JÄRELVAADE: 85. sekundil Legionile avavärava löönud Flora lisas taskusse neli tabamust ja 3 punkti  – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

JÄRELVAADE: 85. sekundil Legionile avavärava löönud Flora lisas taskusse neli tabamust ja 3 punkti 

—Katrin Veek

1. oktoobril riputati koondise särgid ja trennipüksid kappi ning haarati rohevalge mänguvorm, et Premium liiga 30. voorus astuda vastu Tallinna JK Legioni meeskonnale. Pealinna klubide omavaheline kohtumine lõppes 4-1 FC Flora kasuks. 

Ken Kallaste maskotilapsega väljakule jalutamas. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Esimene poolaeg

Mängijad polnud jõudnud veel silmagi pilgutada, kui juba Legioni väravavõrk sahises. 2. minutil leidis pall küljesisseviskest tee Martin Millerini, kes seda kõigest väest väljakul hoidis ning söödu Henrik Ojamaale toimetas. Värava ette avanenud Ojamaa suunas esimese puutega palli alla nurka ning tablool ilutses 1-0. 

Varasemate mängude tulemuste kiuste takistas Legion Flora domineerimist. Nii suutsid punasärgid ka ise palli vallata ja florakate rünnakute ehitamised blokeerida. 11. minutil pääses küll Sergei Zenjov pealelöögile, kuid pall lendas väravast üle. Hetke pärast sai kahes järjestikuses olukorras “kinda valgeks” ka Karl-Romet Nõmm, kuid puurilukk kontrollis olukorda ja hoidis seljataguse puhtana. 

Võimalusi pakuti ja pakuti, kuid ühtegi avasüli vastu ei võetud. Ligilähedaseim realiseerimisele oli pooltunni lähedal Zenjovi peaga löök, mis latist üle värava katuse rullus. Ka Legion tahtis oma sõna sekka öelda ning asus vasturünnakule, kuid suurest pingutusest hoolimata jäädi tulemuseta. Nii pendeltati mäng tagasi Legioni kasti ning 35. minutil pidi vastaste väravavaht sekkuma, et Milleri löök rusikatega klaarida. 

40. minutil klaariti palli asemel hoopis omavahelisi arveid ning karistusalas Mark Anders Lepiku vastu tehtud viga päädis 11-meetrise karistuslöögiga. Palli taha läinud Zenjov enam eksimusi endale ei lubanud ning realiseeris penalti. Olukorras ei aidanud ei ussi-püssirohi ega ka õigele poole hüpanud puurilukk – poolajal lõpus tabloole kirjutatud 2-0 oli tõsiasi. 

Sergei Zenjov penaltit löömas TJK vastu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Teine poolaeg

47. minut oli kui stsenaariumi kordus esimese poolaja lõpuminutitest – sama väljaku pool, viga kastis ja kohtuniku viibutus 11-meetrine karistuslöögi punkti kohale. Ainsa erinevusena olid rollid vahetunud ning nüüd tuli Nõmmel silmitsi seista Legioni mängijaga. Puurilukule armu ei antud ning vastased minimeerisid väravate vahe. Seisuks 2-1. 

55. minutil libistas vasakult äärelt tõusnud Danil Kuraksin palli sirgjooneliselt Ojamaale ning viimane lükkas kõhklemata nahkkera üle väravajoone. Küll puuriluku puterdavate käte abiga, kuid Ojamaa sai kirja enda teise ja Flora kolmanda värava. Taoline eksimus andis Legioni mängijatele indu juurde ning nii oldi juba peavaluks Flora meestele. 57. minutil oldi lähedal oma teisele väravale, kuid Nõmm tegi suurepärase tõrje ning jättis punasärgid kuivale. 

Flora võidu vormistamisele andis kindlust juurde vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev, kelle 67. minutil tehtud pealelöök rikošetina raamide vahel lõpetas. Rõõmuhõisked ja patsu löömine andsid tunnistust 4-1 mänguseisust. 

Ei jäänud enam mägede taha Ojamaa kübaratrikk ja Vassiljevi teinegi värav, kuid mõlemad löögid ebaõnnestusid ning tablooseis püsis muutumatuna. Mängu viimasest veerandtunnist väärib ära märkimist vaid Tony Varjundi sekkumine, kelle jaoks oli tegu Premium liiga debüüdiga. 89. minutil oli Varjundil hea võimalus isiklik värava skoor avada, kuid puurilukk talle sellist rõõmupäeva ei pakkunud ning püüdis palli. 

Nii oli kohtunik mängu lõpetanud ja 4-1 lõppseisuga võis Flora liiga tabelisse kolm punkti juurde kirjutada. 

Järgmine FC Flora kodumäng toimub 12. oktoobril kell 19:00 A. Le Coq Arenal, kui Tipneri karikavõistluste ⅛-finaalis minnakse vastamisi FC Elvaga. 

Mark anders Lepik, Martin Miller ja Henrik Ojamaa väravat tähistamas. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee