JÄRELVAADE: Alustasime hooaega võiduga Harju JK Laagri üle – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: Alustasime hooaega võiduga Harju JK Laagri üle

Premium liiga hooaeg sai eile avapaugu, kui valitsev meister FC Flora võõrustas Sportland Arenal liiga uut tulijat Harju JK Laagrit. Debütantmeeskond osutas küll südikat vastupanu, kuid Flora võttis kogemusega oma ning kirjutas 4:0 lõppseisuga tabelisse esimesed punktid. 

„Kui mängijad väljakule jõudsid, oli ilmataat juba staadioni valgeks värvinud…” ehk kui meeskonnad said eilse mängu soojenduse veel rohelisel kunstmurukattel teha, siis avavile kõlades tuli värvilisi muruliblesid valge lumevaiba alt luubiga otsida. 

Esimene poolaeg

4. minutil tõusis paremalt äärelt Rauno Alliku, kes palli tagumisse posti tsenderdas ning meeskonnakaaslase Sten Reinkorti leidis. Vastaste poolt tähelepanuta jäetud Reinkort ei võtnud sekunditki mõtlemiseks, vaid suunas palli peaga väravasse. Nii oli sündinud mängu ja selleaastase Premium liiga hooaja esimene värav. 

Veerandtunni lähistel oli oma võimalus Sergei Zenjovil, kes karistusala joone juurest terava löögi värava alla nurka saatis, kuid väravavahist see mööda ei pääsenud. Läbipääsmatuks jäi Zenjovi pealelöök ka 24. minutil, kui nurgalöögi järgses olukorras puurilukk end kehtestama jõudis ja palli tõrjus. 

Sten Reinkort lõi selleaastase Premium liiga hooaja esimese värava. Foto: Kenn Rull

34. minutil teenis Harju karistuslöögi ning sellest vormus pealelöök, mis tuhises vaid mõni sentimeeter üle lati. Flora väravavaht Evert Grünvald oli küll olukorda kontrollimas ja vajadusel valmis sekkuma, kuid omamoodi ehmatuse pakkusid vastased meile siiski. 

Viis minutit enne esimese poolaja lõppu hakkas Harju värava ees sigin-sagin pihta ning vaatemängu oli rohkem kui rubla eest. Esmalt tehti Allikule vastaste kasti joone taga viga. Karistuslööki toimetama läinud Konstantin Vassiljev pani küll palli teravalt otse värava suunas teele, kuid väravavaht lükkas nahkkera minema. Otse Markus Soometsa jalale, kelle pealelöök kasti kogunenud meestesumma vahele kinni jäi. Sealt hakkas läbipääsu väravani otsima Reinkort, ent puurilukk oli löögil jaol ning tõrjus palli enda ette, kuhu oli hiilinud ka Zenjov. Zenjov virutas nahkkera esimese puutega puuriluku selja taha, aga ka seegi ei toonud kaheväravalist eduseisu, sest väravajoonel oli kaitsja blokeerimas. Neli järjestikust võimalust oli luhta läinud, aga Alliku enam viiendal ebaõnnestuda ei lasknud. Nii sai ta palli enda valdusesse ja lükkas selle võrku. Tablool 2:0. 

Väravatähistus. Foto: Kenn rull

Teine poolaeg

Uue poolaja algus andis võimalusi mõlemale meeskonnale. Esmalt oli oma kasutada Floral, kui Zenjov värava ees löögile pääses, kuid kelle löök latist üle lendas. Juba järgmisel hetkel seisis Harju ründaja üks-ühele olukorras vastamisi Grünvaldiga, kuid viimane neist tõrjus ning hoidis oma seljataguse puhtana. Suluseisu lipp küll tõusis, kuid florakatele oli vastaste rünnakule pääsemine äratuskellaks sellegipoolest. 

Äratuskell tirises ka teisel väljaku poolel, mis läks staadionil sujuvalt üle Flora väravatähistust iseloomustavale tunnusmuusikale. 62. minutil andis Alliku söödu paremasse äärde, kust Nikita Mihhailov selle teravalt värava ette toimetas. Seal oli ootamas Zenjov, kes meeste vahelt palli puuriluku selja taha saatis. Tablool 3:0. 

Sergei Zenjovil tekkis mängu jooksul mitu head võimalust, millest ühe realiseeris ta 62. minutil. Foto: Kenn Rull

82. minutil oleks värava kirja saanud ka talvise üleminekuakna ajal Florasse tagasitee leidnud Märten Kuusk, kui nurgalöök otse tema pea kohale jõudis. Tagumine post oli küll ahvatlev eesmärk, kuid pall lendas selleni valelt poolt. 

Teisel poolajal mänguga liitunud Danil Kuraksin ja Martin Miller moodustasid 87. minutil duo, kelle nime taha kirjutati kohtumise neljas väravasööt ja -löök. Kuraksinil oli vasakul äärel ruumi, et tõusta ning värava ees ootas vormistamist Miller. Mõeldud, tehtud!

Nii oli avavooru järel kirjutatud tabloole lõppseisuks 4:0 ning Flora teeninud tabelisse oma esimesed kolm punkti.

Järgmine kohtumine ootab meid ees kolmapäeval, 8. märtsil, kui kell 19:00 mängime Sportland Arenal Nõmme Kalju FC-ga. Kohtume staadionil!