Florakatel tihe koondisepaus – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Florakatel tihe koondisepaus

Sel nädalal kogunes 24-meheline Eesti koondis, et valmistuda eesootavateks EM-valikmängudeks Põhja-Iirimaa ja Saksamaaga. Lisaks A-koondisele valmistuvad mängudeks ka mitmed noortekoondised, kelle juures ka mitmeid florakaid.

Eesti koondise peatreener Martin Reim avalikustas eelmisel nädalal 24-nimelise koosseisu eelseisvateks EM-valiksarja mängudeks Põhja-Iirimaa ja Saksamaaga. Nimekirjast võis leida kokku kümme florakat, kelle hulgas ka kolm potentsiaalset debütanti – Vlasiy Sinyavskiy, Vladislav Kreida ja Erik Sorga. Üle pika aja on taas nimekirjas ka head hooaega tegev Martin Miller, samuti aasta algul koondisedebüüdi teinud Märten Kuusk ning lisaks juba kogenumad koondislased Gert Kams ja Konstantin Vassiljev ning laenul viibivad Joonas Tamm, Madis Vihmann ja Rauno Sappinen

:Esmaspäeval tegi koondis oma esimese trenni ning teisipäeval õhtul käis fännidega kohtumas Ülemiste Keskuses. Nädal kulub põhjalikule ettevalmistusele Tallinnas ning juba laupäeval ootab ees kodune valikmäng Põhja-Iirimaaga. Pall pannakse A. Le Coq Arenal mängu kell 19:00. Kolm päeva hiljem, 11. juunil ootab aga võõrsil ees valikmäng 2014. aasta maailmameistri Saksamaaga.

Brit Maria Taela (Soccernet) pilte koondisetrennist ja fännidega kohtumisest.

Lisaks A-koondisele kogunevad käesoleva koondisepausi ajal ka Eesti U23, U19 ja U18 koondised, kuhu samuti florakad kaasatud on.

Kolmapäeval võõrustab Kadrioru staadionil Inglismaa C-koondist Eesti U23, mille koosseisu kuulub kaheksa Flora mängijat ning kaks treenerit – abitreener Ats Sillaste ning väravavahtide treener Aiko Orgla. Mängijatest said koondise peatreeneri Karel Voolaidi kutse Henri Järvelaid, Henrik Pürg, Marco Lukka, Michael Lilander, Mihkel Ainsalu, Herol Riiberg, Frank Liivak ja Markus Poom.

Peatreener Karel Voolaid lausus jalgpall.ee-le, et loodab pakkuda publikule ründavat jalgpalli ning mängijatele kvaliteetseid mänguminuteid. “Loodame poistega publikule pakkuda ründavat ja palli valdavat jalgpalli. Seda loomulikult juhul, kui vastase klass seda meile lubab. Väljak on heas seisukorras ja ilm suurepärane,“ avaldas Voolaid esialgse strateegia.

„Esmane plaan oli vanematele poistele, kes möödunud valiktsüklis U21 koondist esindasid, kvaliteetne mäng saada. Kuid mitmed mängijad pääsesid A-koondisesse, mis tähendab, et saame anda siin võimaluse ka noorematele ja koosseis on mitme vanuseklassi segu,“ kirjeldas meeskonna moodustamist U23 koondise juhendaja Karel Voolaid.

„Meil on heas mõttes nuputamist. Kuna on sõprusmäng, mis pakub mängijatele rahvusvahelist kogemust, siis tahaks kõigile palju mänguaega pakkuda. See tähendab aga seda, et mingiks hetkeks on vahetused tehtud, sest me ei soovi kedagi platsile saata vaid viimaseks viieks minutiks. Algkoosseisust peab kindlasti osa mängima 90 minutit ja nüüd on mõttekoht, kuidas me selle olukorra lahendame,“ lisas peatreener. 

„Tuju ja emotsioon on head! Selle vanusega läheb mul kolmas aasta ja ma ei saa ühtki mängu välja tuua, kus motivatsioonipuudust oleks näinud!“ kiitis Voolaid mängijaid.

Eesti – Inglismaa mängu avavile kõlab täna Kadrioru staadionil kell 19.00. Pääsmed on müügil Piletilevis! Kohtumisest näitab otsepilti Soccernet.ee.

Foto: EJL

Eesti U19 koondisel algab homsest Balti turniir, mis peetakse Lõuna-Eestis Võru ja Tartu staadionitel. Peatreener Indrek Koseri 23-mehelisse koondisse teenisid florakatest kutse Ralf-Sander Suvinõmm, Markkus Seppik ja Daniel Tuhkanen. Meeskonna abitreeneriks on meie noortetreener Andres Koogas ning füsioterapeudiks Flora naiskonna füsio Martin Seeman.

Balti turniirist võtab osa neli meeskonda – lisaks Eestile ka Läti, Leedu ja Soome. Kõiki kohtumisi saab vaadata otsepildis: Eesti mänge saab jälgida Soccernet.ee portaali vahendusel, teised kohtumiste otsepildi leiab jalgpall.ee leheküljelt. Eesti avab oma turniiri neljapäeval, kui kell 18:00 minnakse Tartu Tamme staadionil vastamisi Soome eakaaslastega.

Treeningkogunemise teeb ka Eesti U18 koondis, kes treenib kolmel päeval TNTK staadionil ning peab treeninglaagri lõpuks sõpruskohtumise FCI Levadia U21 võistkonnaga. U18 koondisse kuuluvad florakatest Kermo Muraveiski, Ivan Timofejev, Ahto Liivamäe ja Tristan Saupõld.