Floras alustas meditsiini- ja sporditeaduste osakond – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Floras alustas meditsiini- ja sporditeaduste osakond

Aprillis loodi FC Flora meditsiini- ja sporditeaduste osakond. Flora on kasvav ja arenev jalgpalliklubi, kus treenib 818 mängijat. Seoses kasvava töömahuga on klubis tööle asunud mitmeid omaala spetsialiste. Seda kõike ikka selleks, et me saaksime pakkuda oma mängijatele head keskkonda, kus oma jalgpalliunistused ellu viia. Idee eraldi osakonna loomiseks tekkis juba aasta varem ja jõudis selle aasta kevadel reaalsuseks.

FC Flora meditsiini- ja sporditeaduste osakond

FC Flora meditsiini- ja sporditeaduste osakonda kuulub praegu 8 spetsialisti: esindusmeeskonna füsioterapeudid Kristiina Lind ja Marii Meinberg, fitness-treener Johan Kaspar Ivask, massöör Oliver Papp; duubelmeeskonna füsioterapeut Georg Laasik ja fitness-treener Silver Grauberg, naiskonna füsioterapeut ja fitness-treener Maali Pruul ning noorte füsioterapeut Martin Seeman. Osakonda juhib pikalt Eesti jalgpallis ja FC Floras töötanud Kristiina Lind: “Osakonda kuuluvad kõrgharidusega spetsialistid ning kõigil on veel mõni väike lisaväärtus – entusiasm, leidlikud ideed, hea huumor, kogemused välismaa ülikoolidest ja välisklubidest ning teistelt spordialadelt, kogemused endise mängijana ja palju muud. See on erakordselt äge kooslus. Lisaks on osakonna juures sageli toimetamas ka mõni praktikant.”

Vasakult: Maali Pruul, Kristiina Lind ja Silver Grauberg. Foto: Kenn Rull

“Osakonna eesmärgiks on töö süsteemsemaks muutmine ja läbi selle töö kvaliteedi tõstmine. Väga tähtsal kohal on inimeste väärtustamine ja järjepidev erialane arendamine. Tahame teada, kuidas töötavad meie kolleegid välisklubides ja olla kursis uuendustega,” selgitab Kristiina.

Eelmisest hooajast alates on käivitatud mitmeid uuendusi-muudatusi:

  • Enne uue hooaja algust laiendati esinduse fitness-treeneri Kaspar Ivaski nägemuse järgi ja klubi toel jõusaali, kuhu nüüd mahub korraga treenima rohkem mängijaid. Järjepanu uuendame ka jõusaali varustust. 
  • Esindusmeeskonna juures töötab alates eelmisest suvest ametlikult kaks füsioterapeuti, mis on hea edasiminek nii tööülesannete jagamise kui ka arutelude tekkimise seisukohast. 
  • Kaasame süsteemsemalt ja regulaarsemalt oma töösse ka praktikante. 
  • Esindusmeeskonnal on alates maikuust võimalik klubis süüa täisväärtuslikku hommikusööki, mille valmistab meie kokk Jessika Uleksin.
  • Meie töö saab juurde arvulisi väärtusi. Saame hinnata mängijate lihasjõudu ning monitoorida jõuharjutuse sooritamise kiirust sellel aastal lisandunud seadmete abil. 
  • Loome kvalitatiivseid töö planeerimise ja monitoorimise vahendeid, mille abil saame hoida tehtul silma peal, hinnata oma töö tulemuslikkust ja tagada mängijate parema valmisoleku vigastustest naasmisel. 
  • Neli korda aastas kohtume koosolekutel, kus on arutlusel suuremad teemad. Ent kogemusi ja teadmisi konkreetsetest tööl ette tulnud juhtumitest, välisklubide kogemustest ja teadusuuringute tulemustest vahetame sagedamini. 

Kristiina: “Meie roll võistkondade juures pole enam ammu lihtsalt külmasprei laskmine või veeämbri toomine väljaku äärde. Meie erialad on kiirelt järjest spetsiifilisemaks arenenud ja mängivad olulist rolli võistkondade tulemuste saavutamiseks. Mida rohkem aega veedavad mängijad tervena väljakul, seda paremas vormis nad on ja seda suurem on võistkonna võidu potentsiaal. Meil on kõrgharidusega spetsialistid, kes tahavad ise areneda ning võiksid läbi selle olla ka järjest kasulikumad klubile ja mängijatele.”