Inimesed on meie suurim vara – FC Flora -FC Flora

Kogukond-UUDISED

Inimesed on meie suurim vara

Flora vabatahtlike pere suureneb igal aastal nagu ka üheskoos läbi viidud ürituste hulk. Aastal 2022 kaasati 85 ürituse läbi viimisel 48 vabatahtlikku.

Suurema osa tegevustest on seotud esindusvõistkondade mängudega, mida sellel aastal oli kokku 62. Premium liiga, Esiliiga ja Naiste Meistriliiga mängudel on tänu vabatahtlikele mängukorralduse tase märgatavalt tõusnud. Keskmiselt on Flora esindusmeeskonna kodumängul 11 vabatahtlikku. Lisaks ulatavad nad abikäe ka kogukonnaürituste läbi viimisesse. Suurimaks hitiks on kindlasti Pennu, kelle kohalolu rõõmustab nii väikeseid, kui ka suuri külalisi igal mängul ja üritusel.

Pennu osaleb igal Flora üritusel tänu vabatahtlikele, kes seda rolli täidavad. Pilt: Janek Eslon

Hooaeg 2022

“Inimesed on meie suurim vara ja väärtus. Nende panus on hindamatu. Ma olen väga tänulik iga vabatahtliku eest, kes Flora üritustel osalevad ning muudavad need veelgi paremaks. Kristi alustas aasta alguses ja tema kiire kohanemine Floras on hoidnud vabatahtlike meie peres. Aitäh, armsad Flora vabatahtlikud, et olete meiega,” ütles Flora tegevjuht Reili Järvalt.

Statistikat:

  • Vabatahtlike keskmine vanus on 14
  • Minimaalne kaasatuse aeg 2 tundi
  • Maksimaalne kaasatuse aeg 8 tundi (kaks mängu samal päeval järjest)
  • Kaks vabatahtlikku osales enam, kui 30 üritusel
  • 7 vabatahtlikku osales enam, kui 20 üritusel
  • 25 vabatahtlikku osales vähemalt 5 üritusel
  • 12 vabatahtlikku lõi kaasa ühe korra

Väljakutsed õpetavad

Flora vabatahtlike programmi koordinaator Kristi Mäeorg: “Et kõik ausalt ära rääkida, siis pean ütlema, et kui ma oleksin alguses seda kõike teadnud, siis ma ei oleks julgenud seda väljakutset vastu võtta. Ühelt poolt paistab kõik lihtne – mäng tuleb, teed postituse, vabatahtlikud tulevad ja aitavad ning mäng tehtud. Tegelikult on kõik see palju keerulisem. Mängud muutuvad, korralduslikud nüansid on erinevad – erinevad staadionid, erinevat tüüpi mängud, erinevad nõuded ja vabatahtlikud vahetuvad. Kui ma täna juba tean, kes on kes ja mis on tema tugevused, siis alguses usaldasin Katrini (toim.-Katrin Lagerest, Flora kogukonnajuht) ja Lauri (toim.-Lauri Sibul, Flora mängukorraldus- ja turundusjuht) tagasisidet ja jooksin ise ehk rohkem.”

Kiire tööaeg mängupäeval ei takista rõõmsameelset Kristit leida hetk tunnustada meie toredaid vabatahtlikke. Pilt: Janek Eslon

Mais ootas ees suur väljakutse: “Kui ma vaatan tagasi, siis minu jaoks olid kõik sündmused väga erilised ja ägedad. Kui peab valima, siis minu jaoks on esikohal kindlasti heategevuslik mäng Ukraina heaks “Match for peace“. Millise ülihelikiirusega see mäng sai tehtud ja kui hästi see õnnestus. Kui ma õigesti mäletan, siis löödi mäng nädal varem lukku. Leida loetud päevadega kõik vajalikud vabatahtlikud ja juhendada neid. Ja seda olukorras, kus ma ise ei saanud veel kõigest päris hästi aru. Käed ja jalad värisesid ja olin kindel, et kuskil teen mingi fataalse vea.”

“Tegelikult sujus kõik hästi, sest Katrini abiga oskasin kõnetada vabatahtlike, kes olid analoogsel mängul varem olnud. Ägedad vabatahtlikud leidsid aja, et tulla appi või aitasid mul leida uusi vabatahtlikke, kes said tulla appi. Kuigi ma ei saanud grammi eest osa staadioni meeleolust ja ühtsusest, siis oli see mega mäng – ma sain kiirkursuse, kuidas väga suurt ja olulist üritust hallata,” kirjeldab Kristi oma esimese suure mängu korralduse kogemust.

Eeskuju on nakkav

Flora vabatahtlikud moodustavad perekonna, kes koos tulevad läbi tulest ja veest. Iga mängupäev ja üritus on omamoodi ning ilma hea tugisüsteemita oleks see väga stressirohke. Koos ja teineteist toetades saavad meie vabatahtlikud hakkama iga väljakutsega mängleva kergusega. Iga päeva lõpus lahkuvad nad naeratusega näol ja see on eeskujuks kõigile.

Flora talvepäeva 2022 korraldustiim, kellest 8 olid vabatahtlikud. Pilt: Jana Pipar

Kendra (14) rääkis, miks tema on Flora vabatahtlik ja mis rollid talle kõige enam meeldivad: “Mulle meeldib see seltskond, kes vabatahtlikuks käivad. Kõik on hästi toredad ja alati on lõbus. Aja pikku on see ka harjumuseks saanud. Kui ma ei tule vabatahtlikuks siis on kuidagi veider endal. Mulle meeldib panna enne mängu staadion valmis ja mõelda, et külalised saavad pärast seda tänu minu ja teiste vabatahtlike tegevusele nautida. Mulle meeldivad need rollid, kus ma saan inimestega suhelda. Sellepärast eelistan mängupäeval fännimüügis olla.”

Tänuüritus 2022

FC Flora vabatahtlikele lõppes kuues hooaeg meeleoluka ühisüritusega Proto avastuskeskuses.

32 rõõmsameelset vabatahtlikku said tutvuda Proto avastuskeskusega. Sellele järgnes tänamistseremoonia, mille käigus said kõik vabatahtlikud sooja käepigistuse meie naiskonna mängija Getter Saarelt ja meeskonna mängijalt Henrik Pürgilt.

Täname oma häid sõpru, kes aitasid täita vabatahtlike kingikotte: Tere Piim, MyFitness, VLND Burger, Opera Pizza, Viktus, La Cucina ja Veski Kõrts.
Lisaks leidsid vabatahtlikud kinkekotist vastavalt oma panusele ka kingituse klubi poolt.

Flora vabatahtlike hooaja 2022 lõpetamine Proto avastuskeskuses. Pilt: Catherine Kõrtsmik

Kui soovid liituda FC Flora vabatahtlike perega, siis vaata SIIA.