Hooaeg seisab, aga töö mitte – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Hooaeg seisab, aga töö mitte

Tegevjuht Reili Järvalt peab klubi ka kriisi ajal hästi toimivana hoidma

Samal ajal, kui salakaval koroonaviirus muudkui levib ja üha rohkem tavapäraseid tegevusi ja teenuseid halvab, ei ole igapäevatöö meie klubis seisma jäänud, vaid käib täiel aurul edasi.

Kuidas on kestev eriolukord mõjutanud FC Flora administratiivset tööd ja klubi toimetulekut, räägib meile klubi tegevjuht Reili Järvalt.

Milline on FC Flora töökorraldus praegusel ajal? Kuidas töötavad treenerid, kuidas kontor?

FC Flora saatis kõik oma treeninggrupid viiruse ennetamiseks 2-nädalasele treeningpuhkusele juba alates 12. märtsist. Päev peale seda tuli ka Eesti Vabariigi otsus suunata kõik koolid e-õppele ning sulgeda spordiklubid alates 16. märtsist. Spordiüritusi ning ühistreeninguid ei toimu kindlasti enne 1. maid.

Märtsi keskpaigast alates on kogu klubi töötanud väiksema töökoormusega kui tavapäraselt, treenerid koostavad oma treeninggruppidele individuaalseid treeningkavasid, fitness-treenerid toetavad antud kavasid jõutreeningude ja pallitreeningutega videokavade näol ning kogu kontor töötab kodukontoris. Toimuvad erinevad videokoosolekud ja arutelud erinevate töögruppide kaupa. Seega töö ei seisa, see tuleb praeguses olukorras lihtsalt veidi teistmoodi korraldada.

Millised on jalgpalliklubi kui organisatsiooni juhtimise juures praegu kõige keerulisemad aspektid? Milliste probleemidega tuleb Sinul juhina silmitsi seista?

Kõige keerukam on hetkel ikkagi eelarveline pool. Me ei tea täpselt, kuidas antud viirusest tingitud majanduslangus Eesti spordile ja ettevõtetele mõjub, kuidas ja mis ajahetkel saab töö tavapärases rütmis jätkuda. Aga raskused on ületamiseks ning koos tegutsedes tuleme sellest veel tugevamana välja. Treenerid teevad selles osas tublit tööd, valmistavad individuaalseid plaane, on tihedas suhtluses omavahel ning ka mängijate ja lastevanematega.

Kontori töötajatel on igal ühel oma kuu eesmärgid seatud, mida nad antud perioodil täidavad. Praegu on ka aeg, kus saab keskenduda nendele toimetustele, mida tööalaselt on tihedas graafikus pidevalt edasi lükatud. Samuti saame valmistada juba tegevusi ette eriolukorra lõppemiseks, et siis juba sujuvalt oma tavapärase rütmi juurde naasta.

Käesolev kodukontori aeg õpetab meid kõiki oma aega veel oskuslikumalt planeerima. Mina pean lisaks oma tööle kodus aitama ka 4. klassi tütart õppetöö korraldamisel ning 4-aastasele lasteaialapsele leidma põnevaid ja arendavaid tegevusi, nii et kindel päevakava peab väga paigas olema, et kõik vajalik saaks tehtud. Aeg-ajalt tuleb tööks näpistada ka unetundide arvelt.

Kuidas mõjutab liigapaus ja eriolukord klubi majanduslikku seisu? Oleme kuulnud mitmeid teateid välismaalt, kuidas suurklubid on mängijate palkasid pidanud kärpima, lepinguid lõpetama jne. Kuidas on seis Floras?

Oleme klubi juhtkonnaga koostanud kriisieelarve, et klubi saaks jätkusuutlikult edasi toimetada. Tulude osakaal on küll mingis osas langenud (nt väljakute rent, liikmemaksud, ürituste korraldus jne), seetõttu peame ka kulutused väga kindlates piirides hoidma. Püüame kasutada kriisiolukorda ka uute tuluteenimise strateegiate väljatöötamiseks ja käivitamiseks, samuti nende olemasolevate strateegiate, millega praegu tegeleda saab, intensiivsemaks toimimapanemiseks. Hetkeseisuga klubi töötajate (sh mängijad) palkade kallale pole pidanud minema, loodetavasti see nii ka jääb.


Lisaks uurisime ka meie kogukonnajuhilt Katrin Lagerestilt, kuidas tema praegusesse olukorda suhtub ning millised on mõtted.

Millised on kogukonnajuhile praeguse aja suurimad väljakutsed?

Praegune olukord on kogukonna ja ühiskonna tugevuse proovikivi. Eesmärgiks on leida meie e-riigi väljundeid, et mitte kaotada seda, mis me üheskoos kogukonnana pooleteist aastaga oleme saavutanud. Tehniliste lahenduste leidmine ning oma ideede edastamine veebi vahendusel on väljakutseterohke, aga hoiab hinge erksana ja on uus põnev valdkond. Isiklikult tunnen, et motivatsioon on hetkel kõrge ning ideedest puudust ei tule, pigem on teostusel rohkem piiranguid.

Nagu öeldakse, siis igas halvas on midagi head. Kuidas kogukonnajuht praegust perioodi positiivselt ära saab kasutada?

Praegune olukord annab võimaluse proovida uusi lahendusi ning mõelda kastist välja. Oma mugavustsoonist on hea välja astuda ning selline raputus kulub kindlasti paljudele meist ära. Olles kodus kolme lapsega, siis suhtlemisest puudust ei ole ja päevad on ehk liigagi sisukad. On paremaid ja veel paremaid päevi, tegelikult on ikka päris hullumeelseid päevi ka. Elus tuleb kõike ette ning mina võtan seda aega väga rahulikult ning naudin aega perega, mida viimastel aastatel pole kuigi palju olnud.

See, et liigahooaja jätkudes alustame mänge tõenäoliselt kohe A. Le Coq Arenal, peaks olema mängukorralduslikus mõttes samuti rõõmustav?

Me oleme igal aastal astunud mängukorralduse tasemel sammu edasi. Sellel aastal tegime enne hooaega juba palju ettevalmistusi ning kogu korraldustiim oli valmis erakordseks aastaks. Seda kõike saame loodetavasti juba õige pea demonstreerida. A. Le Coq Arenal on staadionielamus pealtvaatajatele ja mängijatele muidugi parem ning ka meil on võimalusi rohkem. Loodan, et pikalt kodus olemine ainult suurendab soovi tulla staadionitele mänge vaatama ning eriolukorra lõppedes saame rõõmustada pealtvaatajate rohkuse üle.

Kogukonnajuht Katrin Lagerest ja maskott Pennu on hooaja jätkumiseks iga kell valmis