JÄRELVAADE: Võit Vapruse üle kergitas Flora Premium liiga ainuliidriks – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Võit Vapruse üle kergitas Flora Premium liiga ainuliidriks

—Katrin Veek

Juunikuu eelviimasel päeval A. Le Coq Arenal mängitud Premium liiga 18. voor FC Flora ja Pärnu JK Vapruse vahel lõppes suvepealinlaste kaotusega. Kui poolajaks oli väravate vahe minimaalne, siis 90 mänguminuti järel võttis Flora 6-1 võidu.

Markus Poom väravat tähistamas. Foto: Johannes Paul Tamm

Esimene poolaeg

Vihmast, päikesepaistest ja kuumusest hoolimata said meeskonnad avavile kõlades hoo sisse – kes rohkem, kes vähem. 3. minutil puges Danil Kuraksin vastaste kasti äärealale ning sooritas mängu esimese pealelöögi, kuid otse väravavahile sülle. Paar minutit hiljem jõudis vasakult äärelt oma löögini Ken Kallaste, kuid palli maandumispaigaks sai vaid väravapealne. 11. minutil üllatas Konstantin Vassiljev pärnakaid kauglöögiga, kuid puuriluku sõrmed olid vahel ja Flora teenis olukorrast oma esimese nurgalöögi.

Ei pidanud päris veerand tundigi ootama, kui Flora väravaarve avas ning kahel järjestikusel minutil võrku sahistas. Esimesele neist andis hoogu Kallaste, kes värava ette Kuraksinile söötis ning kes omakorda palli pärnakate poolt kahe silma vahele jäetud Markus Poomini toimetas. Poom kasutas endale antud ruumi ära, sättis palli jalale ning lõi tagumisse posti. Tablool 1-0. 15. minutil säras taas Kuraksin, kui tema poolt väravasse suunatud pall kahekordse rikošetiga Vapruse meestest puuriluku selja taha lendas. Tablool 2-0.

Florale pakuti, kuid võimalusi ei suudetud realiseerida. 22. minutil pääses Henrik Pürg nurgalöögist antud pallile peaga vahele, kuid värav oleks pidanud meetri jagu paremal pool olema, et nahkkera tablooseisu muutnuks. Sama saatus tabas hetke pärast löögile pääsenud Mark Anders Lepikut, kes vasaku jalaga vaid väravaposti riivas. Just post oli pärnakatele päästjaks ka 34. minutil, kui Vassiljevi löök postipõrkest eemale lendas ning jätkulöögist enam midagi välja ei tulnud.

Esimese poolaja lõpus, 39. minutil suutsid Pärnu Vapruse mehed florakate jalgealuse kuumaks kütta, kui üks tagasi löödi. Vaprus teenis nurgalöögi ning viiekasti joonel katmata jäänud ründaja Ronaldo Tiismaa ülesandeks oli vaid jalg ette sirutada, et Karl-Romet Nõmm enda selja tagant palli välja nopiks. Poolajal mindi riietusruumi edasisi õpetussõnu jagama seisul 2-1.

Ken Kallaste väravat tähistamas. Foto: Johannes Paul Tamm

Teine poolaeg

Uuel poolajal uue hooga, kus vapratel karudel polnud mingit sõnaõigust. 55. minutil jõudis Vassiljevi tsenderdus Kallasteni ja too andis ühe puutega pallile ideaalse suuna, mis väravamuusika staadionit täitma pani. Rahval oli põhjust rõkata ka 66. minutil, kui Sergei Zenjov kaitsjate vahelt läbi lipsas ja väravavahi tõrjuma sundis. Tõrje oli ebakorrektne ning pall jõudis vigastuspausilt naasnud ja vahetusest sekkunud Rauno Alliku jalani, kes õigel ajal ja õiges kohas värava vormistas. Tablool 4-1.

73. minutil kinkis Vaprus Florale omavärava, kui Zenjovi löögil tee peal ees seisnud vastaste kaitsja soovis palli blokeerida. Blokeerimise asemel andis ta hoopis lennusuuna, mis Vapruse mehi peast kinni haarama pani ning tabloole 5-1 kirjutas. 82. minutil puikles Henrik Ojamaa kollaste särkide vahelt läbi, söötis palli viiekasti joonel avanenud Martin Millerile ning viimane virutas silmagi pilgutamata palli võrku.

6-1 seisuga kirjutas FC Flora Premium liiga tabelisse kolm punkti juurde ning tõusis 47 punktiga ainuliidriks.

Järgmine kodumäng toimub juba järgmisel nädalal, kui alustame oma Euroopa teekonda Konverentsiliiga 1. eelringist. 7. juulil võõrustame A. Le Coq Arenal Soome klubi SJK Seinäjoki.