Kaks Narvas – FC Flora -FC Flora

Kaks Narvas

fc-flora-vs-narva-trans-15-10-2016-gert-kams-herol-riiberg-brent-lepistu-rauno-sappinen-zakaria-beglarishvili

Number 2 oli täna Narvas florakate poolt ja nende vastu, kui Premium Liiga XXIII voorus Narva Trans võõral väljakul 2:0 alistati, värava autoriteks kaks Raunot – ning kahel korral eksisid rohevalged penaltil.

Narva väravavaht Aleksei Matrossov kerkis piirilinnas peetud kohtumises küll kodumeeskonna poolehoidjate sangariks ning pälvis ETV telemängu parima auhinna, kuid Flora võitu väärata siiski ei suudetud.

Kompiva alguse järel hakkasid Flora ründeduo liikmed Rauno Sappinen ja Rauno Alliku üha enam Transi kaitsjate närvikava tugevust proovile panema. Kaua punasärgid vastu ei pidanudki, juba 14. minutil lasti Sappinen nurgalöögi järel trahvikasti joonelt löögile ning tugev ja täpne sooritus tõi tabloole Flora edu tähistavad numbrid.

Vaid kolm minutit hiljem andis Zakaria Beglarišvili Transi kaitseliini taha surmavalt kavala söödu, mille Alliku ideaalselt omaks sai ning väravast väljatõtanud Matrossovist mööda mänginuna suunas ta saadud palli tühja väravasse. 2:0.

Tänase mängu kangelase etteasted aga alles algasid. 24. minutil võtti Matrossov trahvikastis temaga silmitsi pääsenud Sappineni viimasena maha ning kohtuniku otsusena antud penaltit asus selle teenija ka ise lööma. Matrossov aimas löögisuuna ära ning tõrjus Sappineni mööda maad nurka suunatud löögi. Poolaja lõpu eel koputati Herol Riibergile trahvikastis tagant kandadesse nii, et ta kukkus ja teine penalti oli tõsiasi. Seda läks lööma meeskonna kapten Gert Kams ning… Matrossov tõrjus taas.

Teisele poolajale tuli Flora märksa ettevaatlikumalt, mis lubas Transil mõneti oma mängu julgemalt ehitada, kuid veerandtunnise hiilimise järel muutus rohevalgete press taas aina tugevamaks. Matrossov ent tundus Narva värava ette telliskivimüüri ehitanud olevat, võttes järjepanu ära Flora pealelööke. Mängu närvesöövamad hetked leidsid aset päris mängu lõpu eel, mil vahetusest sekkunud Sakari Tukiainen kahel korral Matrossovi nime kandnud müüri paugutas ning kolmandal korral tagasipõrkunud palli lähilöögist latti saatis.

Tablool siiski püsinud Flora 2:0 edu tähendas lõpuvile kõlades aga fakti, et Flora mehed sõidavad Tallinna poole, bussi pagasiruumis tähtsad kolm punkti kaasa loksumas. Et tänastes teistes mängudes võtsid üllatusvõidud tiitlipretendentide üle vastavalt Paide Linnameeskond (kes alistas 2:0 Nõmme Kalju) ning Sillamäe Kalev (alistades 3:2 FC Levadia), tähendab see, et koduse jalgpalli kõrgliiga viimased voorud tõotavad kujuneda läbi aegade pingelisimaks.