JÄRELVAADE: Kalju ründas, kuid Flora murdmiseks ressurssi ei jagunud – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Kalju ründas, kuid Flora murdmiseks ressurssi ei jagunud

—Katrin Veek

Pärast koondisepausi said Flora mehed Premium liiga 17. voorus vastu astuda Nõmme Kalju FC-le, keda võideti 2-0. Võit märgib kümnemängulist kaotusteta seeriat roosade pantrite vastu.

Poolast olid kohale sõitnud ka 52 Jagiellonia fänni, kes tahtsid Konstantin Vassiljevit tänada seal veedetud aja eest. Kostja mängis Poolas 2015-2017 ning kindlustas oma koha Jagiellonia fännide südames. Kuna Poolas ei saanud mängumehega hüvasti jätta, tulid nad aastaid hiljem Eestisse, et Kostjat klubis veedetud aja eest tänada.

Jagiellonia fännid A. Le Coq Arenal. Foto: Mauri Levandi

Esimene poolaeg

Polnud mängitud kahte minutitki, kui juba Nõmme Kalju mehed Karl-Romet Nõmme külje alla pugesid ning Flora pingil närvikõdi tekitasid. Meie õnneks ei suutnud vastased lööki viimistleda ning Nõmm sai palli väravast mängu panna. Ka kuuendal minutil kiskus florakate jalgealune kuumaks, kui kaks järjestikust pealelööki oleksid võinud rohesärgid tagaajaja rolli jätta. Neist esimene puudutas posti ning jätkulöök lendas napilt üle värava.

Löömata jäänud olukorrad maksid kaljukatele endale kätte, sest 7. mänguminutil kogus Sergei Zenjov Mark Anders Lepikult saadud palliga hoogu, jättis kaitsjad enda selja taha ning virutas palli tagumisse posti. Kõlas väravamuusika ning tablooseisuks 1-0

Kaotusseis tugevdas Kalju fookust veelgi ning järelvalveta ei jäänud ükski mängija, seepärast olid edasised võimalused harvad tekkima. 25. minutil oli küll Kalju kastis sagimist tavapärasest rohkem ning Michael Lilander sai ka löögile, kuid kõmmutas palli tribüüni ees olevasse võrku. 35. minutil tahtsid nõmmekad valusalt nõelata ning olid viigiväravale lähedal, kuid Lilander astus sekundilise täpsusega vahele ning pall põrkus Nõmmele sülle. Kahe minuti pärast jõuti löökidega taaskord Nõmme juurde – esimese puhul tegi puurilukk tõrje, teisel korral püüdis.

Sergei Zenjov 1-0 väravat tähistamas. Foto: Mauri Levandi

Teine poolaeg

Uuel poolajal pudenes võimaluste kauss pigem Flora õuele. 47. minutil tõusis Ken Kallaste ning tsenderdas palli värava ette, kus Martin Miller peaga vahele sai, kuid väravavaht tõrjus. Vastaste puurilukk pidi oma kindaid kulutama ka kolm minutit hiljem, kui Konstantin Vassiljev 20 meetri pealt karistuslöögi talle otse sülle toimetas. 54. minutil oleks Flora poolt saanud särada Miller, kuid pall maandus ebatäpselt jalale ning löök ei jõudnud isegi raamidesse.

Raamidesse, veel enamgi, väravasse jõudis pall aga 60. minutil, kui Lepik oli teinud vasakult äärelt ilusa tulemise ning söötis palli Zenjovile. Zenjovil ei jäänud muud üle, kui jalg õigeaegselt välja sirutada ning vaadata enda ette, kuidas väravavõrk sahiseb. Tablool 2-0

Mäng oli selleks hetkeks suures osas mängitud ning olulist survet kumbki tiim enam ei teinud. Väravate asemel skooriti rohkesti kollaseid kaarte ning tehti vaid üksikud pealelöögid, mis blokeeriti kaitsjate poolt või sekkusid väravavahid.

Lõpuvile kõlades ei jäänud Nõmme Kalju meestel üle muud, kui vaadata, kuidas Flora kirjutab kaheväravalise võiduga liigatabelisse kolm punkti juurde.

Järgmine kodumäng toimub 29. juunil kell 18:00 A. Le. Coq Arenal, kui võõrustame suvepealinnast külla sõitnud Pärnu JK Vaprust

FC Flora meeskond 2-0 väravat tähistamas. Foto: Mauri Levandi