JÄRELVAADE: FC Flora oma 32. sünnipäevamängul kingitust Kaljule ei jaganud – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: FC Flora oma 32. sünnipäevamängul kingitust Kaljule ei jaganud

—Katrin Veek

Augustikuu viimasel päeval A. Le Coq Arenal toimunud Premium liiga 26. vooru kohtumises tegi FC Flora klubile sünnipäevakingituse, kui alistas Nõmme Kalju tulemusega 2-0.

Esimene poolaeg

Kohtumise alguses haaras initsiatiivi enda kätte Kalju meeskond, kui rünnakuid ehitati ja mõned pealelöögid sooritati. Ühtegi külmajudinaid tekitavat olukorda ei sündinud, sest Flora kaitsjad ja väravavaht olid valvel.

Flora mängupilti kirjeldab vanarahva ütlus, et algul ei saa vedama ning lõpuks ollakse pidurdamatu. Nii ei õnnestunud rohevalgetel esimese 20. minuti jooksul suuri tegusid teha, kuid mida aeg edasi, seda rohkem võimalusi tekkis. Martin Millerile oli karistusala joone juurde ruumi jäetud ning ta pääses ka löögile, kuid tulemust see endaga kaasa ei toonud. Hetk hiljem leidis paremalt äärelt hoo üles saanud Rauno Alliku värava ees oleva Konstantin Vassiljevi, kes esimese puutega palli väravale lükkas, kuid seegi lendas napilt üle värava.

Henrik Pürg Nõmme Kalju vastu esimesel poolajal. Foto: Mauri Levandi

25. minutil pääses karistusalas löögile Danil Kuraksin, kuid pall oli väravavahile lihtne saak. Ei toonud muudatust tablool ka paari minuti pärast karistuslöögile peaga jätku andnud Henrik Pürg. Kõigi pulss tõusis 29. minutil, kui Miller pressis end mustade särkide vahelt peaga löögile, kuid väravavaht tegi posti juurest tõrje ning nurgalöök oli ainus, mis selles olukorras teeniti.

Poolaja lõpuminutitel tekkis Milleril kauglöögi variant, kuid löök blokeeriti. Teenitud nurgalöögist pani Markkus Seppik raksuma vaid väravaposti ning võimalus, et kohtumist juhtima asuda, oli käest libisenud.

Kalju leidis esimesel poolajal võimalusi ka vasturünnakuteks, kuid lisaks kümnele mängijale platsil oli roosade pantrite suureks peavaluks Flora puurilukk Karl-Romet Nõmm, kes kõik pealelöögid raamide vahel enda sülle korjas.

Teine poolaeg

Uuel poolajal uue hooga. 48. minutil teenitud karistuslööki andma läinud Vassiljevi pall leidis justkui magnetina Henrik Ojamaa, kelle vaev oli nahkkera posti kõrvale suunata. Sünnipäevalaul jäi küll kuulmata, kuid selle eest täitis staadioni Flora väravamuusika ning tabloole kirjutati 1-0.

Henrik Ojamaa 1-0 väravat tähistamas. Foto: Mauri Levandi

53. minutil üllatas 20 meetrise kauglöögiga Michael Lilander, kuid paraku võttis löök kauge kaare üle värava. Mõni minut hiljem tuli paremalt Ojamaa, kes kastis luurava Alliku üles otsis, kuid selles olukorras sahises väravavõrgu asemel latt. 60. minutil oli taas kommentaatoritel põhjust Ojamaa nimi huulile võtta, sest too tegi suurepärase löögi alla nurka, kuid vastaste väravavaht minevikul korduda ei lubanud ning oli jaol.

63. minutil suutis Kristo Hussar palli väljakul hoida ning selle Millerile anda. Miller suunas palli peaga väravasse ning fännid said taas käed taeva poole heita. Tablool 2-0.

Edasise pooltunni jooksul pakuti potentsiaalseid olukordi, kuid ühtegi ei suudetud realiseerida. 74. minutil võitles Hussar end löögile, kuid pall libises üle jala. 76. ja 90. minutil otsustas Vassiljev kaugelt peale lööma minna, kuid tulutult. Teisel lisaminutil sai proovida veel Kuraksin, kuid seegi pall läks väravavahi valdusesse. Nii olid võimalused otsas, sest kohtunik andis lõpuvile ja kolm punkti kirjutati liigatabelisse.

Järgmine tähtis lahing meistritiitli suunas toimub pühapäeval, kui sõidame külla FCI Levadiale. Järgmine kodumäng aga juba 9. septembril kell 19:00 A. Le Coq Arenal, kui võõrustame Tartu JK Tammekat.

Meeskond Martin Milleri löödud 2-0 väravat tähistamas. Foto: Mauri Levandi