Florakad rahvuskoondistes – FC Flora - FC Flora

Naiskond- UUDISED

Florakad rahvuskoondistes

Eesti naiste rahvuskoondised kogunesid septembri keskel rahvusvahelisteks kohtumisteks ja meie rõõmuks kutsuti koondiste juurde mitmed meie jalgpallurid.

Eesti naiste A-koondis

Eesti naiste rahvuskoondis kogunes MM-valikmängudeks Pärnus 13. septembril. 17. septembril toimus mäng Sloveeniaga, mis lõppes seisul 0-4 vastaste kasuks.
21. septembril võõrustati Pärnu Rannastaadionil nimekaid mängijaid omava Walesi koondisega, kes võitsid põneva kohtumise 1-0.

Järgmisena ootavad koondist ees kohtumised Prantsusmaa, Kasahstani ja Kreeka naiskondadega.

Florakatest esindasid koondist viimases mängus kaptenipaela kandnud Kethy Õunpuu, Getriin Strigin, Kelly Rosen, Siret Räämet, Lisette Tammik, Mari Liis Lillemäe ja koondisedebüüdi teinud Jessika Uleksin.

Jessika Uleksin võtab oma esimese koondisekogemuse kokku järgnevalt: “Oli päris hea vaheldus Naiste Meistriliiga mängudele. Igapäevaselt ei saa tippkubides mängivate vastaste vastu mängida. Tempo ja nende mängu lugemine oli teiselt tasemelt. Sain väga hea kogemuse ja tean kuhu edasi püüelda.”

Jessika Uleksin võitlemas palli pärast mängus Walesi vastu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti neidude U-19 koondis

Neidude U-19 rahvuskoondis kogunes sõpruskohtumisteks Fääri saarte vastu TNTK staadionil. Sõpruskohtumiste eesmärgiks oli valmistuda oktoobris toimuvaks EM-valikturniiriks Bosnia ja Hertsegoviinas, kus meie alagrupis on ka Montenegro ja Armeenia noortekoondised.

Esimene kohtumine toimus 16. septembril ja teine 18. septembril. Eesti neidude rahvuskoondis alistas mõlemal korral vastased tulemustega 2-1 ja 3-2.

Florakatest kandsid sinisärki Victoria Vihman, Valeria Liik, Marta Raidna ja Kristina Teern.

Eesti neidude U17 koondis

Neidude U17 rahvuskoondis kogunes mitme päevaseks treeninglaagriks Tallinnas 17. septembril. Neidude U17 kodune EM-valikturniir algab A. Le Coq Arenal 27. septembril kell 19.00 mänguga Moldova vastu. Lisaks kuuluvad alagruppi Põhja-Makedoonia ja Ukraina.

Treeninglaagris osalesid florakatest Ksenja Jerofejeva, Viktoria Toding, Karola Purgats, Helina Tarkmeel ja Jaanika Volkov. Flora naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva juhendab samas rollis ka rahvuskoondist.

Kristina Teern mängus Fääri saarte vastu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Florakad on rahvuskoondiste juurest tagasi ja saate nende omandatud oskusi näha juba sellel nädalavahetusel Eesti liigamängudes.

FC Flora esindusnaiskonda võõrustab Pärnu JK Vaprus 24. septembril kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil.