Iisraelist tahame vigade parandust – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Iisraelist tahame vigade parandust

Peale möödunud nädala kindlat 1:4 allajäämist UEFA Meistrite liiga esimese eelringi avamängus Iisraeli viiekordsele meistrile Hapoel Beer-Shevale on eesmärk võõrsil peetavas korduskohtumises tehtud vigu parandada ning oma tase välja mängida.

Meeskond saabus Iisraeli laupäeval ning on saanud viimased päevad siinsete oludega tutvuda ja harjuda. Mängupaik asub nii Tel-Avivist, kuhu meeskond lendas, kui ka pealinnast Jeruusalemmast ligi 100 kilomeetrit lõunas, Negevi kõrbes asuvas Beersheba linnas. Kliima on siin äärmiselt lõunamaine – iga päev kerkivad soojakraadid vähemalt 35 kraadini, paistab lauspäike ning õhk on väga kuiv. Sajutõenäosus suvel on praktiliselt olematu, ent aeg-ajalt puhuv tuul võib kohati olla lausa hädavajalikult jahutav.

Kui pühapäeval tuli meeskonnal trenni teha Hapoeli treeningväljakul, siis eilne mängueelne treening toimus juba Toto Turner Stadiumil, kus täna kell 20 korduskohtumine alguse saab. Trenni saab teha siin normaalselt vaid õhtupoolikutel, kui päike juba madalamal või sootuks loojunud on, vastasel juhul on väljas valitsev kuumus ebamõistlik.

Turner Stadium mahutab 16 000 pealtvaatajat ning vastaste sõnul on oodata täismaja – nii on pea alati ka nende liigamängudel. Tegemist on väga uue staadioniga, mis valmis alles 2015. aastal. Staadion kuulub Beersheba linnale ning on nime saanud endise linnapea, õhuväelase ja politseiülema Yaakov Turneri järgi. Eile enne õhtust treeningut toimus staadioni pressikeskuses ka pressikonverents, kus Iisraeli ajakirjanike küsimustele olid meie poolt vastamas peatreenerid Jürgen ja Arno ning kapten Gert.

Jürgen tõdes, et ilmselgelt saab olema väga-väga raske mäng nagu seda oli ka Tallinnas. “Mõistagi on meie eesmärgiks näidata paremat mängu, seda nii mänguliselt kui ka tulemuslikus mõttes ning teisalt parandada ka oma mängu kogu eesolevat hooaeg silmas pidades,” ütles ta. “Esimese mängu tulemus oli meie jaoks ilmselge pettumus. Vastane mängis väga efektiivselt ning meie ei suutnud oma võimalusi ära kasutada. Neli väravat on kahtlemata liiga palju ja see näitab, et peame vaeva nägema,” lisas ta.

Arno tõi samuti välja, et me ei mänginud avakohtumises oma potentsiaali välja. “Me mängisime väga tugeva vastase vastu, kuid mängisime kindlasti alla oma võimete. Liiga palju tuli sisse individuaalseid eksimusi ja ma arvan, et ka see oli üks eelmise mängu tulemuse põhjuseid,” selgitas ta. Kui küsiti vastase taseme ja võimaliku edu kohta euromängudes, tõdes Arno, et tegemist on äärmiselt võimeka meeskonnaga, mida teati ka varasemate mängude põhjal. “Varasemad hooajad on seda näidanud ja julgen arvata, et tegemist on meeskonnaga, kes võimeline eelringidest palju kaugemale jõudma,” ütles ta.

Meeskonna kaptenilt Gert Kamsilt uuriti aga siin valitseva kuumuse kohta. “Me oleme kaks päeva saanud siin sellega harjuda ja tegelikult on meil Eestis praegu sarnane ilm,” muigas Gert. “Kindlasti pole see kerge, aga peame sellega toime tulema. Iga mäng algab 0:0 pealt ja tahame oma paremat mängu näidata. Kui suudame mängida terve mängu nii, nagu mängisime eelmisel nädalal teisel poolajal 20 minutit, võib kõike juhtuda,” lausus Gert.

FC Flora ja Hapoel Beer-Sheva vaheline korduskohtumine algab täna kell 20:00. Teavitame esimesel võimalusel mängu otsepildis vaatamise võimalusest ning jagame jooksvalt olulist infot.