Juhised viiruse tõkestamiseks – FC Flora -FC Flora

Kogukond-UUDISED

Juhised viiruse tõkestamiseks

Hea florakas, tänases olukorras on ülimalt oluline, et käituksime vastutustundlikult ja hoiaksime nii enda kui ka oma lähikondlaste tervist. Oleme enda poolt selle tarvis pannud kokku juhised, mis aitavad meid kõiki Covid-19 viiruse leviku tõkestamisel. Palume tungivalt selle järgi käituda nii mängijatel, lapsevanematel kui ka treeneritel. Ainult nii saame viiruse leviku peatada ning hoida endid suurematest piirangutest.

1. Kuidas käituda staadionil või hallis treeningute ja võistluste ajal.

  • Desinfitseeri käsi staadionile või halli sisenedes ning sealt lahkudes.
  • Lapsevanematel ei ole lubatud olla hallis treeningute ja võistluste ajal. Vajadusel on lubatud olla ainult 2014 ja 2015 gruppide lapsevanematel, kuid sellel juhul on täiskasvanul kohustus kanda maski.
  • Väliväljaku äärde võivad lapsevanemad trenni või mängu vaatama tulla, küll aga peab jälgima hajutatuse nõuet.
  • Kotka halli riietusruumide kasutamine on keelatud!


2. Haigena püsi kodus! Ära tule trenni või mine võistlustele.

a) Kui mängijal esinevad respiratoorsele haigusele viitavad sümptomid (köha, palavik, hingamisraskused, kurguvalu), peab mängija jälgima oma tervist, püsima kodus ning võtma ühendust oma perearstiga.  Perearst  annab vajalikud suuniseid terviseseisundi parandamiseks, vajadusel kirjutab saatekirja SARS-CoV-2 testimisele. Kui perearstiga ei õnnestu kontakti saada, on abiks perearsti nõuandeliin 1220. Perearstinõuandeliini arstid saavad testimisele saatekirju kirjutada vaid neile haiguskahtlusega inimestele, kelle isikut on võimalik tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID lahendustega. 

b) Mängija, kes on jäänud COVID-19 või mõne muu respiratoorse viiruse tõttu kodusele ravile, peab enda haigestumisest teavitama treenerit, et treener saaks vajadusel rakendada treeningkeskkonnas vajalikke ennetusmeetmeid teiste mängijate, treenerite või muude isikute kaitseks.

c) Kui treeneril esinevad respiratoorsele haigusele viitavad sümptomid (köha, palavik, hingamisraskused, kurguvalu), peab treener jälgima oma tervist, püsima kodus ning võtma ühendust oma perearstiga. Perearst  annab vajalikud suuniseid terviseseisundi parandamiseks, vajadusel kirjutab saatekirja SARS-CoV-2 testimisele. Kui perearstiga ei õnnestu kontakti saada, on abiks perearsti nõuandeliin 1220. Perearstinõuandeliini arstid saavad testimisele saatekirju kirjutada vaid neile haiguskahtlusega inimestele, kelle isikut on võimalik tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID lahendustega.

d) Haigestunud treenerit asendab treeningutel ja võistlustel teine treener. Vajadusel rakendatakse koduõppel baseeruvat treeningmeetodit, mida saab läbi viia kasutades videomaterjale ning kaasaegseid virtuaalseid suhtluskeskkondi.

3. Kui mängijal ja/või treeneril esinevad treeningul või võistlusel respiratoorsele haigusele viitavad sümptomid, antakse haigele suud ja nina kattev kaitsemask ning haigustunnustega isik suunatakse treeningult või võistluselt koju. Haigustunnustega treenerit asendab teine treener. Kui sellist võimalust ei ole, lõpetab treeningrupp treenimise. Haigustunnustega isik peab ühendust võtma oma perearstiga, kes vajaduse korral testimise SARS-CoV-2 viiruse osas korraldab. Kui haigestunud isiku SARS-CoV-2 testi tulemus on positiivne, peab haigestunud isik sellest teada andma, s.t mängija teavitab treenerit, treener tööandjat, et saaks välja selgitada haigestunud isiku lähikontaktsed. Haigestunud isiku lähikontaktsed peavad 14 päevaks koju jääma ning oma  tervist jälgima. Kuna kokkupuudet nakatunuga käsitatakse haigestumisega samaväärsena, saab arst väljastada haiguslehe.

4. Kui mängija või treener on SARS-CoV-2 negatiivne, jätkab treeninggrupp treeningute ja võistlustega ning haigestunud isik liitub uuesti siis, kui on täielikult tervenenud.

5. Kui mängija või treener on SARS-CoV-2 positiivne:

a) Teavitab ta viivitamatult treenerit või klubi SARS-CoV-2 viirusesse haigestumisest ja jääb kodusele ravile. Hoidmaks ära viiruse levik, ei ole lubatud  haiguse ajal oma elukohast lahkuda.

b) Võistlus- ja treeningkaaslased, kes olid haigestunuga kontaktis 2 päeva enne sümptomite teket ja sümptomaatilisel perioodil, peavad 14 päevaks kodusesse isolatsiooni jääma. Sümptomite tekkel peaksid ka nemad võtma ühendust perearstiga. Treeningud jätkuvad koduõppes. Kui treeninggrupp jääb isolatsiooni mängija tõttu, saab treener toimetada grupiga virtuaalse treeningplaani järgi ning haiguslehte selleks ajaks võtma ei pea. Viiruse leviku tõkestamiseks ei ole lubatud  haiguse ajal oma elukohast lahkuda.

6. Kui mängija või treeneri lähikontaktne isik (sh pereliige) on SARS-CoV-2 positiivne: 

a) Peab haigestunuga lähikontaktis olnud isik tegema SARS-CoV-2 testi. Kuni testitulemuse selgumiseni viibib kogu treeninggrupp koduses isolatsioonis ja jätkab võimalusel treeningutega interneti vahendusel.

b) Haigestunuga lähikontaktis olnud isikute osalusel peetud treeningud või võistlused peatatakse, kuniks on selgunud haigestunu lähikontaktsete SARS-CoV-2 testitulemused.

c) Juhul kui lähikontaktse isiku SARS-CoV-2 test on negatiivne, võib treeninggrupp jätkata treeningute või võistlustega. Haigestunu lähikontaktne isik võib taasliituda pärast seda, kui haigestunu on tervenenud. 

d) Haigestunuga lähikontaktis olnud isiku SARS-CoV-2 positiivse testi korral tuleb sellest viivitamatult teavitada treenerit ja klubi.

NB! Lähikontaktne on isik, kes on olnud haigestunuga lähedases kontaktis 2 päeva enne sümptomite teket ja kuni 14 päeva pärast sümptomite teket.

7. Viited Terviseameti soovitustele ja juhistele:

Soovitused Covid-19 kahtlusega inimesele või nakatanule:
https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Soovitused/COVID-19/soovitused-covid-19-inimesele-som-ta_29032020.pdf

Isolatsiooni lõpetamise juhis:
https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/isolatsioonide_lopetamine_eis_15.05.2020.pdf

Juhis lähikontaktsetele:
https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/lahikontaktse_juhis_alates1805.pdf

Koduse ravi juhis COVID-19 positiivsele inimesele eneseisolatsiooniks:
https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/patsiendi_kodune_ravi_covid-19_10.06.20_.pdf

Terviseameti puhastus- ja desinfitseerimissoovitused:
https://www.terviseamet.ee/et/COVID-19-trukised#JUHENDID

Kui Teil midagi jäi arusaamatuks või tahaksite mõtteid vahetada, siis palun küsi julgelt treenerilt või võta ühendust klubiga telefonitsi, meilitsi või läbi sotsiaalmeedia.

Püsige terved!
Sinu Flora.