JÄRELVAADE: Flora mängumootor töötas JK Narva Transi vastu õlitatult – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Flora mängumootor töötas JK Narva Transi vastu õlitatult

Premium liiga 3. vooru kohtumises võttis Tallinna FC Flora külla sõitnud JK Narva Transi üle 5:0 võidu.

Kui pea paar nädalat tagasi alustati hooaega tuisus ja lumetormis, siis 14. märtsi õhtul tervitas mängijaid juba roheline kunstmuruväljak.

Esimene poolaeg

Viis minutit kulges mäng Narva Transi kontrolli all ja Flora enda väljaku poolelt kaugemale ei jõudnud. 6. minutist asjad muutusid, sest Flora pressis end surve alt välja ning hakkas ise võimalusi genereerima. Teenisime kaks nurgalööki, kus teisel korral peaga löögile pääsenud Ken Kallaste palli ohtlikult üle lati suunas.

11. minutil üllatas Kallaste väravavahti madala löögiga värava alla nurka, kuid puurilukk oli jaol. Minut hiljem sai Flora juubeldada, kui Sergei Zenjov Henrik Ojamaa tsenderduse võrku kõmmutas. Seda juubeldust jagus aga hetkest, sest sellest hooajast Premium liigas kasutusel olev VAR tunnistas Ojamaa suluseisus olemist ning värav tühistati.

Sergei Zenjovi 12. minuti värav kuulus VAR-i tõttu tühistamisele. Foto: Kenn Rull

20. minutil tegi Narva Transi väravavaht supertõrje, kui lükkas Kallaste löödud palli üle otsajoone. Nurgalööki toimetama läinud Konstantin Vassiljev leidis värava ees Marko Lipu, kes hetkegi mõtlemata palli peaga väravavahi selja taha suunas ning tabloole 1:0 kirjutas. Tegu on Lipu esimese Premium liiga väravaga Flora särgis.

Stsenaarium hakkas korduma 31. minutil, kui Vassiljev nurgalipu juures seisis ning meeste tähelepanu tõmbamiseks käega lehvitas. Vassiljevi tsenderdus jõudis tagumisse posti, kus äärelinlased olid jätnud Kallaste täiesti tähelepanuta ning kellel oli hea võimalus pall värava ristnurka rammida. Tablool 2:0.

Poolaja viimane veerandtund midagi ohtlikku endaga kaasa ei toonud ning florakad kõndisid riietusruumi kaheväravalises eduseisus.

Ken Kallaste (paremal) skooris 31. minutil. Foto: Kenn Rull

Teine poolaeg

Rohevalgete hea võimalus eduseisu kasvatada tekkis 49. minutil, kui paremalt äärelt tõusis Kristo Hussar, kes leidis viiekasti joone juures vabaks jäetud Rauno Alliku. Alliku virutas esimese puutega palli värava poole teele, kuid paraku sahises võrgu asemel otsajoone taga olev reklaambänner.

Uus võimalus vigade paranduseks anti 53. minutil, kui pall jäeti keskväljal Alliku hoolde, kes sellega osavalt Transi karistusalani purjetas. Seal lükkas ta nahkkera Ojamaale ette ning viimane virutas palli värava ristnurka. Tablool 3:0.

Henrik Ojamaa viis 53. minutil Flora 3:0 juhtima. Foto: Kenn Rull

67. minutil tehti kastis Sten Reinkortile viga ning too sättis palli juba penaltipunktile valmis, et sealt 11-meetrine löök ära vormistada. Sama kiirelt tuli see sealt ka eemaldada, sest mängu sekkunud VAR fikseeris vea asukohaks kastivälise ala. Nii olid florakad teeninud penalti asemel karistuslöögi. Lööki andma läinud Danil Kuraksinil oli võimalus eduseisu kasvatada sõna otseses mõttes käeulatuses, sest kui poleks väravavaht oma kätt ristnurgas vahele saanud ning palli üle otsajoone tõrjunud, oleks see kindlalt väravasse kukkunud.

Flora teenis 78. minutil Transi mehe käega mängu eest penalti. Kui esimesel korral pidi Reinkort penaltipunktilt käed taskus ära jalutama ja tavapärast mängu jätkama, siis nüüd tuli vaid oma ära teha ning 11-meetri karistuslöök sisse lüüa. Väravavaht aimas küll nurga ära, kuid ei ulatunud palli püüdma ning sellega kirjutas Reinkort Flora nime taha number nelja.

89. minutil skooris oma esimese Premium liiga väravaga rohevalges särgis Nikita Mihhailov. Narva väravavahi palli puhtaks löömine ebaõnnestus ning nahkkera põrkas otse Mihhailovi jalale põrkas, kellel polnud probleemi pall madalalt võrku toimetada. Nii oli tabloole vormunud 5:0.

Flora ja Transi mängu jälgis tribüünil 145 silmapaari, keda meeskond lõpuvile järel tänama läks. Foto: Kenn Rull

Järgmine kohtumine

Järgmine mäng toimub laupäeval, 18. märtsil kell 19:30, kui Sportland Arenal võõrustab meid JK Tallinna Kalev. Tegu on meie viimase Premium liiga kohtumisega enne algavat koondisepausi, seega, et mitte tribüünil olemise pausi veel pikemaks lasta, ole laupäeval kohal ja ela meeskonnale kaasa!