JÄRELVAADE: Levadia Flora täisedule ohtu ei valmistanud – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Levadia Flora täisedule ohtu ei valmistanud

—Katrin Veek

Premium liiga esimese lahingutevooru ja esimese ringi lõpetas 24. aprillil Sportland Arenal toimunud Tallinna derbi, kus 871 pealtvaataja ees võttis magusa 2-0 võidu kodumeeskond FC Flora.

Ukraina sõjapõgenikest maskotilapsed saadavad mängijad väljakule. Foto: Brit Maria Tael / Soccernet.ee

Esimene poolaeg

Vastutuulest hoolimata suutis Flora kohtumise esimese potentsiaalse ründevõimaluse maksimaalselt ära kasutada ning kümnekonna minutiga mängupildis olulisi muudatusi teha. 9. minutil murdis Rauno Alliku palliga vastaste karistusalasse ning leidis eespool algkoosseisus alustanud Daniil Kuraksini, kelle pealelöök Levadia puuriluku jalge vahelt väravas maandus. Tabool 1-0.

Veelgi näljasemaks muutunud Levadia komplekteeris jõud ning 14. minutil asuti vasturünnakule, kus Oleksi Hoblenko pääses liini tagant ka löögile, kuid Flora väravavaht Karl-Romet Nõmm demonstreeris oma reageerimiskiirust ning sai pallile näpud vahele. Ühest Levadiale teenitud nurgalöögist sündis teinegi, kuid Flora mehed jätkuolukordi vastastele ei kinkinud ning hoidsid väravaaluse puhtana. Kolmandal korral sekkus juba kahemeetrine Nõmm ning lükkas käega palli kaugusesse.

Palli valdamise protsent langes järgnevatel minutitel Levadiale ning nende teenitud nurgalööke tuli nagu seeni pärast vihma, kuid ühtki lubavat olukorda ei tekkinud. Selle peale otsustas Flora ise nõelata, kui 34. minutil Alliku vasakult äärelt tõusis, pani palli keskele Konstantin Vassiljevi suunas teele, kes omakorda söödu Sergei Zenjovi jalale andis ning kontrarünnaku tulemusena oli 2-0 teenitud.

Poolaja lõpus nuusutas Michael Lilander oma hooaja esimest väravat, kui õhupalli omaks võttis ja ise rünnakule läks, kuid Karl Andre Vallneri jaoks oli selle palli püüdmine sama lihtne kui lapsemäng.

Sergei Zenjov 2-0 väravat tähistamas. Foto: Brit Maria Tael / Soccernet.ee

Teine poolaeg

Pärast 15 minutilist vaheaega otsustas 2-0 kaotusseisus olnud Levadia koosseisus ja positsioonides muudatusi teha ning koheselt teravaid rünnakuid ette võtta. Teise poolaja esimestel minutitel suutis Bogdan Vaštšuk pika palli omaks võtta ning Liliule sööta, kuid tolle pealelöök lendas ebaõnnestunult väravast mitme meetri jagu üle.

Jalgpallis kehtib ütlus: ,,Kui ise ei löö, lüüakse sulle” ning nii oligi Flora valmis oma kolmandaks väravaks, kui Alliku ühe puutega palli Martin Millerini toimetas ning väravavahiga üks-üks olukorda sattus. Küll aga seisis puurilukk oma kohal ning sooritas tõrje, mille tagasipõrkest Miller uuesti üritama läks, ent tulutult.

Edasised hetked tõid mõlema meeskonna poolt ebaõnnestud lööke kui ka möödarääkivusi, mis polnud tingitud niivõrd ründavatest mängijatest endist, vaid mõlema meeskonna hästi ehitatud kaitseliinist, mis löögid blokeeris. 67. minutil suutis Vassiljev kaitseliini üle kavaldada ning oma kiirust näidata jättes värava vormistamise Alliku hoolde, kuid pall maandus Allikule ebamugavalt jalale ning pealelöögi kaare trajektoor oli soovitust vastupidine.

Mõned Levadia rünnakud hiljem, mis lõppesid kaitsjate poolt palli klaarimisega või väravavahi õigeaegse sekkumisega, sai Flora taas hea võimaluse, kui 82. minutil Marco Lukka 20 meetri pealt pommi värava suunas saatis, kuid mis mõned sentimeetrid väravapostist kõrvale veeres. Minut hiljem oleks saanud väravavõrku sahistada vahetusest sekkunud Tristan Koskor, kuid löök puudutas vaid väravavahi kindaid. Üksikud olukorrad tabloole muudatusi kaasa ei toonud ning kohtuniku lõpuvile tunnistas Flora võitu Levadia üle skooriga 2-0.

Esimese mänguderingi tulemusena jätkab Flora täiseduga, mis tähendab, et üheksa võidetud mänguga hoiab Flora tabelis 27 punktiga 1. kohta, olles löönud 25 väravat ning noppinud endalt vaid 3.

Järgmine FC Flora kodumäng toimub 1. mail kell 17:15 Sportland Arenal, kui võõrustame Tartu JK Tammekat.

Flora fännid 2-0 võitu tähistamas. Foto: Brit Maria Tael / Soccernet.ee