HOOAJA KOKKUVÕTE. U21 peatreener: Hooajaga võib suures plaanis rahule jääda – FC Flora -FC Flora

U21-UUDISED

HOOAJA KOKKUVÕTE. U21 peatreener: Hooajaga võib suures plaanis rahule jääda

FC Flora U21 teenis Esiliigas 36 mänguga 62 punkti ning tabelis kena viienda koha. Medalikohast jäi puudu neli punkti, kuid peatreeneri sõnul jääb meeskond hooajaga rahule.

Selleks aastaks on Eesti jalgpallihooaeg oma lõpppunkti leidnud ning Flora järelkasvumeeskond paneb palli mängu alles järgmisel aastal. Vaatame nüüd ajas tagasi ja võtame selle hooaja koos U21 peatreener Taavi Viikiga kokku.

Esmalt väike statistikanurk. 36 mängust teenisid Flora noored 19 võitu, 12 kaotust ja viis kohtumist lõppes viigiseisul. Ise löödi 88 väravat ja endile lasti lüüa 52, mis tähendab, et hooaja lõpuks jäi väravatevahe 36-ga plussi. Parimaks väravakütiks tõusis esindusmeeskonda registreeritud, kuid palju mänguaega Esiliigas saanud Aleksandr Šapovalov, kes lõi 15 Esiliiga väravat. 

Aleksandr Šapovalov lõi Esiliigas 15 väravat. Foto: Janek Eslon

Statistika vaadatud, vaatame, mida ütleb hooaja kohta peatreener Taavi Viik. 

Kuidas Sa võtaksid terviklikult ise hooaja kokku?

“Hooajaga suures plaanis võib rahule jääda. Alati on nüansse ja detaile, mida oleks tahtnud paremini teha, kuid suures pildis olen rahul. Hooaja ettevalmistus sujus hästi ning sõprusmängudes saime katsetada palju erinevaid mängijaid ning näha, kus on meie tugevused ja nõrkused. Liigas meie mäng oli küllaltki ebastabiilne, kuna võistkonna eest mängis väga suur arv mängijaid (51) ning hooaja keskel lahkus meie juurest meie jaoks paar olulist mängijat.” 

“Hooaja lõpu poole suutsime mänguliselt saavutada teatud stabiilsuse, kuid negatiivse poole pealt jääb kripeldama kahes viimases mängus saadud eduseisus olles kaotused. See ka selgelt näitas, et noore võistkonnana me ei ole veel piisavalt küpsed tulemusi ära vormistama. Pettumuseks oli kindlasti meie karikamäng FC Tallinna vastu, kus lisaks kehvale tulemusele, tegime ka ühe hooaja halvima soorituse väljakul.”

Kas Sa oled meeskonna arenguga rahul? Milline see oli? Mida sa välja tooksid?

“Võistkonna areng hooaja jooksul mängulise poole pealt oli isegi suurem kui ma lootsin. Saavutasime mingi taseme, kus suutsime iga vastasega vähemalt võrdselt mängida, sõltumata meie koosseisust. Suurimad mängulised edasiminekud olid kindlasti meie ülesehitus palliga ja kõrge pressing. Samas puudujääkidena kindlasti kaitsmine üleminekutel ja standardolukorrad. Lisaks ka mitmed mängijad tegid individuaalselt sammu edasi ning said osaleda ka esindusvõistkonna treeningutel.”

Millised eesmärgid treeneritega hooajaks seadsite? Kas kõik sai täidetud? Mis ei saanud?

Üheks suurimaks eesmärgiks hooajal oli palliga mängida julgelt ja kaitsefaasis pressida vastaseid võimalikult kõrgelt. Kindlasti Esiliiga tippvõistkondade vastu oli see kohati väga raske, aga üldiselt see meil õnnestus. Samuti olen väga rahul suure löödud väravate arvuga (88). Kaitsefaasis me kindlasti ei saanud asju nii hästi toimima, kui oleks tahtnud ning see mõjutas ka lõppkohta tabelis. Üheks eesmärgiks oli ka mõne mängija jõudmine esindusvõistkonda ning selle eesmärgi suutsime suve keskpaigaks täita.”

Meil oli väga noor võistkond ning väga palju noori mängijaid, kui uhke Sa nende üle olla saad?

“Noote mängijate üle on mul kindlasti väga hea meel, kuna nende jaoks oli see samm väga suur. Eriti olukorras, kus enamus mängudes olime meie noorem võistkond väljakul. Hooaja jooksul mängis meie eest koguni viis 2007 sünniaastaga mängijat ning kuigi kohati oli see neile väga väljakutsuv, siis lõpuks osad neist etendasid meie võistkonnas väga olulist rolli. Kindlasti ootan, et nende panus suureneb järgmine hooaeg veel rohkem ning nad jätkavad arenemist samas vaimus.”

FC Flora U21 peatreener Taavi Viik. Foto: Janek Eslon