JÄRELVAADE: Flora alistas hooaja viimases mängus Levadia – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Flora alistas hooaja viimases mängus Levadia

—Katrin Veek

12. novembril Premium liiga viimases voorus vastamisi läinud FC Flora ja FCI Levadia omavaheline duell lõppes Flora jaoks 2-1 võidu ja 14. meistritiitli kojutoomisega.

Esimene poolaeg

Kuigi mäng enam tiitli saajat ei otsustanud, andsid mõlemad meeskonnad endast siiski maksimumi ja pakkusid meeldejääva vaatemängu. Avavile järel kruvis iga hetk põnevust juurde ning sündmused jõudsid esimesse haripunkti 7. minutil, kui Levadia kodumeeskonna 0-1 kaotusseisu jättis.

Flora asja niimoodi jätta ei kavatsenud ning leidis võimalusi, kuidas vasturünnakule minna. 10. minutil jõudis Konstantin Vassiljevi tsenderdus kasti, kus oli ootamas Rauno Alliku, kuid tolle löök jäi raamist pisut kaugele. Raami, täpsemini väravavõrku, jõudis pall aga kümme minutit hiljem. Levadia meeste pihta blokeerunud pall põrkus Allikuni, kes vastaste vahelt oma löögiga tee väravani leidis ning tabloole 1-1 viigiseisu kirjutas.

Rauno Alliku lõi Levadia vastu 1-1 viigivärava ja tähistas seda nii. Foto: Janek Eslon

23. minutil oleks tulemus isegi jätku saanud, kui Martin Miller vasakult äärelt end oskuslikult kasti võlus ning palli värava suunas lendu lasi. Nahkkera lendas Sergei Zenjovini, kes vormistamise Vassiljevi hoolde tahtis jätta, kuid paraku jäi sööt viimase selja taha ning üheväravalist eduseisu olukorrast ei sündinud.

Pooltunni lähistel tuli Allikul väravavahiga üks-ühele silmitsi seista, kuid tollel hetkel võidutses puurilukk. Jätkuolukorras pallini jõudnud Zenjovi võimalust oli takistamas aga Levadia mängija, kes rohevalgetele rohkem väravarõõmu pakkuda ei tahtnud. Mindi hoopis ise eduseisu jahtima ning 25 meetri kauglöögiga anti Flora väravavaht Karl-Romet Nõmmele täistööpäev tõrjumises.

Martin Miller lõi Levadia vastu võiduvärava. Foto: Janek Eslon

Teine poolaeg

Teise poolaja esimene paljulubav olukord tekkis 53. minutil, kui Flora teenitud nurgalöögist jäi pall kastis lahtiseks ning mehed üritasid riburadapidi löögile pääseda. Küll tõid Levadia mehed palli joone pealt ära, küll seisid ise seinana ees või takerdus nahkkera oma mängijatesse. Nelja minuti pärast otsi enam lahtiseks ei jäetud ning Miller vormistas Flora teise värava. Vassiljev andis söödu Millerile jooksu peale ning too ei kahelnud hetkekski, et pall ette nurka virutada.

61. minutil teenis Flora karistuslöögi, mida Vassiljev otse peale lööma läks. Sellel korral juubeldasid Flora fännide asemel Levadia poolehoidjad, sest väravavaht palli enda selja taha ei lubanud. Aplodeerisid nad talle ka 82. minutil, kui paremalt äärelt hiilinud Danil Kuraksini löök puuriluku tõrjest üle otsajoone lendas.

Viimase hetke vererõhu kõrgendus tekkis vahetult enne normaalaja lõppu, kui Levadia mängija karistusala joone lähistel peale lõi. Siinkohal näitas Nõmm, kuidas üks väravavaht tegutsema peab ning päästis Flora võimalikust viigimängust.

Mängu lõpuvile järel sai Flora meeskond ilutulestiku saatel kätte Eesti meistri särgid, ning mis veel tähtsam – meistrikarika. Nii pani Flora oma hooajale punkti, kui kogus 31 võidu, nelja viigi ja ühe kaotusega tabelisse 97 punkti.

Palju õnne meistritele ning kohtume juba uuel hooajal!