaalset meisterlikkust näidates seisuks 1:2, kui palli omaks võttis ning selle siis ühe puutega üle puusa Mait Toomi valvatavasse väravasse saatis.

Kalju leidis uue hingamise. Möödus vaid 10 minutit, kui 67. minutil nurgalöögijärgses olukorras Flora leeris külm pea kaotati ning trahvikastisagina kasutas oskuslikult ära Karl Mööl, seades jalule 2:2 viigi.

Peale tasanumbrite tabloole ilmumist  haistis Kalju juba verd. Flora ridadest leiti üha enam auke, rohevalgete keskväli eksis ühtesoodu ning järjest kingiti Kaljule ohtlikke karistuslööke. Kaua ei pidanud säärasele tulega mängimisele palka ootama: 75. minutil sai Kalju legend Tarmo Neemelo palli ning suutis selle kukkumise pealt sellise kaarega Flora värava poole saata, et see kõigi peadest üle lendas ning tagumise posti kõrvale maandus. Kalju oli 0:2 kaotusseisust suutnud välja võluda 3:2 edu.

Ometi ei olnud rohevalged oma viimast sõna öelnud. Kalju lasi end juhtvärava järel lõdvemaks kui tohtinuks ning karistus tuli peagi. Kalju fännide mõnituste saatel asus Gert Kams 89. minutil umbes paarikümnelt meetrilt palli taha, et järjekordne karistuslöök Kalju ohutsooni saata. Kapten Kams aga otsustas peale lüüa ning tegi seda moel, mis Kalju poolehoidjate suud hetkega lukku pani. Karistuslöök lõpetas Kalju värava ristnurgas ning viik oli jalule seatud! 3:3!

Järelejäänud paar minutit kulgesid mõlemapoolsete üritustega, kuid viigipunkti peeti nullist väärtuslikumaks mõlemal pool ning nii lõppes kahe lisaminuti järel järjekordne tuline linnaderbi viigilise tulemusega.

Flora ja Kalju ristavad piigid taas juba kahe nädala pärast, kui 10. septembril kohtutakse A. Le Coq Arenal. G4S poolt teieni toodavale mängupäevale eelneb Flora sügisene perepäev. Püsige lainel, info juba peagi!