JÄRELVAADE: Flora otsustas mängu saatuse esimese pooltunniga ja naases võidulainele – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

—Katrin Veek

17. mail A. Le Coq Arenal mängitud Premium liiga 14. voorus võtsid omavahel mõõtu tabeliliider FC Flora ja viiendal positsioonil olev FC Kuressaare. 90 mänguminuti möödudes oli Flora näidanud oma paremust tulemusega 4-0.

Rauno Allikut väravat tähistamas. Foto: Catherine Kõrtsmik

Esimene poolaeg

Reedel peetud lahing Kiievi Dinamoga süstis florakatesse pealehakkamist ja võidujanu, nii alustati avavile kõlades tugevat pressi Kuressaare meeste vastu. Alates kolmandast mänguminutist jõuti ka Kuressaare kasti ning üritati löögile pääseda, kuid vastaste kaitseliin oli paigas. Järjestikused löögid blokeeriti ning uued võimalused väravasuule jõudmiseks osutusid arvatust keerulisemaks.

Vasakul äärel tähelepanuta jäetud Ken Kallaste võttis 10. minutil palli omaks ning läks pealelöögile, kuid väravavaht Magnus Karofeld reageeris. Puuriluku vasaku käe tõrje polnud piisav, et pall paigale jätta ning nii põrkas see Rauno Alliku jalale, kellel polnud probleemi olukord väravaks vormistada. Tablool 1:0. Vähem kui minuti pärast oli Flora taas Kuressaare kastis ning Daniil Kuraksini täpselt mõõdetud pall värava ette leidis Sergei Zenjovi, kellel polnud vaja teha muud, kui jalg välja sirutada ning nahkkera väravavahi selja taha kõmmutada. Kaks kiiret väravat innustasid rohesärke veelgi, samal ajal kui Kuressaare mehed olid sunnitud taanduma.

Esimese veerandtunni jooksul tekkis Henrik Pürgil kaks suurepärast võimalust nurgalöögist lahti mängitud pallile peaga vahele pääseda ning see raamidesse suunata, kuid mõlemad löögid tõrjuti. Tõrjumata jäi aga 18. minutil Kuraksini puude värava eest, mille lennutas sinna Zenjov. Seisul 3-0 tahtis Kuressaare justkui vastulauset öelda ning mindi hiilima ka Flora poolele, kuid kaitsjad näitasid taset ning viimane pealelöök läks aia taha.

Pooltunni lähenedes jätsid Kuressaare mehed rohesärkidele palju ruumi löögile pääsemiseks, kuid ühtki võimalust ei realiseeritud. 30. minutil sai aga hoo üles Alliku, söötis palli Martin Millerini, kes oli vastaste kaitsjate taha pugenud ning vormistas tablooseisuks 4-0. Paar minutit hiljem pressis Michael Lilander end Kuressaare meeste vahelt läbi ning viieski värav ei olnud enam mägede taga, kuid väravavaht tõestas, miks ta postide vahele seisma on pandud  ning tõrjus Lilanderi löögi. Lilander sattus hoogu ning ohustas ka 46. minutil väravaalust, kuid suuremaks tähistamiseks põhjust ei olnud.

Markus Soomets nelja Kuressaare mängija vahel. Foto: Catherine Kõrtsmik

Teine poolaeg

Alles 40. mänguminutil esimese pealelöögini jõudnud Kuressaare alustas teist poolaega entusiastlikult. 49. minutil prooviti ka meeskondlikult väljamängitud pealelööki, kuid Karl-Romet Nõmm noppis palli probleemideta. Nii oli pall taas Flora käes ning kergekäeliselt seda vastastele ei loovutatud. Mindi ise proovima, kui Poom otsis karistusalast kohta, kus pall väravavõrku keerutada, kuid mis lõpuks paar meetrit väravast mööda veeres. Ka 57. minuti Zenjovi peaga löök edu ei toonud, võrk sahises küll, kuid kõigest küljevõrk ning 59. minutil lendas lihtsalt pall üle värava.

Floral sündis võimalusi teisigi, kuid need jäidki vaid proovimiseks. Küll oli pallile antud suund vale, küll seisid Kuressaare mehed postidena ees. Kahe lisaminuti täistiksumisel kõlas lõpuvile ning meeskonnas siirdusid riietusruumi teadmisega, et Flora on noppinud selle hooaja kaheteistkümnenda võidu seisuga 4-0.

Järgmise Flora kodumänguni on aega 19. juunini, kui võõrustame A. Le Coq Arenal Nõmme Kaljut. Kahe kodumängu vahele jääb kaks võõrsilmängu ning koondisepaus.

Ken Kallaste tsenderdamas. Foto: Catherine Kõrtsmik