JÄRELVAADE: Hooaja esimeses derbis pidime tunnistama FCI Levadia paremust – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Hooaja esimeses derbis pidime tunnistama FCI Levadia paremust

Pühapäeval, 23. aprillil Sportland Arenal peetud kohtumine FC Flora ja FCI Levadia vahel lõppes seisuga 0:2 Levadia kasuks.

Esimene poolaeg

Henrik Ojamaa lõi värava juba esimese minutiga, kuid küljekohtunik fikseeris suluseisu ning värav kuulus tühistamisele. Kuigi Flora jõudis mitmeid kordi liini taha ja ohtlikult värava ettegi, siis tulemust see endaga kaasa ei toonud.

Selle aja peale hakkas Levadia elavnema ning Flora väljaku poolel toimetama. 14. minutil tuli vastaste poolt ka esimene ohtlik pealelöök, kuid Evert Grünvald kontrollis olukorda ning sai palli värava eest mängu panna. Mõne hetke pärast pidi puurilukk uuesti sekkuma, kui tõrjus esimesse posti saadetud palli üle otsajoone.

Henrik Ojamaa sahistas vastaste võrku juba esimesel minutil, kuid rünnakul fikseeriti suluseis. Foto: Janek Eslon

Mõnda aega ei saanud Flora palli enda kolmandikult minema, kuid kui see 19. minutil juhtus, rünnati ohtlikult. Küljesisseviske järel kasti pressinud Rauno Alliku söötis palli penaltipunktil seisnud Sergei Zenjovini ning sellele järgnes ka pealelöök, kuid nahkkera läks napilt väravast mööda.

Pooltunni lähedal teenis Flora nurgalöögi. Martin Milleri tsenderduse pikendas Zenjov Märten Kuuseni, kes pea pallile ka vahele sai. Paraku lendas pall väravast üle. 32. minuti lõpus olid Levadia mehed Flora kasti pressinud ning pääseti ka löögile. Sel korral oli Floral õnne, sest väravavõrgu asemel rappus latt. Jätku olukorrale ei tulnud.

Michael Lilander. Foto: Janek Eslon

Teine poolaeg

Teisel poolajal hakkas Levadia mängu kontrollima – tuldi nii paremalt, keskelt kui vasakult. Tulemine tasus end ära 53. minutil, kui keskringi juurest jooksma hakanud mängija jättis kõrvale kõik Rohesärgid ning karistusala joonele jõudes virutas ta palli värava alla nurka. Levadia asus kohtumist 0:1 juhtima.

Floral oli võimalus kohe seis viigistada, kuid vastaste väravavaht sai Alliku löögile näpud vahele ning pall lendas üle otsajoone. Sama stsenaarium kordus nurgalöögijärgses olukorras, kus puurilukk lükkas Aleksandr Šapovalovi teele pandud palli värava katusele.

Aleksandr Šapovalovil tekkis 55. minutil võimalus seisu viigistamiseks. Foto: Janek Eslon

63. minutil suurenes Levadia eduseis veelgi, kui karistuslöök värava ette toimetati ning vastaste mängijal polnud muud vaeva, kui vaid pall peaga väravasse suunata. Tablool 0:2.

76. minutil toimetas Konstantin Vassiljev pika söödu Zenjovini ning viimane proovis palli raamide vahele lükata, kuid pall põrkus vastu posti. Väravate vahe vähendamine tundus Floral nii lähedal, samas nii kaugel. Võimalusi oli, kuid alati olid Levadia mehed kaitsemüürina ees või väravavaht valvel.

Pühapäeval kogunes staadionile 1123 pealtvaatajat, millega purustati selle hooaja publikurekord. Foto: Janek Eslon

Viimane võimalik moment tekkis lisaminutitel, kui vahetusest sekkunud Sten Reinkort löögile pääses. Vassiljev andis pika söödu Reinkortile ette, kuid too löök lendas väravast meetri kaugusele reklaamseina ette. Nii oli lõpuvile kõlanud ning Levadia meile kaks väravat löönud, mis 90. minuti jooksul ühtegi vastust ei saanud.

Järgmine võimalus tabelisse punkte noppida tekib laupäeval, 29. aprillil, kui sõidame külla Paide Linnameeskonnale.