Florakad rahvuskoondises – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

Florakad rahvuskoondises

Eesti naiste A-koondis pidas 26. ja 30. novembril hooaja viimased kohtumised. Viimases koondiseaknas kohtuti MM-valikturniiri raames Sloveenia rahvuskoondisega ning treeningkohtumises mindi vastamisi Inglismaa U23 neidudega.

A-koondis

Koondise peatreener Jarmo Matikainen nimetas 23-nimelise koondise nimekirja, kuhu kuulus kaks florakat – ründaja Mari Liis Lillemäe ning väravavaht Getriin Strigin. Esmalt kohtuti 26. novembril Športni Park Nova Gorica staadionil Sloveenia naiskonnaga. Võõrustajatele jäädi alla 6-0. Mari Liis Lillemäe tegi kaasa terve kohtumise.

Hooaja viimane kohtumine leidis aset Inglismaal St. George’s spordipargi staadionil. Tegemist oli mitteametliku maavõistlusega ehk treeningkohtumisega. Inglismaa alla 23-aastastele neidudele jäädi alla koguni 11-0, kuid kindlasti saadi sealt väärt kogemusi, mis mängijaid paremateks jalgpalluriteks arendab. Florakatest teenis mänguaega seekord väravavaht Getriin Strigin, kes seisis koondise väravasuul esimesel poolajal. Esimesel poolajal löödi eestlastele neli väravat, teisel poolajal seitse.

Uuel hooajal, aprillis, jätkuvad naiste MM-valikmängud, kui kahel korral (nii kodus kui võõrsil). Järgmisel aastal jätkab naiste koondis MM-valikmängudega, kui aprillikuus minnakse kahel korral vastamisi Kreeka naiste koondisega.

Mari Liis Lillemäe.

Neidude U19 koondis

Samal perioodil kogunes ka Eesti neidude U19 koondis, kuhu kutsuti 20 mängijat. 20 mängija hulgast võis leida kolm florakat – väravavaht Victoria Vihman, poolkaitsja Valeria Liik ning ründaja Kristina Teern.

Hooaja viimases mängus mindi 27. novembril vastamisi Soome eakaaslastega. Tegemist oli ametliku sõpruskohtumisega, mis leidis aset Soomes Eerikkiläs. Eesti noortekoondis kaotas sõpruskohtumise kindlalt 15-0. Florakatest osales kohtumises Victoria Vihman (74′), Kristina Teern (90′) ja Valeria Liik (90′).