Florakad aitasid A koondisel tõusta Rahvuste liiga C liigasse – FC Flora -FC Flora

Florakad aitasid A koondisel tõusta Rahvuste liiga C liigasse

Eesti A-koondis alistas Rahvuste liiga viimases koondiseaknas kodupubliku toel 2-1 Malta koondise ning kui kõik oli juba selge, siis alistati võõrsil San Marino 4-0.

A-koondise peatreener kutsus koondisesse seitse Rohevalget, kes kõik teenisid ka mänguaega. Ken Kallaste, Henrik Pürg, Markus Soomets, Martin Miller, Henrik Ojamaa, Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov aitasid koondise mõlemas mängus võidule ja sellega ühes võideti ka Rahvuste liiga D divisjoni alagrupp. Alagrupi võit tähendab seda, et Eesti koondis mängib kahe aasta pärast C liigas

23. septembril võõrustati A. Le Coq Arenal Malta koondist, keda võideti 2-1. Algkoosseisu kuulus kuus florakat ning Martin Miller sekkus vahetusest. Mõlemale väravale tegi eeltöö meie ründaja Sergei Zenjov, kes esmalt teenis esimese poolaja lõpuminutitel penalti, mille realiseeris Sappinen. 86. minutil andis Zenjov resultatiivse söödu Henri Anieri võiduväravale, mis tagas koondisele edasipääsu C liigasse.

Sergei Zenjov sai Maltaga mängus kollase kaardi, mis tähendas, et San Marino vastu ta mängida enam ei saanud, kuna oli kogunud piisavalt palju kollaseid kaarte, et saada ühemänguline mängukeeld. Sellegi poolest oli teised kuus florakat valmis koondist aitama. Eesti rahvuskoondis alistas kindlalt San Marino 4-0 ning ühe väravasöödu sai kirja ka Henrik Ojamaa, kes andis väravasöödu Taijo Tenistele, kes lõi oma esimese koondise värava.

Konstantin Vassiljev Malta vastu. Foto: Brit Maria Tael / soccernet.ee

U21, U19 ja U18

U21 koondis sai kokku treeningkogunemisel – ühegi koondisega mänge polnud. Florakatest said koondise peatreenerilt Sander Postilt kutse treeningutele kaitsjad Kristo Hussar ja Erko Jonne Tõugjas (laenul Tallinna Legionis), poolkaitsjad Danil Kuraksin ja Andrei Smirnov ning ründaja Aleksandr Šapovalov. Väravavahte treenis meie esindusmeeskonna väravavahtide treener Aiko Orgla.

U19 koondis tegi fantastilise EM valikturniiri Poolas. Ühte alagruppi kuuluti Poola, Itaalia ning Bosnia ja Hertsegoviina eakaaslastega. Kolmest mängust võideldi välja kaks võitu ning tagati edasipääs Eliitringi. 2-0 alistati Itaalia noored, 2-0 kaotati Poolale ning 3-2 võideti Bosnia eakaaslaseid. Bosniale löödi võiduvärav 90+3 minutil ning tegemist oli ainukese mänguga, kus Flora noormängija Oliver-Aleksander Otti teenis mänguaega (11 minutit). Lisaks oli alati valmis sekkuma väravavaht Oskar Hendrikson.

U18 koondise peatreener on meie abitreener Joel Indermitte, kes käis oma esimesel turniiril Eesti U18 koondisega. Sõprusturniir toimus Prantsusmaal ning Eestiga kuulusid ühte gruppi veel Poola, Šotimaa ja võõrustaja Prantsusmaa. Indermitte kutsus koondisesse ka kolm Flora poissi: Robert Veering, Anton Volossatov (laenul Ida-Virumaa FC Alliance-st) ja Bruno Vain (laenul JK Loo-st).

Avamängus kaotati kindlalt 3-0 Prantsusmaa eakaaslastele, teises mängus kaotati napilt 1-0 Poolale ning oma esimene värav löödi Šotimaa võrku, kuid vastu tuli võtta 4-1 kaotus. Kõik florakad teenisid mänguaega.

Nüüd aga jätkame Premium liiga ja Esiliiga mängudega. Premium liigas võõrustame laupäeval A. Le Coq Arenal Tjk Legioni ning U21 võistkond võõrustab pühapäeval Lillekülas Ida-Virumaa FC Alliance. Järgmine koondisepaus toimub Novembris.

Markus Soomets ja Ken Kallaste peale mängu San Marinos. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee