Jagame rõõmu – FC Flora - FC Flora

Kogukond- UUDISED

Jagame rõõmu

Jalgpall on universaalne keel, mis pakub rõõmu kõigile osalejatele. Aga selleks on vaja kohtuda toredate inimestega, kes sinuga koos rõõmustavad ja muudavad saadava elamuse kordades vägevamaks. Ja seda me ühel kargel oktoobrikuu neljapäeval tegimegi – kohtusime Tondi kooli ülivahvate õpilastega.

Tallinna Tondi Kool on üks suuremaid erivajadustega laste koole Eestis, kus õpe toimub lihtsustatud õppekava alusel kolmel erineval õppetasemel – lihtsustatud õpe, toimetulekuõpe ja hooldusõpe.

13.oktoobri koolipäev algas Tondi Kooli 3.a, 4.a ja 5.a klassi õpilastele hoopis teistmoodi kui tavaliselt. Põnevusega seadsid lapsed sammud Kotka Halli suunas. Seal tervitasid neid Flora jalgpallitreenerid. Õpilased tegid treenerite juhendamisel erinevaid vahvaid harjutusi ja mänge. Lõpuks toimus ka üks tõeline vutilahing eraldi poistele ja tüdrukutele. Toreda päeva lõpetuseks tehti pilti koos Pennuga ja kõik noored jalgpallihuvilised said preemiaks kommi, kleepse ja pileteid jalgpallivõistlusele.

4.a klassi õpilane Thomas: “See on minu elu kõige õnnelikum päev.” “Treenerid olid toredad ja sõbralikud,” lisas Thomase klassiõde Helina. Endale sai jalgpallipisiku külge Thomase ja Helina klassivend Kristofer: “Ma tahaksin ka hakata jalgpallitrennis käima.”

FC Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest: Miski ei saa võistelda tundega, mida pakub rõõm inimeste silmades. See siiras emotsioon annab meeletu energia ja tõstab hinge taevasse. Aitäh Tondi kooliperele, kes meie päeva eriliseks muutsid.

Eesti Jalgpalli Liit kinkis Tondi koolile 10 palli ja vesti, et jalgpall pakuks rõõmu lastele ka edaspidi.

Tegevusi viisid läbi Flora noortetreenerid Egon Tintse, Alex-Marcus Ulp, noortetreener ja esindusnaiskonna mängija Kelly Rosen ning esindusnaiskonna väravavaht Getriin Strigin.

FC Flora maskott Pennuga lustis 89 3.-9. klasside õpilast. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee