JÄRELVAADE: Tammeka oli vaipa jalge alt tõmbamas, kuid Flora pikali ei kukkunud – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Tammeka oli vaipa jalge alt tõmbamas, kuid Flora pikali ei kukkunud

—Katrin Veek

Pühapäeval, 1. mail pakkus Sportland Arenal närvikõdi FC Flora ja Tartu JK Tammeka omavaheline duell, kus Premium liiga viimase kunstmurul mängitud mängu võitis tabeliliider Flora skooriga 3-2.

Esimene poolaeg

Mängu esimene paljulubav olukord nägi ilmavalgust 9. minutil, mil Sergei Zenjov löögile pääses, kuid vastaste kaitseliin näitas head blokeeringut. Põrkest jätkulöögini jõudnud Konstantin Vassiljev pani palli küll väravasuuni teele, kuid puurilukk tegi korraliku tõrje ning pall väravasse ei jõudnud. Pall jõudis väravasse 11. minutil, kui paremalt äärelt tõusnud Vassiljev tsenderdas nahkkera penaltipunkti peale ning Zenjov peaga vahele sai. Väravavahi käed palli peatamiseks vahele ei ulatunud ning tablool seisis 1:0.

13. minuti täistiksumisel võis Tammeka kastis taas sagimist näha, kui viis Florakat üritama läksid, kuid kaheksamehelise sinisärkide hordi vastu tol hetkel ei saadud. Florale iseloomulike kontrarünnakutega realiseeriti ka mängu teine värav. 17. minutil võitis palli endale Daniil Kuraksin, kes söödu Markus Poomini toimetas ning too olukorra võidukalt lõpetas ja oma hooaja esimese värava lõi.

Esimesel poolajal Flora justkui domineeris palli ja mängu üldiselt, kuid paar võimalust anti ka Tammeka meestele. Esimene neist sündis 19. minutil, kui nurgalöögist tekkis mitmeid järjestikuseid olukordi värava ees, kuid Flora mehed klaarisid ning lõid viimase neist joone pealt puhtaks. Seejärel läks Flora ise Tammeka väljaku poolele hiilima ja 21. minut kujunes võimalusterohkeks. Esmalt tõrjuti Poomi purakas, Rauno Alliku meetri pealt tehtud lähilöögi ees seisid kaitsjad ning nurgalöögist palli saanud Kuraksin ei saanud peaga palli kaugemale suunatud kui väravavahi käte vahele. Paar minutit hiljem tehtud Marco Lukka pealelöök leidis samuti vaid väravavahi.

34. minutil vastaste värava ees tekkinud olukordadel oli vaid vormistamise vaev, kuid tabeliseis jäi muutumatuks. Äärelt avanenud Lukka leidis viiekasti nurgal seisnud Zenjovi ning viimane tegi pealelöögi, kuid see tõrjuti ning põrkest käärlööki tegema läinud Alliku eksis ja suunas palli üle latiposti. 41. minutil oli hea võimalus Kuraksinil, kuid sellegi klaaris puurilukk.

Poolaja viimastel minutitel haaras Tammeka endale kingitud võimalusest ning ei jõudnud silmagi pilgutada, kui David Addyni jõudnud pall oli tugevast löögist leidnud tee Karl-Romet Nõmme selja taha. Poolaja vile kõlamise ajaks oli Tammeka end mängu tagasi tassinud ning riietusruumi marsiti 2-1 seisuga.

Markus Poom oma väravat tähistamas koos Danil Kuraksiniga. Foto: Janek Eslon

Teine poolaeg

Teine poolaeg võrreldes esimesega oli küllaltki võimalustevaene. Küll aga seal, kus võimalust nähti, mindi ja põrutati. 49. minutil pääses Reio Laabus varbaga palli väravasse lükkama ning Tammeka poolne tribüün sai viigivärava üle rohkem kui rõkata. 2-2 tablooseis oli tõsiasi. 64. minutil võeti Tammeka karistusala joone taga Alliku rajalt maha ning kohtuniku vile ei vaikinud. Karistuslööki lööma läinud Vassiljev andis parema jalaga pallile hea hoo ja ideaalse trajektoori ning postipõrkest tagumisse värava nurka langenud pall andis seisuks 3-2. Tammekal oli soov veel oma sõna sekka öelda, kuid löödud löögid tõrjuti või leidsid tee raamidest välja.

Flora oli väljunud lahingust väikese ehmatusega, kuid 3 punkti kirjutati tabelisse ning jätkatakse 11-voorulist võiduseeriat tabeli esikohal.

FC Flora järgmine mäng toimub 5. mail kell 19:00 A. le Coq Arenal, kus lahingus Paide Linnameeskonna vastu selgitatakse välja Tipneri karikavõistluste finalist. Sama vastasega kohtutakse Premium liiga kodumängus juba 8. mail kell 17:15 A. le Coqil.

Konstantin Vassiljev fänne tänamas. Foto: Janek Eslon