JÄRELVAADE: Ehmatusest toibunud Flora vormistas võidu Vapruse üle – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Ehmatusest toibunud Flora vormistas võidu Vapruse üle

—Katrin Veek

Eesti taasiseseisvumispäeval A. Le Coq Arenal toimunud Premium liiga 24. vooru kohtumine Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vapruse vahel lõppes 3-1 pealinlaste võiduga.

Flora tähistamas Martin Milleri 1-0 väravat.

Esimene poolaeg

Avavile järel palli vallanud ja olukordi otsima läinud Flora leidis hea võimaluse juba teisel minutil, kuid Vapruse kaitse pidas. Rünnakuid ehitati ja Flora teenis nurgalööke nagu seeni pärast vihma, kuid lööke, mis väravat ohustanuks, ei sündinud.

15. minutil Vapruse väljaku poolel teenitud karistuslööki andma läinud Konstantin Vassiljev leidis värava ees Henrik Pürgi. Pürg oli pallil peaga vahel ning suunas selle raamidesse, kuid nahkkera põrkas vaid posti. Postipõrkest ei suutnud Vaprus palli ära klaarida ning nii oli Martin Miller jalaga vahel ja viis florakad 1-0 juhtima.

21. minutil vilistati Vapruse karistusala ääres viga. Taaskord oli palli taga Vassiljev, kuid võrgu asemel leidis ta vaid puuriluku. Oma võimaluse pusis hetke pärast välja ka Michael Lilander, kes vastased ninapidi vedas ning löögile pääses. Väravavahil piisas vaid pikali heita ning pall oligi tema valduses.

25. minutil tekkis Vaprusel võimalus nõelamiseks ja see kasutati ka sajaprotsendiliselt ära. Pikk pall ette leidis tee Ronaldo Tiismaa jalale, kes hetkegi mõtlemata palli värava ristnurka virutas. Karl-Romet Nõmmel ei jäänud muud üle, kui pall enda selja tagant välja võtta.

Vaprate karude viigivärav äratas florakad üles ja muutis nad veelgi võitlusjanulisemaks. 32. minutil mindi karistusalasse hiilima, kuid taarkord tegi Pärnu väravavaht suurepärase tõrje, kui takistas Vassiljevi löögil väravasse minemast. Puurilukk seisis kindlalt vastas ka Milleri löögil, kui too palli otse värava keskele suunas.

Poolaja lõpu paljulubavaim olukord oli 43. minuti Sergei Zenjovi löök, mis napilt värava katusele lendas. Rohkem väravaid ei löödud ning vaheaja mõttepausile liiguti 1-1 viigiseisus.

Kostja tähistamas peale imelist 40 meetri pealt löödud väravat.

Teine poolaeg

Mõttepaus tõi kaasa Vapruse julgema rünnakuplaani, sest poolaja algusminutite ärevaimad hetked sündisid Flora poolel ja kastis. Rohevalged olukorraga ei leppinud ning soovisid initsiatiivi enda kätte haarata. Pressisid, mis nad pressisid, Vaprus seisis südikana vastas.

Alles 60. minutil andsid Vapruse mehed veidi järele, kui kaotati duell paremalt äärelt spurtinud Zenjovi vastu, kes palli värava ette toimetas. Väravavaht ei saanud käsi õigel ajal vahele ning Rauno Alliku suunas palli napilt üle väravajoone. Kaitsjad proovisid olukorda päästa ning palli minema klaarida, kuid värav oli fikseeritud ning tablool seisis 2-1.

Vaprusele hingamisruumi ei antud ning nii oli juba Vassiljev palli taga, kes 40 meetri pealt palli kauni tõstega üle väravavahi väravavõrku saatis. Staadion täitus rõõmuhõisete ja trummimänguga, sest kodumeeskond oli läinud kohtumist 3-1 juhtima.

78. minutil oli Zenjov värava all tähelepanuta jäetud ning tal tekkis suurepärane löögi võimalus, kuid pall lendas selgelt üle värava. 84. minutil keerutas karistuslöögist palli Markus Poom, kuid seegi tulemust ei toonud, sest väravavaht lükkas palli üle otsajoone. Nii oli kohtumine lõppenud seisuga 3-1.

Järgmine FC Flora kodumäng toimub 31. augustil kell 19:30 A. Le Coq Arenal, kui võõrustame Nõmme Kalju FC-d.