JÄRELVAADE: Rohevalged alistasid sellel hooajal esmakordselt kodupubliku ees Paide Linnameeskonna – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

30. oktoobril pidasid Tallinna FC Flora ja Paide Linnameeskond viimase omavahelise Premium liiga kohtumise sellel hooajal. FC Flora noppis kodumurul 1-0 võidu.

FC Flora ja Paide LM väljakule jalutamas. Foto: Janek Eslon

Esimene poolaeg

Võimalike spekulatsioonide ennetamiseks, et Paide napsab tabeli esimestelt meeskondadelt punkte, haaras Flora initsiatiivi mängu algusest alates enda kätte ning valdas palli. Esimene pulssi kõrgendav olukord sündis 7. minutil, kui vasakult äärelt tuli Henrik Ojamaa, kes löögile pääses, kuid kes palli napilt väravast mööda saatis.

22. minutil teenitud karistuslöök mängiti kiiresti lahti ning 20 meetri lähistelt peale lööma läinud Konstantin Vassiljevi leidis värava, õigemini väravaposti. Minut hiljem toimetas Ojamaa madala põrkuva palli värava ette, kus seisnud Rauno Alliku tahtis väravavahti üllatada ning muutis kannaga palli suunda. Paraku jäi löök ebatäpseks ja nõrgaks ning peale otsajoone veerenud palli enamat ei saavutatud.

26. minutil hakkas aktiivseid elumärke näitama ka Paide Linnameeskond. Kasti joone tagant teenitud karistuslöök jõudis värava ees seisnud sinisärgi jalani, kuid florakad olid olukorda klaarimas. Hetke pärast kollitasid paidekad rohesärke uuesti, kuid siis lendas juba tsenderdusele peaga jätku andnud löök üle värava.

Poolaja viimastel minutitel näitasid Flora mängijad, et nad ei taha viigiseisul riietusruumi minna ning püüdsid kõigest väest vastaste kastis pahandust teha. 43. minutil leidis Markus Soomets hea võimaluse kauglöögiks, kuid puurilukk arvas õige suuna ning püüdis palli. Ka ei likvideerinud 0-0 seisu Alliku, kes minut hiljem puurilukuga vastamisi seisis, sest nahkkera takerdus viimase kinnaste vahele.

Karl-Romet Nõmm tegi ideaalse partii väravas ning valiti mängu parimaks. Foto: Janek Eslon

Teine poolaeg

Pingpong või jalgpall? Riietusruumist naasnuna sai edasist mängu vaadata paremale-vasakule, kui pall liikus ühelt väljaku poolelt teisele vaid loetud sekundite jooksul. Paide rünnakud flora värava all andsid aga ideaalse võimaluse puurilukk Karl-Romet Nõmmele, näitamaks miks ta on treenerite poolt väravasse valitud.

53. minutil sai Paide Florat nõelata, kui peaga värava suunas saadetud pall terava nurga võttis, kuid Nõmm tõrjus jalaga. Mõne minuti pärast tuli karistusala joone juurest justkui luuavarre otsast kahurikuul, mille Nõmm posti kõrvalt ära võttis.

Ehmatused lisasid vaid särtsu üldisesse mängupilti, kuid suuri üllatusi see endaga kaasa ei toonud. 67. minutil tsenderdas Ojamaa tagaposti, kus oli hiilimas Alliku, kuid Flora ebaõnneks puudutas pall väravavõrgu asemel posti. Mängu jooksul oli post florakate poolt juba teist korda muljuda saanud, kuid väravavõrk oli puutumata.

Värav lasi end oodata, aga tulemata ta ei jäänud. 74. minutil tõstis Ken Kallaste vasakult äärelt palli tagaposti, kuid Danil Kuraksin ei ulatunud selleni. Pall põrkas hoopis äsja vahetusest sekkunud Markus Poomini, kes võimalust kasutamata ei jätnud ning 1-0 seisu vormistas.

Normaalaja täistiksumisel Paide enda eesmärki – teenida selleaastase meistri vastu punkte ning liikuda poodiumikoha suunas, täitnud ei olnud ning nii kujunesid viis lisaminutit Paide taktikepi all olemisele ning Flora kastis sebimisele. Said seal täistööpäeva nii Flora kaitsjad kui ka Nõmm, kes selle aja sees veel ühe tõrje kirja sai.

Paide viigiväravat kotist välja ei võlunud ning nii oli lõpuvile järel tablool kirjas 1-0 FC Flora kasuks.

Järgmine ja meie viimane kodumäng A. Le Coq Arenal toimub 12. novembril kell 14:00, kui kohtume FCI Levadiaga. Pärast mängu on meeskonnal võimalus juba meistrikarikas pea kohale tõsta.

Markus Poom lõi 1-0 võiduvärava 74′. Foto: Janek Eslon