Jagame kogemusi – FC Flora - FC Flora

Kogukond- UUDISED

Jagame kogemusi

UEFA Grow on UEFA jalgpalli arendamise toetusprogramm, mille eesmärgiks on koostöös Euroopa alaliitudega edendada mängu ja ühiskonda.

Neli peamist kasvuvaldkonda ja vastavad eelised riiklikele liitudele on järgmised:
Kuvand: UEFA annab riiklikele ühendustele juurdepääsu sõltumatutele uuringutele jalgpalli hetkeolukorra kohta nende vastavatel turgudel. Need andmed hõlmavad mitmeid erinevaid teemasid, sealhulgas spordiala üldist populaarsust, arusaamu erinevatest rahvusmeeskondadest ja juhtorgani enda mainet. See sõltumatu ülevaade on aluseks tegevuskava koostamisele, et käsitleda uuringute käigus tuvastatud probleeme.
Osalemine: Pärast olemasolevate andmete põhjalikku ülevaatamist toetab UEFA Grow riiklikku liitu osalemise ja säilitamise kasvuplaani koostamisel, mis sisaldab selgete iga-aastaste eesmärkide määratlemist erinevatele vanusekategooriatele nii meeste kui ka naiste jalgpallis. Kavas kirjeldatakse üksikasjalikult ka vastavaid kohustusi ning nõutavaid programme ja eelarveid.
Kaasamine: kõik riiklikud liidud kasutavad tänapäeval oma jalgpalliperedega suhtlemiseks digikanaleid ja sotsiaalmeediat. Kaasamise samba raames aitab UEFA Grow riiklikel ühendustel välja töötada universaalset digitaalset turundust ja FRM-i (Football Relationship Management) strateegiat, millel on selgelt määratletud eesmärgid katvuse, kaasamise ja muude mõõdikute osas.
Tulud: Rahvuslikel ühendustel peab olema piisavalt raha, et investeerida jalgpalli arengusse ja seeläbi mängu kasvatada. UEFA Grow toetab föderatsioone selge äristrateegia ja viieaastase äriplaani koostamisel koos peamiste tulemusnäitajate ja ajastustega, et arendada kõiki kommertstuluratta valdkondi.

Kogukonnajuhtide projekt kogub kuulsust

Eesti Jalgpalli Liit ja UEFA Grow pilootprojektiks Eestis oli 2018. aastal käivitatud kogukonnajuhtide projekt. Juulis 2018 alustasid esimesed kolm kogukonnajuhti tööd FC Floras, JK Narva Transis ja Tartu JK Tammekas. Seitse kogukonnajuhti lisandus jaanuaris 2019 ja praeguseks on projekti kaudu kogukonnajuhid 12 klubil. Lisaks on nii mõnigi klubi Eestis enda ridadesse värvanud samal ametikohal inimese.

Teise riigina on kogukonnajuhtide projekt käivitunud Moldovas. Seal käisid projekti tutvustamas kogukonnajuhid Viljandist ja Narvast. Kogukonnajuhtide projekt saab kiidusõnu igal UEFA Grow tutvustusel ja kohtumisel. Edulugudest räägitakse ka suurte klubidega kohtumistel nagu FC Barcelona, Borussia Dortmund jt

Eesti jalgpalliklubid on tõestanud, et pühendumine toob kaasa palju rohkem, kui oskaks loota. Enam ei saa peituda halva ilma ja tulemuste taha – kui sa oled oma kogukonnas oluline, siis tulevad inimesed igal juhul. “Muidugi on kogu kultuur saanud suure löögi seoses ülemaailmse pandeemiaga, kuid me oleme saavutanud väga palju ja tuleme sellest välja võitjatena. Üheskoos,” on FC Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest optimistlik.

Katrin Lagerest viimas läbi oma esitlust Bakuus

Küllakutse tule maalt

Aserbaidžaanis alustati UEFA Grow ja digitaalseturundusega aastal 2020. Kokkuvõtete tegemisele lisaks andsid kohalikud klubid teada, et sooviksid saada rohkem infot pealtvaatajate kaasamise kohta. Seetõttu said küllakutse seminarile ka kogukonnajuhid FC Florast ja Pärnu JK Vaprusest.

Kahepäevasel seminaril räägiti digitaalsest kaasamisest ja Aserbaidžaani kõrgliiga jalgpalliklubide hetke olukorrast. Külalisena osales ka Kasahstani Jalgpalli Liit. Lisaks Eesti esindajatele rääkisid oma kogemusest Shakhatar Donentsk, Borussia Dortmund ja 433 esindajad. UEFA Grow projekti poolt rääkis Olekasder Kucheriavyi. Digitaalsest kogukonnast ja kaasamisest tegi kokkuvõtte ka Eestis projektiga tegelenud Mario Leo, kelle igapäevased kliendid on tuntud kogu Euroopas (Manchester City, Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund, FC Barcelona, jt).

Katrin Lagerest: “Väga suur au oli jagada oma kogemust ja suhelda kohalike jalgpalliklubidega. Kummalised eelarvamused said kummutatud. Oli rõõm tõdeda, et seal hoitakse mälestust meie jalgpallurist Sergei Zenjovist ja meenutasime kunagi Floras mänginud pallureid.”

Mõlemal päeval oli tihedasse päevakavva lisatud lõbusaid ühistegevusi ja praktilisi grupitöid. Nii sai osaleda Kahootis, kui planeerida sponsorite kaasamist Aserbaidžaani jalgpalliklubides. Keelebarjäär sai ületatud tänu kohale palutud tõlgile, kui ka kõigi osalejate inglise keele oskusele. “Kõik vajalik info sai edastatud ja vajadusel sai mõnu lause lisatud vene keeles,” kirjeldab Katrin.

Tänu lennugraafikule õnnestus Katrinil ja Karinil jõuda Bakuusse esmaspäeva ööl ning peale mõne tunnist und võeti ette jalutuskäik linnas, mis kujunes 10 kilomeetriseks tutvumiseks Aserbaidžaani pealinnaga. Tegemist on väga puhta ja ilusa linnaga, mis ühendab suurt ja kurba ajalugu ning modernset valgust täis ootust täis tulevikku. Mõlemad kogukonnajuhid lahkusid soojade emotsioonide ja suure sooviga kunagi naasta.

“Ma sain suure kogemuse võrra rikkamaks. On hea tajuda, et sinu tehtu on oluline kogu Euroopa jalgpalli jaoks ja me oleme eeskujuks. Ja meil oli Kariniga väga tore. Väärtustan neid hetki ja olen selle võimaluse eest tänulik,” võtab Katrin oma reisi kokku.

Katrin Lagerest ja Karin Lipstuhl Bakuu Olümpia staadionil