JÄRELVAADE: Vähemuses mänginud Flora võttis Paide vastu hooaja esimese viigipunkti – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

—Katrin Veek

Pühapäeval, 8. mail A. Le Coq Arenal vaid mõne päevase vahega taaskohtunud FC Flora ja Paide Linnameeskond leppisid Premium liiga 12. voorus väravateta viiki.

Meeksonnad väljakule sammumas koos lähedastega. Foto: Kenn Rull

Esimene poolaeg

Neljapäeval peetud karikavõistluste tulemusel end häirida ei lastud ning uus päev andis uusi võimalusi. Esimene neist tekkis kolmandal mänguminutil, kui Rauno Alliku söötis palli Markus Poomile, kes ka pealelöögi sooritas, kuid väravavaht Mihkel Aksalu jaoks oli tegemist kerge saagiga. 9. minuti möödudes tekkis Paide värava all teinegi ohtlik olukord, kui Konstantin Vassiljevi antud nurgalöögist läks esimese puutega löögile Joonas Tamm, kuid puurilukk tõrjus ning edasi põrkas pall üle otsajoone.

Minut hiljem asus vasturünnakule Paide, kuid vasakult küljelt tsenderduse saanud Herol Riibergi puude ebaõnnestus ning florakad teenisid küljesisseviske. 17. minutil andis Paide kapten tsenderduse värava ette, kus Kaimar Saag peaga lööma ei ulatunud ning pall lendas otsejoones Karl-Romet Nõmme sülle. 23. minutil terendas Paide omavärav, kui kahe floraka söödu vahele sekkus Ragnar Klavan, kes andis pallile sellise hoo, mis väravast vaid mõne sentimeetri mööda veeres.

Vahetusest sekkunud ja Vassiljevi asemele tulnud Henrik Ojamaa sai hiilata 42. minutil, kui Paide meeste vahelt löögile pääses, ent Ojamaa pall oli suunatud otse värava keskele, kus puurilukk kindlameelselt ees seisis. Koheselt vastaste staadioni poolele liduma asunud Paide kaugele ei purjetanud, sest Nõmm noppis palli sama lihtsalt kui on matemaatikatehe 1+1. Poolaja lõpus tekitas ärevust Ojamaa kahest kollasest kokku saadud punane kaart, mis florakad kümnekesi platsile jättis ja poolajavile kõlades vähemuses garderoobi saatis.

Rauno Alliku. Foto: Janek Eslon

Teine poolaeg

47. minutil läks karistusala nurga joone tagant uhkes üksinduses löögile Michael Lilander, kelle jalas oli nii palju tugevust, et pall lendas üle värava. 58. minutil tõusis nii Paide kui Flora fännide vererõhk, sest Allikule tehti kastis viga ning Flora teenis penalti. Kümnekesi jäänud Floral oli hea võimalus tablooseisu muuta ning juhtima asuda, kuid Aksalu tõrjus penaltit realiseerima läinud Sergei Zenjovi löögi. Jätku olukorrale ei tulnud.

Penalti oli justkui äratuskellaks Paidele, kes kohe aktiivsemalt vastaste poolele tikkuma hakkas. Viie minuti pärast nad jõudsidki ohtlikult kohale, kuid Nõmm ei ole ilmaasjata postide vahele seisma pandud – pall oli kindlalt tema kontrolli all. Ehmatav olukord tekkis ka 66. minutil, kui Paide nurgalöögist jätkuolukorda läinud Yusif saatis põrkest vastu Tamme palli napilt väravapostist mööda. Hetk hiljem püüdis Andre Frolov ka kauglööki, kuid see jäi liiga kõrgeks.

74. minutil hakkas Alliku staadioni keskelt rünnakut ehitama ning andis karistusala juures söödu Poomile, kes vasaku jalaga löögile sai. Löök pani vaid ahastusest käega peast kinni haarama, sest 1-0 seisust jäi lahutama mõni sentimeeter väravapostist. 86. minutil oli Paide omakorda valmis nõelama, kui pall üle Nõmme pea lendas ning esmapilgul tundus, et ka väravajoon on lähedal, kuid Nõmm oli kiire, jooksis pallile järele ning ei lubanud olukorral realiseeruda.

Meeskonnad üritasid mis nad üritasid, aga 90 mänguminuti ja juurde pandud lisaminutite jooksul väravaid ei sündinud. Viik Paide Linnameeskonnaga tähendab, et Flora enam täiseduga ei jätka, kuid 12. vooru järel hoitakse tabelis 34 punktiga esimest kohta.

Järgmine FC Flora kodumäng toimub sellel reedel, 13. mail kell 19:00 A. Le Coq Arenal, kui sõpruskohtumises võõrustatakse Ukraina klubi Kiievi Dinamo. Mängu piletitulu läheb Ukraina toetuseks. Järgmine Premium liiga lahing mängitakse kodus 17. mail kell 20:00, kui külla sõidab FC Kuressaare.

FC Flora nurgalööki sooritamas. Foto: Janek Eslon