JÄRELVAADE: Flora alustas eurohooaega võiduhüüete saatel – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Flora alustas eurohooaega võiduhüüete saatel

—Katrin Veek

7. juulil A. Le Coq Arenal peetud Konverentsiliiga 1. eelringis võttis 1910 pealtvaataja ees võidu kodumeeskond FC Flora, kui alistas Soome klubi Seinäjoki tulemusega 1-0.

Esimene poolaeg

Avavile kõlades surve alla jäänud Flora suutis pea külmana hoida ning blokeerida vastaste võimalused. Esimene neist tekkis 3. minutil, kui teenitud karistuslöögist tsenderdati pall värava ette, kuid soomlasi segati piisavalt ning jätkulööki ei sündinud. Florakad raiskasid endale antud standardolukorra ning 13. minutil tekkis Seinäjokil taas võimalus nõelamiseks. Eestlaste õnneks puterdas SJK kapten palli üle otsajoone.

Esimesest ehmatusest üle saanuna ning mängu tempo kohanemisega hakkas Flora ise rünnakuid ehitama. Peamiselt otsiti ees tipuründaja Rauno Allikut, kes 16. minutil palli üle värava keerutas ning kelle löök 20. minutil kaitsjate jalge vahelt läbi ei suutnud minna.

Staadioni päike hakkas aga eredamalt sirama minut aega hiljem, kui paremalt suutis end kergitada Sergei Zenjov, kes ka vasaku jalaga sihtima läks, kuid kelle löök Seinäjoki ja Flora enda mängijate vahel takerdus. Ootamatult tekkinud segapudrus sai oma jala vahele Henrik Ojamaa, andis palli tagasi Zenjovile, kes tõstis omakorda palli värava ette, kus ootas Martin Miller. Miller tegi kerge hüppe, lõi peaga palli värava ristnurka ning staadionil viibinud inimesed olid hetkega toolide küljest lahti naelutatud, käed taeva poole. Tablool vahetusid numbrid ning Flora oli mängu juhtimas 1-0.

Martin Miller oma väravat tähistamas Henrik Ojamaaga. Foto: Kenn Rull

Minimaalne väravate vahet florakates mugavust ei tekitanud ning nii prooviti intensiivselt eduseisu veelgi suurendada. 24. minutil põrkus pall vastaste karistusalas edasi-tagasi, kuniks tuli Konstantin Vassiljev, kes selle meetri jagu väravast mööda rammis. Kolme minuti pärast suutis Alliku endale palli ette keerata ning löögile minna, kuid löök raamidesse ei jõudnud. Pooltunni lähenedes mängis Marco Lukka Millerile palli ette ning viimane suunas söödu penaltipunkti peale, kuid seal polnud kedagi, kes rünnaku väravaga vormistanud oleks.

Poolaja lõpus pakkus närvikõdi olukord Flora värava all, mitte sedavõrd väravahõnguline – Karl-Romet Nõmm põrkas kokku SJK mängijaga ning mõlemad vajasid arstiabi. Kiigati juba varumeestepingi poolegi, kuid kõik lõppes õnnelikult ning mäng jätkus vanaviisi. Ärevust tekitas esimesel poolajal veel vaid 41. minut, kui minuti sisse jäi Ojamaa katsetus lüüa ning nurgalöögist tekkinud Milleri võimalus, mis võimalusest kaugemale ei jõudnud, kuna meestemüür seisis kindlalt omal kohal.

Flora esimest eurosarja kodumängu külastas 1910 pealtvaatajat. Foto: Kenn Rull

Teine poolaeg

Tundus, et ka teisel poolajal hakkab Flora mängu domineerima. 49. minutil pendeldasid florakad palli Seinäjoki karistusalasse ning koostöös sai ka Vassiljev löögile, kuid löök kaitseliinist läbi ei lipsanud. 51. mänguminutil tekkis ärev hetk Flora väljaku poolel, kui nurgalöögist tõukles SJK mängija Nõmme, kes äsja palli oli püüdnud, väravasse, kuid Flora kasuks vilistati viga.

Mõne hetke pärast pääses Alliku paremalt äärelt tulema ning suunas palli Millerile värava ette, kuid Miller oli õigel ajal vales kohas ning nii löödi väravaesine SJK poolt puhtaks. 56. minutil tekkis soomlastel üks parimatest olukordadest, kui pall liinide vahelt läbi mängiti, kuid õnn oli Flora õuel ning nahkkera leidis koha mõne meetri kaugusel väravapostist.

59. minut kujunes teguderohkeks, kui esmalt seisid vastamisi Zenjov ja SJK puurilukk ning vaid loetud sekundite pärast teisel poolel SJK mängija ja Nõmm. Mõlemas olukorras võidutses väravavaht ning tablooseisu muutusi ei toodud. 62. minutil spurtis palliga Miller, kes pidi ka ise peale lööma minema tabades palli hästi, kuid väravavaht noppis. Ka mõne minuti pärast oli vastaste puurilukk valvas ning tõrjus Alliku löögi, kuna palli jalale sättimine võttis aega ning andis võimaluse palli trajektooril paremini silma peal hoida. 77. minut andis võimaluse vahetusest sekkunud Danil Kuraksinile ning Zenjovile, kuid kumbki mees ei pääsenud hästi löögile ning rünnakult kaasa toodud pall lõpetas aia taga.

86. minutil pani kodumeeskonna poolehoidjatel südame kiiremini põksuma ja käe higistama Seinäjoki karistuslöök, millele järgnes jätkuolukord, mis lendas napilt-napilt värava katusele.

Värskete jalgadega platsile jooksnud Markus Poom oleks 87. minutil üllatanud iseennastki, kui sai Kuraksinilt söödu ja seisis vastamisi väravavahiga, kuid pall pidurdus puuriluku jalge vahel ning väravavõrk ei sahisenud mitte pallist, vaid tühjast tuulest. Sama duo mängis palli endale ette ka lisaminutitel, kuid vastane viskus Poomi löögi ajal jalgadesse ning suunas palli nurgalöögiks. Nurgalöök jäi kohtuniku vile saatel viimaseks tegevuseks jalgpallilahingus. Nii oli mäng lõppenud 1–0 FC Flora kasuks.

Martin Miller. Foto: Kenn Rull

Korduskohtumine Seinäjoki jalgpalliklubiga mängitakse 14. juulil Soomes, kus selgub, kumb meeskond läheb Konverentsiliiga teises eelringis vastamisi Norra klubi Lilleströmiga. Korduskohtumisest teeb otseülekande Soccernet.ee.