Florakad sel nädalal sinisärkides – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Florakad sel nädalal sinisärkides

Käimasoleval koondisepausil kogunevad lisaks A-koondisele ka Eesti U21 ja U17 koondised. Koondisekutse teenisid ühtekokku 16 florakat. 

Eesti meeste A-koondis peab märtsikuise koondisepausil ajal kaks kohtumist, kui esmalt avatakse 2020 EM-valiksari võõrsil Põhja-Iirimaa vastu ning seejärel peetakse maavõistlusmäng Gibraltariga. Koondise peatreeneri Martin Reimi 23-mehelisse valikusse kuulusid seekord seitse florakat: Gert Kams, Märten Kuusk, Joonas Tamm (laenul Korona Kielces), Madis Vihmann (laenul Stabækis), Konstantin Vassiljev, Frank Liivak ning Rauno Sappinen (laenul Den Boschis).

Neljapäeval, 21. märtsil kell 21:45 mängitakse Belfastis Windsor Parkil EM-valiksarja avamäng Põhja-Iirimaa vastu. Lisaks Eestile ja Põhja-Iirimaale kuuluvad mäletatavasti valiksarjas C-alagruppi tugevad Saksamaa, Holland ja Valgevene.

Peale valikmängu lendab Eesti koondis otse Gibraltarile, kus peetakse maavõistlus kohaliku rahvuskoondisega. Mäng toimub 26. märtsil kohalikul Victoria staadionil Eesti aja järgi kell 21.45.

Eesti U21 koondis lendas alanud koondisepausiks Türki, kus uue aastakäiguga peetakse esmalt korralik treeninglaager. Florakatest kuuluvad koondise nimekirja Ingmar Krister Paplavskis, Henri Järvelaid, Tanel Neubauer (laenul Paide Linnameeskonnas), Vladislav Kreida ning Erik Sorga. Eemale jääb ründaja Mark Anders Lepik, kes taastub vigastusest oma koduklubi FC Winterhuri (Šveits) juures.

„Tegu on selle aastakäigu mängijate esimese kogunemisega. Selge on see, et treeneritena peame mängijatega tutvuma ja laskma neil omavahel jalgpallialaselt tutvuda – seltskonnas on mängijaid, kes teavad teineteist väga hästi, kuid nimekirjas on nelja erineva aastanumbriga mängijaid, mis tähendab, et mitmed neist pole koos mänginud. Peamine eesmärk on anda aimu, kuidas me sooviksime võistkonnana edasi minna,“ sõnas noortekoondise peatreener Karel Voolaid jalgpall.ee-le.

Treeninglaagri jooksul peetakse kokku kolm tugevat sõpruskohtumist. Esmalt minnakse samuti neljapäeval Eesti aja järgi kell 14 vastamisi Ukrainaga, seejärel kohtutakse 24. märtsil kell 16 Kasahstaniga ning laagri viimane mäng peetakse teisipäeval, 26. märtsil, mil meie vastaseks on Makedoonia.

Kohtumised toimuvad kohaliku Antalya Cupi raames, kui Türgis viibivad sel perioodil mitmed noortekoondised.

Eesti U21 koondise jaoks algavad kohtumised EM-valiksarjas selle aasta septembris, kui võõrustatakse Bulgaaria eakaaslasi. Lisaks kuuluvad meie alagruppi Poola, Läti, Serbia ja Venemaa. U21 koondist esindavad uues valiktsüklis 1998. aastal ja hiljem sündinud mängijad.

Erik Sorga, Henri Järvelaid, Vladislav Kreida ja Ingmar Krister Paplavskis Türgis.

Lisaks kogunes selleks nädalaks ka FC Flora abitreeneri ja spordidirektori Norbert Hurda juhendatav U17 koondis, kes peab kaks tugevat sõpruskohtumist Prantsusmaa eakaaslaste vastu. Esimene kohtumine peeti eile õhtul Sportland Arenal, kui Eestil tuli vastase 0:4 paremust tunnistada. Uuesti mängitakse sama vastasega juba neljapäeval.

U17 koondisesse kuuluvad florakatest Aleksandr Šapovalov, Maksim Paskotši, Rocco Robert Shein ja Danil Kuraksin. Tegu on selle aastakäigu koondisega, mis võõrustab järgmisel aastal Eestis U17 EM-finaalturniiri.

Kuna Eesti pääseb finaalturniirile korraldajana ja seetõttu valikmänge ei mängi, ongi tänavune aasta täidetud maavõistlustega. Prantsusmaaga kohtutakse lisaks teisipäevale ka neljapäeval. Kuu aja pärast võõrustatakse Tallinnas UEFA sõprusturniiri raames Liechtensteini, Fääri saari ja Leedut.

Eesti U17 koondis enne mängu Prantsusmaaga. Foto: Brit Maria Tael/soccernet.ee