JÄRELVAADE: FC Flora kukkus penaltiseerias Paide mõõga otsa – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: FC Flora kukkus penaltiseerias Paide mõõga otsa

—Katrin Veek

5. mail A. Le Coq Arenal mängitud Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaalis noppis nominaal- ja lisaaja järel võidu Paide Linnameeskond, kes alistas Flora penaltiseerias tulemusega 5-4.

Esimene poolaeg

Esimest poolaega saab kirjeldada kahetiselt – võimalusi nagu tuli, samas ei tulnud ka. 12. minutil ähvardas Flora ja Sergei Zenjov karistusala joone lähistel tugeva löögiga raamidesse, kuid Paide väravavaht ohtu ei tunnetanud ning püüdis palli. Kolm minutit hiljem hiilis Markus Poom ning pressis end kahe kaitsja vahelt löögile, kuid siingi oli väravavaht kärme ning palli enda selja taha ei lubanud. 18. minutil sai pilgud pöörata Flora värava alla, kuid Paide tsenderdus kasti ebaõnnestus ning Karl-Romet Nõmm haaras palli enda valdusesse.

26. minutil karistusalas söödu saanud Marco Lukkal oli lisaks mõttepausile ees teisigi segavaid faktoreid ning nii veereski pall küljevõrku. 33. minutil sai Nõmm taas mängu sekkuda ning Siim Lutsu löögi korjata. Parim võimalus Floral tekkis minut enne poolajavilet, kui Poomi antud nurgalöök jõudis Joonas Tammeni ning too palli õigesse ilmakaarde suunas, kuid jälle oli puurilukk õigel ajal õiges kohas ning skoor tablool jäi muutumatuks. Kontrarünnakule asunud Paide jättis niisamuti oma võtmata, kui Kaimar Saag Nõmmega vastamisi seisis ja palli väravast mööda põrutas.

Markus Poom. Foto: Kenn Rull

Teine poolaeg

Kordamööda ühelt mänguväljaku poolelt teisele kulgenud teine poolaeg kuigi palju ohtlikke olukordi kaasa ei toonud. Poolaja alguses oleks Floral olnud võimalus eduseis sisse teha, kui Martin Miller toimetas palli värava alla ning leidis Tristan Koskori. Koskor aga ei saanud palli õigesti jala peale ning löök värava peale jäi nõrgaks. Ka 76. minuti Flora nurgalöök tulemustes muudatusi ei toonud, sest Henrik Pürgi pealöök lõppes Mihkel Aksalu kinnaste vahel. Lisaaega poleks ehk vaja läinudki, kui 92. minutil oleks Zenjov oma tavapärase tugevuse ja täpsuse pallile suunanud, kuid nendest jäi vajaka ning pall oli taas Paide käes.

Flora noor fänn Viiendas Sektoris. Foto: Kenn Rull

Lisaaeg

Sooviga leida mängule kiire lõpplahendus ning hoida ära penaltiseeria, muutus mängupilt lisaaja tulles oluliselt võitluslikumaks ja liikuvamaks. 102. minuti täistiksumisel oli Floral kastis hea võimalus, kuid kaitsjad olid juures ning ei pääsetud löögile. Kolm minutit hiljem töötas Konstantin Vassiljevi ja Mark Anders Lepiku duo, kui mõlemad mehed väravavõrku sahistada püüdsid, kuid Paide kaitsjad olid blokeeringuna tee peal ees.

Viimase 15 minutilise mänguploki ohtlikuim moment sündis 111. minutil Vassiljevi nurgalöögist, kui Pürg taas peaga vahel oli ning kiire kuuli väravaposti juurde lendu lasi. Olukord lõppes Paide ehmatuse ja napilt väravast mööda läinud palliga. Lisaajal mänguga liitunud Michael Lilander konksutas nahkkera hästi, pettis nii mõnegi Paide kaitseliini mängija ning läks löögile, kuid pall lendas mõni sentimeeter latist üle.

Rauno Alliku. Foto: Kenn Rull

Penaltiseeria

Penaltiseeria tulemusena said Paide fännid fanfaaridel kõlada lasta, sest Paide realiseeris viis, Flora neli penaltit. Florakatest skoorisid Konstantin Vassiljev, Marco Lukka, Mark Anders Lepik ning Rauno Alliku. Väravavaht Karl-Romet Nõmm tegi kindla ja korraliku tõrje Paide kapteni 11 meetri löögi vastu.

Karikavõistlused lõppesid Flora jaoks küll poolfinaalis, kuid Premium liiga läheb täie hooga edasi ning juba sama vastasega, Paide Linnameeskonnaga minnakse lahingusse pühapäeval, 8. mail kell 17:15 ikka A. Le Coq Arenal.

Noored fännid. Foto: Kenn Rull