Juhan Jograf Siim: Rakvere koosseisus kõrgliigakogemuse järele – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Juhan Jograf Siim: Rakvere koosseisus kõrgliigakogemuse järele

Juhan Jograf Siim Rakvere Tarva särgis

Läbi ja lõhki Flora oma kasvandik Juhan Jograf Siim lõi möödunud hooajal Esiliigas 21 väravat ning lisaks veel 6 kolli karikasarjas. Kaks hooaega järjest Esiliiga meistri tiitel võetud, alustab mees eelseisvat hooaega aga juba Premium Liigas ning seda Rakvere Tarvase ridades laenulepingu alusel pallides. Premium Liiga debüüdiks see talle aga siiski ei ole, sest 26.juunil möödunud aastal sai Siim oma esimesed minutid kõrgliigaõhku kopsudesse tõmmata Sillamäel, kus ta kolmeks minutiks vahetusest sekkus. Intervjueeris Marek Tiits. 

Jograf, vaatasin su numbreid ja pean tõdema, et 2015 oli sinu jaoks üks hea aasta.
Statistiliselt küll ja arengu koha pealt võin öelda, et oli isegi väga hea aasta.

Initsiatiiv minna Florast teise klubisse laenule tuli sinult endalt.
Jah, algatus tuli minult, aga kõik sai ikkagi peatreeneri ja tegevjuhiga läbi arutatud – sealt edasi oli kõik nende teha, minu poolt oli vaid soov. Rääkisin Norbertiga ausalt ja ütlesin, et tunnen, et olen end Esiliigas tõestanud, et tahan teha järgmist sammu ja Premium Liigas end kehtestada.

Norbertil ei olnud vastuväiteid?
Ta ei olnud vastu, jah. Pakkus ka teisi variante, aga lõpliku otsuse jättis minu teha. Ta nägi ka ise, et mul on aeg järgmiseks sammuks. Teiste variantide seas oli muuhulgas duublis jätkamine, sest Flora esinduse ründeliinis on konkurents siiski väga tugev. Ise tundsin, et Rakvere on minu jaoks kõige atraktiivsem ja palusin end sinna pakkuda.

Miks nii?
Sisetunne ütles. Ja mänguajaliselt kindlasti kõige potentsiaalikam, lähtusingi esmajoones sellest, kus saaksin kõige rohkem mänguaega. Ja mulle väga sümpatiseerib Tarva kui klubi võitlejamentaliteet. Ühtne võistkond, kes tahab midagi saavutada. Nad ei anna kunagi alla, pingutavad lõpuni.

Juhan Jograf Siim ja Tõnu Paavo esinduse vastu peetud karikamängul

Möödunud hooajal lõi Juhan Jograf Siim Flora duubelmeeskonna eest värava ka esindusmeeskonna võrku, kui augustis Evald Tipneri karikasarjas loosi tahtel vastamisi mindi. 

Oled uue klubi juures juba tükk aega olnud. Kuidas klubi sind vastu võttis ja kuidas sina klubi?
Vastuvõtt oli üllatavalt hea. (Naerab). Ei olnud küll seda suhtumist, et tuleb võõras mees ja hakkab kohti ja mänguaega ära võtma. Kõik toimus väga vabalt, kohanemisega ei olnud mingeid probleeme. Olen kuu ajaga täielikult sisse sulandunud.

Rakvere on siiski amatöörmeeskond. Kuidas te üldse treenite ja kuidas päevaplaan välja näeb?
Tarvas treenib nii Rakveres kui Tallinnas. Trennid on Tallinnas küll õhtuti, aga halliaegu ei ole valida. Nagu öeldud, on tegemist amatöörmeeskonnaga ja inimesed käivad ka tööl ja koolis. Minu päev näebki seetõttu välja sedasi, et hommikupoole olen koolis, päev on vaba ja õhtul treenime.

Nüüd saad ka võrrelda kahe klubi treeninguid. Mis silma torkab?
Ega võrrelda ei saagi, sest treenerid on täiesti erinevad. Rakvere tahab mängida üsna samamoodi nagu Flora, hoida palli, aga tee, kuidas selleni jõuda soovitakse, on täitsa teistmoodi. See on omamoodi keskkonnavahetus ja mina tunnen, et mulle on see hea. Näen jalgpalli hoopis teise nurga alt ja teises valguses.

Mille pealt sinu väravad tulevad? Kiiruse? Tehnika? Vaistu?
(Naerab). Kiire ma ei ole, tehniline ka ei ole. Olen õigel ajal õiges kohas ja teen oma ära. Midagi rasket selles ei ole… Mille pealt tulevad, ei oska öelda. Aga nad tulevad. Siiani on tulnud. (Naerab).

Halliturniiril oled ühe mängu juba pidanud. Lõite Viljandi Tulevikku, kes tuli sealt, kuhu teie teel olete.
Tore oli jah, aga juba eelmisel aastal sai Flora duubliga Premium Liiga satside vastu mängitud, nii-et minu jaoks midagi uut ei olnud. Vaim on meeskonnas kõva, töötame ühise eesmärgi nimel, tahame kõik üht asja.

Sinu eesmärgid aga ei ole muutunud – soovid Rakveres end tõestada ja ühel päeval siia naastes rohevalge uks maha murda?
Seda kindlasti! Eesmärk on tulla Florasse tagasi ja siin tegusid teha!