JÄRELVAADE: Trans astus Florale kannale ja napsas viigipunkti – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Trans astus Florale kannale ja napsas viigipunkti

—Katrin Veek

13. augustil A. Le Coq Arenal Narva Transi võõrustanud FC Flora tuli välja kaotusseisust ja lõi võiduväravagi, kuid lõpuvile kõlades seisis tablool 1-1.

Esimene poolaeg

Polnud mängitud poolteist minutitki, kui Flora vastaste kasti kollitama läks ning värava all särinat tekitas. Henrik Ojamaa leidis viiekasti spurtinud Rauno Alliku, kes Transi mängijatel kahe silma vahele jäi, kuid kelle löök väravast napilt mööda läks. Kolmas mänguminut kulges florakate väljaku poolel, kus sai sekkuda ka 2022. aasta hooaja esimese mängu Flora särgis teinud Kristen Lapa. Hetke pärast tegi Alliku Sergei Zenjovile hea eeltöö ning võitis palli rohevalgete võimusesse, kuid Zenjovi löögile jäi ette Transi väravavaht.

10. minutil avati mänguskoor, kui surve alt välja vingerdanud Narva tuli, nägi, virutas. Tablool 0-1.

Laupäeval üsnagi võrdsetena näivad meeskonnad lasid mängul kulgeda väljaku keskosas, kuid karistusala või selle lähedusse jõudes oli tegevust rohkem kui rubla eest. 21. minutil teenitud karistuslöögile sai peaga vahele Henrik Pürg, kuid löök jäi liiga kõrgeks ning rõõmuhõiseteks põhjust ei antud. Järgnenud veerandtunni jooksul hakkas enesekindlust kogunud Trans ohjasid haarama ning viis jõud innukalt Flora värava alla, kuid seda tulult. Küll suterdasid nad ise palli üle joone, küll näitas Lapa, miks ta algkoosseisu valiti ning küll olid Flora kaitsjad õigel ajal õiges kohas.

38. minutil oli florakate esimene peavalu tekitav mure pühitud ja minimaalne väravate vahe likvideeritud. Paremalt äärelt tõusnud Zenjov jättis värava vormistamise Markus Poomi hooleks, kuid puurilukk tõrjus potentsiaalse 1-1 löögi. Jätkupall leidis taamal luurava Michael Lilanderi ning talle omase kauglöögi tulemusena rappus postide vaheline võrk üle Lilleküla. Tablool 1-1. Poolaja lõpp piirdus vaid nurgalöögist tekkivate võimalustega, mida florakad realiseerida ei suutnud.

Michael Lilander viigistas seisu 38. minutil. Foto: Janek Eslon

Teine poolaeg

Teise poolaja esimene paljulubavam olukord tekkis 51. minutil, mil Alliku vastased seljatas ning väravavahiga üks-üks olukorda jäi. Puurilukk sai pealinlaste kahjuks pallile varba vahele ning selleni jõudnud Zenjov kübarast trikki välja ei võlunud.

56. minutil üllatas terava kauglöögiga Markus Soomets, kuid sellegi olukorra oskas puurilukk üle otsajoone lahendada. Nurgalöögist jätkuolukorrani jõudnud Pürg viskus stiilselt kääridesse hüpata, kuid ilunumber tulemust ei toonud – pall riivas vaid latti. Ka Ojamaa löök 60. minutil lõppes vaid üle värava tribüünide ees olevas kaitsevõrgus.

70. minuti lähenedes hakkas mängupildi stsenaarium korduma kümne minuti tagusest ajast, kui Soomets keskväljalt tee Transi karistuskasti poole leidis. Kui eelnev löök oli maadligi, siis nüüd suunas Soomets väravale korraliku puraka, mis värava katusest üle vihises. 85. minutil oli Lilanderil võimalus lüüa oma teine värav, kuid talle söödetud pall kukkus ebamugavalt jalale ning silmagi pilgutamata oli puutest jõudnud pall puuriluku sülle.

Kohtumise eelviimase vererõhku kergitava olukorra tekitas Ojamaa 16meetri joone pealt tugeva raketiga värava suunas, kuid tablooseis püsis muutumatuna.

Neljandal üleminutil sai Poom palli enda valdusesse ning mängis selle läbi kaitsjate ja väravavahi väravasse. Juubeldus ja rõõmuhõisked 2-1 võiduvärava üle muutusid sekunditega vihaks, kurbuseks ja suureks arusaamatuseks, sest värav tunnistati kehtetuks. Käega mäng oli röövinud võiduemotsiooni ja kaks punkti.

Markus Poom tähistamas hetk hiljem tühistatud 2-1 väravat. Foto: Janek Eslon

Jalgpallis ei saa kunagi ühe mängu pettumust valmistavasse tulemusse kinni jääda, vaid tuleb keskenduda uuele vastasele. Nii ootab juba tuleval kolmapäeval, 17. augustil kell 20:00 meid ees Tipneri karikavõistluste 1/16 finaal, kui kodusel A. Le Coq Arena murul võõrustame Tallinna JK Legioni.