Flora võttis Pärnus pinged maha – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora võttis Pärnus pinged maha

Rauno Sappinen, Pärnu Linnameeskond vs FC Flora 22.04.2016

Premium Liiga esimese ringi lõppu tähistavale IX vooru kohtumisele Pärnus sõitis Flora selg-vastu-seina olukorras. Eelnevad neli mängu viigistanud Flora mehed teadsid, et järjekordne punktikaotus võib tabelitipus istuvad liidermeeskonnad valusalt kaugele lubada.

Avavilest saati oli selge, et selles mängus vastasele sõna anda ei plaanita. Esimesed kümme minutit mängis Pärnu praktiliselt ilma pallita, Flora domineeris niivõrd massiivselt. Endiselt kimbutas rohevalgeid küll pisut ka eelmistes voorudes kogetud kramp ründekolmandikus, kuid aja kuludes muututi Pärnu väravale üha ohtlikumaks ning selge oli, et küsimus ei olnud enam “kas”, vaid “millal”.

19, minutil võeti pärnakate karistusalas maha järjekordsel ründeaktsioonil osalenud Albert Prosa ning määratud penalti teenis kindlalt Andre Frolov, saates palli paremale ja väravavahi vasakule väravanurka.

Flora jätkas samas tempos ning suvepealinna esindusmeeste olek peegeldas selgelt, et kui külalised jätkavad mängutempo dikteerimist, ei ole võõrustajatel varsti enam jaksu neile vastu panna. Päästev poolajavile saabuski aga külaliste ühe juhtväravaga piirdudes.

Päästvaks jäi poolajavile aga täpselt poolajapausiks, sest puhkehetkel naasnud florakad lõid Pärnu meestele uuesti vurri sisse ning seda veelgi raevukamalt kui enne. Poolajast oli kulunud vaid kaks minutit, kui Zakaria Beglarišvili suurepärase eeltöö vormistas kindlalt väravaks Rauno Sappinen. Peale kaheväravalise edu saavutamist ärkasid pisut ka väljakuperemehed ning veidi aitasid sellele kaasa ka külaliste valesöödud ja väikesed lohakused, kuid reaalselt ohtlikuks ei suutnud Pärnu rohevalgete väravale aga kordagi saada.

Hoopis Rauno Sappinen oli taas see, kes 74. minutil karistusalas palli omaks sai ning selle külma enesekindlusega väravasse saatis. Seis oli 3:0 ning säärase skooriga mäng ka lõppes, kuigi võimalus eduseisu suurendamiseks langes veel ka vahetuspingilt viimaseks veerandtunniks sekkunud Sakari Tukiaisel, paraku jäi see realiseerimata.

Flora võttis võidupunktid, esimesed ühe kaotusega lõppenud ja nelja viigivooru järel ning taastas märkimisväärselt oma nii hädavajalikku ja juba kõikumakippunud enesekindlust.

Järgmine kohtumine ootab Florat ees juba teisipäeval kell 19 A. Le Coq Arenal, mil võõrustatakse kevadises derbis igirivaali FC Levadiat, kes Pärnu-Flora kohtumisega samal ajal peetud mängus imelist hoogu näitava Tartu Tammeka vastu viigist enamat ei suutnud.