Imeline derbiõhtu päädis magusa võiduga! – FC Flora -FC Flora

Imeline derbiõhtu päädis magusa võiduga!

Kolmapäevane oodatud maiuspala Flora ja teise Tallinna suurklubi FCI Levadia vahel kujunes magusaks derbiõhtuks – alistasime oma suure rivaali hooaja rekordpubliku ees kindlalt 3:0!

Linnaderbi igipõliste rivaalide Flora ja Levadia vahel tekitas palju kõneainet juba enne mängu. Tõsiasi, et Flora polnud Levadiat võitnud juba 2016. aasta augustist saadik, oli nii mängijate kui ka meie toetajate hulgas võidujanu ja sisemise viha maksimaalselt suureks viinud. Mõistagi võimendas seda fakt, et ka tänavu olime Levadiale kolmel korral pidanud alla vanduma ning korra lisaminutite viimasel sekundil võidu käest andnud.

Seekordset lahingut oli A. Le Coq Arenale vaatama kogunenud Premium liiga selle hooaja rekordpublikut tähistavad 1804 pealtvaatajat. Mäng algas pigem ettevaatlikult ning kumbki meeskond esialgu suuri riske võtma ei hakanud. Levadia üritas palli kiiresti liikuma saada, ent loovaid lahendusi rünnakute algatamiseks ja lõpetamiseks ei leitud. Ka meil tekkisid omad võimalused kiireteks vasturünnakuteks, mis aga ebaõnnestunud löögi või vastase hea kaitsetööga lõpetati. Esimene tõsiselt ohtlik moment saabus 31. minutil, kui Gert Kams paremalt äärelt kasti tsenderdas ning palli peale sööstnud Mark Anders Lepik ka peaga palli riivas, ometi lendas pall raame tabamata värava eest läbi. Viis minutit hiljem saime aga oma tahtmise, kui nurgalöögist andis Kams ideaalse palli tühja tsooni, kuhu oli end vabaks mänginud meie suvine täiendus Henrik Pürg, kes teist mängu järjest peaga skooris. Nii Flora 1:0 eduseisul ka poolajale vastu mindi.

Levadia tegi poolajal kaks vahetust ja tõi mängu Rasmus Peetsoni ning oma värskeima täienduse Cem Feleki. Otsiti innukalt ja pall tabas läbi Peetsoni pea kohe poolaja algul ka latti. Meie suurepärane võimalus eduseisu suurendamiseks saabus 64. minuti, kui taaskord saatis terava palli värava ette teele Gert Kams. Kõigile ootamatult tuhises pall aga Lepmetsa nina eest läbi ja jalga ei saanud vahele ei Liivak ega Lepik. Loetud minutid hiljem tõusime taas kiiresti rünnakule ja omavahel mängisid kokku Alliku ja Zaka, kellest esimene kastis määrustevastaselt maha joosti ning kohtunikul ei jäänud muud üle, kui penaltipunktile osutada. Zaka realiseeris endale omase külma närviga 11 meetri karistuslöögi ja 2:0 eduseis ajas staadioni joovastusse. Juba paar minutit hiljem liikus pall aga vasakule äärele, kust hoo üles võtnud Liivak sai Peetsoni eest jooksu, murdis end kasti välja ning kuigi Lepmets esimese ürituse tõrjus, jooksid Liivak ja Lepik palli jõuga väravasse, viies Flora juba 3:0 juhtima! Rohkem väravaid ei löödud ja nii võtsime kaheaastase vaheaja järel Levadia üle ülimagusa ja tabeliseisu silmas pidades ka olulise võidu.

Vaata mängu väravaid ja kuula, mida rääkisid Frank Liivak ja Jürgen Henn!

Suur aitäh teile, fännid ja publik, te olete võimsad! Üheskoos näitasime, et rohevalge võim on näljane tiitlit kaitsma! Uus ja veelgi olulisem kohtumine juba sel pühapäeval, kui Hiiule tuleb külla sõita tabeliliidrile, meist ühe mängu rohkem pidanud ja viie punkti kaugusel asuvale Nõmme Kaljule.