JÄRELVAADE: Flora tegi vigade paranduse ja liigub täiskäigul meistritiitli suunas – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

—Katrin Veek

Tulnud tagasi Konverentsiliiga karussellilt, naaseti 17. juulil A. Le Coq Arenal kodusele Premium liiga lainele, kus 20. voorus võõrustatud JK Tallinna Kalevit võideti tulemusega 2-0.

Esimene poolaeg

Neljapäevasel emotsioonil end häirida ei lastud ning nii alustati pühapäevast kohtumist sihikindlalt ja domineerivalt. Avavilest polnud möödunud minutitki, kui Kalevi kastis saginaks läks ning Flora löögile pääses. Danil Kuraksin andis vasakult tsenderduse värava ette, kus Sergei Zenjov peaga löögile pääses, ent kalevlaste puurilukk sai sõrmed vahele ning pall tabas latti. Michael Lilanderile jäi ka selles olukorras jätkulöögi võimalus, kuid üheainsa puutega lennutas ta palli üle värava.

Vastupidine ehmatus tekkis 13. minutil, kui Kalevi mehed end rünnakule pressisid, aga Henrik Pürg oli valvel ja lõi peaga palli nurgalöögiks. Edasistes olukorades said väravavahid sekkuda ning palle kontrollivalt noppida. Flora poolt korjas Karl-Romet Nõmm korneri ning mõni minut hiljem leidis Mark Anders Lepiku paljulubav, ent ebaõnnestunud esimene pallipuude tee Kalevi puuriluku sülle.

Esimene värav oli nii lähedal, samas nii kaugel. 23. minutil puikles Kuraksin sini-must-valgete meeste vahelt läbi, pani palli võrgu poole teele, kuid see tõrjuti nurgalöögiks. Kaks minutit hiljem üllatas kalevlasi Markus Poom, kui vasakust jalast jõu välja võlus ning peale lõi – paraku meetri jagu mööda. Veidi aega üle pooltunni, leiti värava ees Martin Miller, kel oli suurepärane võimalus tablooseisu muuta, kuid peaga löök läks otse keskele, kus väravavaht kaljuna ees seisis.

Väravavahi võrdlus kivimürakaga katkes 41. mänguminutil, kui Mihkel Järviste end palliga kasti murdis, sealt Lepik löögile sai ning kaitseliini takerdunud põrkavast nahkkerast Kuraksin omakorda värava vormistada jõudis. Pall oli otsejoones värava ristnurka virutatud ning tablool ilutses 1–0.

Danil Kuraksin väravat tähistamas. Foto: Janek Eslon

Teine poolaeg

Esimesel poolajal pakuti, teisel veel rohkem, kuid florakatele sai suureks takistuseks Kalevi väravavaht Stiven Raider. Raider sirutas end 49. minutil pikaks, et Lepiku löögiga toime tulla, paar minutit hiljem tõrjus aga Poomi puraka. 59. minutil pressis Poom end parema jalaga taas löögile, kuid Raider oli ettenägelik ja sai palli enda valdusesse. Hetke pärast oli paremalt avanemas Rauno Alliku, kel justkui oli ees vaba ruum, kuid teda ja väravat lahutas veel üks tõke – väravavaht, kes jalgadega palli minema tõrjus. Omakorda asus Kalev kiirelt viigivärava järele, kui vasakult pall värava ette tsenderati ja löögile pääseti, kuid Nõmme fookus oli paigas ja tegi suurepärase tõrje.

73. minuti alguses hakkasid Flora mehed Kalevi kastis pressima – küll üks, küll teine. Neist kõige paljulubavam oli Henrik Ojamaa, kes pani värava suunas teele tugeva palli, mille väravavaht tõrjus, kuid puurilukust põrkas pall vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljevi jalani. Vassiljev võttis hetke, et pall endale paremini ette saada ning silmagi pilgutamata kõmmutas selle väravavõrku. Nii oli meeskonna kapten Flora 2-0 eduseisu viinud.

Konstantin Vassiljev 2-0 väravat löömas. Foto: Janek Eslon

Ka kolmas ei olnud kaugel. 75. minutil hakkas Alliku staadioni keskosast oma teed värava ette otsima – seda talle ka pakuti, kuid löök leidis võrgu asemel napilt staadioni reklaamtahvli. Värskemate jalgadega mängu toodud Aleksandr Šapovalov leidis mitu head võimalust, kuid segavaid faktoreid oli omajagu. 81. minutil tekkis tal võimalus 16-kasti joone pealt minna ja hõisata, kuid väravavaht ei lubanud. Nelja minuti möödudes tekkis ka teinegi olukord, kus löök tuli veel kaugemalt sooritada, kuid Raider tõrjus. Oma võimalused olid veel ka Ojamaal ja Poomil, kuid need jäid paraku kasutamata.

Järgmine FC Flora kodumäng toimub A. Le Coq Arenal 14. augustil kell 17:15, kui võõrustame Narva Transi. Selle perioodi sisse jääb ka kolm võõrsilmängu. Kohtume staadionitel!

Aleksandr Šapovalov Kalevi vastu. Foto: Janek Eslon