Juunikuine koondiseaken on läbi ning jätkame Premium liiga mängudega – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Juunikuine koondiseaken on läbi ning jätkame Premium liiga mängudega

Juunikuine koondiseaken oli tavapäratu, kuna kahe nädala jooksul mängiti kolme mängu asemel neli, millest A koondis kaotas vaid ühe kohtumise. 

A-koondis

Eesti A-koondise peatreener Thomas Häberli kutsus koondisesse 11 rohevalget, kes andsid ka oma panuse nelja mängu jooksul. Neljast mängust kaks oli punktide peale ning kaks maavõistlust – San Marinot võideti 2-0 ja Maltat 2-1 ning võeti maksimumpunktid Rahvusteliiga D-divisjonis, Argentinale kaotati 5-0 ning koondisepaus lõpetati Albaania vastu võõrsil 0-0 viigiga. 

Koondisekutse teenisid Ken Kallaste, Joonas Tamm, Michael Lilander, Henrik Pürg, Marco Lukka, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Martin Miller, Markus Poom, Markus Soomets ja Mark Anders Lepik. Sergei Zenjov sai kirja väravasöödu, kui 90+4 Henri Anier lõi 2-1 võiduvärava ning Konstantin Vassiljev sai kirja värava, mille lõi Malta võrku. Lisaks lõi värava San Marino vastu ka Joonas Tamm.

Konstantin Vassiljev 1-0 väravat tähistamas Malta vastu. Foto: Brit Maria Tael/Soccernet.ee

U21 koondis

Eesti U21 koondise peatreener Roman Kozhukhovskyi nimetas EM-valikmängude raames koondise nimekirja neli meie mängijat. Nendeks oli Kristo Hussar, Mihkel Järviste, Danil Kuraksin ja Aleksandr Šapovalov. U21 koondisest pole väga midagi head rääkida, sest valikturniir lõpetati 0 punktiga ja väravatevahe 0-32. Kodus kaotati viimased kaks kohtumist Aserbaidžaanile 5-0 ning Horvaatia eakaaslastele 4-0. 

U19 koondis

U19 koondisel toimus Balti turniir, kus osalesid ka Soome eakaaslased. U19 koondise peatreener Alo Bärengrub kutsus koondisesse neli florakat – Oskar Hendrikson, Oliver Niit, Oliver-Aleksander Otti ja Kristofer Robin Grün. 

Esimene kohtumine kaotati kohe 7-1 Läti eakaaslaste vastu, kaks päeva hiljem võeti Soomelt 1-3 kaotus ning koondiseaken lõpetati 2-1 võiduga Leedu eakaaslaste üle. Leedu vastu oli väravas Flora väravavaht Oskar Hendrikson, kes muudes mängudes oli pingil. Kõik neli florakat said koondiseaknas mänguminuteid.