JÄRELVAADE: Flora võitles end kaotusseisust välja ning võttis Tammeka vastu viigipunkti – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Kalendrilehe pööramisega naasis koondisepausilt ka Premium liiga. 5. voorus astusime kodustaadionil vastu Tartu JK Tammekale, kellega leppisime 90. minuti järel 1:1 viiki.

Esimene poolaeg

Kohtumine algas küllaltki võimalustevaeselt. Midagi nagu oli, samas ei olnud ka. 7. minutil loeti Flora värav suluseisuväravaks ning sellest olukorrast jäime tühjade pihkudega. 13. minutil esimese pealelöögini jõudnud Rauno Alliku oli küll lähedal, kuid pall raamidesse ei jõudnud.

18. minutil pääses Tammeka mängija vasakult äärelt tulema ning sai kastis isegi löögile. Evert Grünvald tõrjus esimese pealelöögi, kuid teine neist põrkus Flora enda mängijast otse väravasse. Omavärav ja 0:1 kaotusseis oli Flora jaoks tõsiasi.

Rauno Alliku. Foto: Kenn Rull

24. minutil ebaõnnestusid tartukad palli klaarimisel oma karistusalas ning pall lõpetas Sergei Zenjovi nina ees. Zenjovi pealelöögis oli tugevust, kuid mitte nii palju täpsust, sest nahkkera leidis võrgu asemel värava keskel seisnud puuriluku.

31. minutil keerutati pall Tammeka liini taha ning liduma hakanud kaitsemängijad ei suutnud seda klaarida. Nii sekkus mängu vastaste puurilukk, kes ise väravast kaugel seisis ning ebaõnnestunud löögiga palli omakorda Allikunigi toimetas. Allikul seisis ees tühi värav, kuid esimese puutega sooritatud löök lõppes vaid küljevõrgus.

36. minutil teenisime nurgalöögi, mis esimese hooga kuigi ohtlik ei tundunudki, kuid kui Märten Kuusk jätkuolukorras värava eest palli kahurina teele virutas, oli see küll nagu pauk luuavarrest. Paraku oli väravavaht omal kohal ning püüdis palli.

Konstantin Vassiljev. Foto: Kenn Rull

Esimese poolaja lõpuminutil sai oma võimaluse Konstantin Vassiljev, kes karistusala joone juurest löögile pääses. Läbi kaitsemüüri lennanud palli tõrjus väravavaht üle otsajoone. Nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud ning nii jalutasid meeskonnad riietusruumi teadmisega, et Tammeka on 45. minuti järel üheväravalises eduseisus.

Teine poolaeg

Teisel poolajal sai Flora küll palli liikuma, kuid korralikku rünnakut ehitada ei õnnestunud. 59. minut muutus juba paljulubavaks, kui vasakult äärelt tsenderdati pall värava alla ning sealt ka löögile pääseti, kuid kaitsemüüri ja väravavahi koostöö oli piisavalt tugev, et meie löökide all seda laiali lüüa ei õnnestunud.

Marko Lipp üllatas 62. minutil väravavahti kauglöögiga, kuid mille viimane võttis suurepärase tõrjega ära. Nurgalööki sai Zenjov peaga pikendama, kuid paraku jäi väravaraam kaugele.

Michael Lilander on pärast vigastuspausi väljakul tagasi. Foto: Kenn Rull

70. minutil pressisid Rohesärgid end ohtlikult Tammeka väljaku poolele. Alliku mängis paremalt palli karistusalasse, kus oli ees ootamas Nikita Mihhailov. Mihhailov saatis selle omakorda esimesse posti, kuid taaskord oli väravavaht jaol ning Flora viigivärav jäi tulemata.

Järgnevad 20 minutit kiigutasid mängijad palli edasi ja tagasi, kuid mingit tulemust see endaga kaasa ei toonud. Ei paistnud viigivärav, ei paistnud kaheväravaline eduseis. 84. minutil paistis vaid vahetustabloo all Bruno Vain, kes Alliku asemele platsile jooksis ning Premium liigas oma esimesed mänguminutid kirja sai.

Kuna poolajal oli mitmeid vigastus- ja vahetusseisakuid, said Flora mehed 6 lisaminutit, et tablool olev baranka üheks muuta. Ja see õnnestus! Kolmandal üleminutil leidis Lipp tsenderdusega värava all Zenjovi, kes oli seal vastaste poolt täiesti tähelepanuta jäetud. Piisas vaid peapuudutusest ning võrk sahises. Sahises üle Sportland Arena.

Bruno Vain sai kirja oma esimesed minutid Premium liigas. Foto: Kenn Rull

Nii oli Flora 75 minutit püsinud kaotusseisust välja tulnud ning Tammekaga 1:1 viiki leppinud. Nelja mängu järel on Flora kogunud tabelisse kolme võidu ja ühe viigiga 10 punkti ning paiknetakse esikohal.

Järgmine mäng toimub täpselt nädala pärast, 8. aprillil kell 17:00, kui sõidame külla FC Kuressaarele.