JÄRELVAADE: Esimesel poolajal löödud väravad tagasid Florale kolm punkti ja liigatabeli esikoha – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

16. aprillil Sportland Arenal peetud Premium liiga 7. vooru kohtumine Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vapruse vahel lõppes pealinlaste 4:0 võiduga.

Flora näitas juba esimesel minutil, et niisama pole siia pühapäevast rahulikku jalgpalli mängima tuldud – eesmärgiks on ikka kõik, mitte tühjad pihud. Nii oli avavile järel Martin Miller end karistusala keskele pressinud ning esimese pealelöögini jõudnud. Paraku lendas pall rikošetist üle otsajoone.

8. minutil vajutas Sten Reinkort palli vastaste kaitsemüürist läbi, aga väravaraamini sihik ei jõudnud. Tuha pähe raputamiseks aega aga ei antud ning nii tuli leida uusi võimalusi, mis tulemusi tooks.

Nendele võimalustele andsid hoogu Vapruse enda mehed. Rohkete nurgalöökide järel tuli 19. minutil tulemus just Pärnu mängija kaasabil, kui Erko Jonne Tõugjase suunatud pall Kollasärgi peast väravavõrku prantsatas. Tablool 1:0.

Erko Jonne Tõugjas kirjutas oma nime taha selleaastase Premium liiga esimese värava. Foto: Janek Eslon

Nurgalööke sadas Florale nagu seeni pärast vihma ning ka Rohevalgete 26. minutil värav sai alguse just nurgalipu juurest. Marco Lukka kruttis palli tagumisse tsooni ning esialgu klaariti kast puhtaks. Kuid sellele järgnenud Milleri tsenderdust tagumisse posti ja pallini jõudnud Aleksandr Šapovalovit enam takistada ei suudetud. Pall sahistas võrku ning tabloole kirjutati 2:0.

31. minutil leidis Lukka pika sööduga ees jooksva Sergei Zenjovi, kes jättis enda selja taha nii Pärnu kaitseliini kui vastu tulnud väravavahi. Zenjovil piisas selles olukorras vaid ühest pallipuutest, et tabloole kolmeväravaline eduseis kirjutada.

Samal ajal, kui Vaprus oli 37. minutil oma esimese nurgalöögi teeninud ning toibuti hea võimaluse mittekasutamisest, oli Šapovalov pärnakate värava all Flora neljanda värava vormistanud. Paari minuti pärast terendas ründajal võimalus kübaratrikiks, kuid Pärnu puurilukk oli sellel korral jaol.

Teine poolaeg tiksus hoopis teistsugusemas rütmis, sest Flora enam vastast nii palju ei survestanud. Nii oli Vaprusel endal võimalus palli vallata ning rünnakuid ehitada, kuid ühtegi võimalust ei kasutatud ära. Küll läksid löögid mööda või küll seisis Evert Grünvald ees.

Flora poolelt olid teisel poolajal kaks kõige lubavamat olukorda 51. ja 64. minutil. Esimesel neist katsetas Zenjov karistusala joone pealt peale lüüa, kuid pall sai nii suure hoo, et lendas väravast üle. Teises olukorras nuusutas Šapovalov võimalust tõmmata kübarast enda kolmas värav, kuid ka see ei õnnestunud, sest pall veeres väravast mööda.

Aleksandr Šapovalov valiti telemängu parimaks mängijaks. Foto: Janek Eslon

Midagi paljulubavamat ei juhtunud ning nii sai 90 minutit kestnud kohtumisele joone alla tõmmata. 4:0 võiduga kirjutasime tabelisse kolm punkti juurde ning kerkisime 16 punktiga esimesele reale.

Flora järgmine mäng toimub 19. aprillil kell 19:00 Sportland Arenal, kus mängitakse märtsikuus ärajäänud 2. vooru kohtumine Nõmme Kalju FC-ga.