Flora võitles Kalju vastu välja 1:1 viigi – FC Flora -FC Flora

Flora võitles Kalju vastu välja 1:1 viigi

10147606_10152003537867113_279504939_o

FC Flora jätkab nelja vooru järel Premium liiga tipus pärast 1:1 viiki Hiiu staadionil Nõmme Kalju vastu. Punkti päästis Albert Prosa kolmanda üleminuti värav.

Flora algkoosseisus oli võrreldes Tammeka mänguga üks muudatus, kui vasakul äärel asendas Gussevit Logua. Väravas seisis jätkuvalt Toom, kaitseliinis Aloe, Mets, Rähn ja Jürgenson, keskväljal Luigend, Frolov ja Beglarišvili, paremal äärel Alliku ning ründeliini tipus Prosa.

Kohtumise algus kuulus Kaljule, kes valdas palli ning püüdis mitmel korral Flora väravat ohustada. Külaliste esimene võimalus tuli 19. minutil, kui Prosa mängis keskväljal talle tehtud vea järel palli kiirelt lahti, Logua pääses vasakult äärelt Telešiga silmitsi, kuid löök läks otse Kalju puurivahi jalgadesse ning sealt nurgalöögiks. Järgnenud nurgalöögist saatis Alliku palli meetrijagu üle lati.

Hea võimalus oli luhtunud ja nagu tihti juhtub, lööb vastane hoopis ise. Kaks minutit hiljem jättis Flora kaitseliin Neemelo trahvikastis liialt vabaks, vanameister suunas kõrge palli värava esisele, kust Wakui selle Toomi seljataha virutas – 0:1.

Flora tõstis kaotusseisu jäädes tempot ning Premium liiga parim väravakütt Prosa noolis 29. minutil viigiväravat. Läbijooksule palli saanud ründaja üritas mänguvahendi üle Teleši tõsta, kuid õigeaegne vastujooks päästis Kalju halvimast.

10147445_10152003540307113_324109978_o

37. minutil keerutas Beglarišvili trahvikasti lähistel ning tema löök tabas Reintami kätt, kuid selle asemel, et penalti teenida, sai grusiin ägeda protestimise tulemusena hoopis kollase kaardi.

Teise poolaja esimene ohtlik olukord oli Flora värava all, kus Bärengrub suunas karistuslöögist tulnud palli üle põiklati. Norbert Hurt tõi Logua ja Frolovi asemel värskust juurde Gussevi ja Lepistu näol, kes andsid rohevalgetele uue hingamise.

71. minutil oli Zakal heast kohast karistuslöök, kuid see oli Teleši jaoks liialt etteaimatav. Minut hiljem oli Floral kasutada nurgalöök, mille tulemusena maandus Jürgensoni peapall Kalju väravalati peale.

Kümmekond minutit hiljem raksatas Kalju väravapost ning seekord jäi pika ninaga Rähn. Kahjuks keegi tagasipõrkunud pallile jaole ei saanud. Kalju oli täielikult kaitsesse tõmbunud ja püüdis kolmest punktist kümne küünega kinni hoida.

Näis juba, et Floral tuleb tabelisse esimene null, kui kolmandal üleminutil saatis Luigend kõrge palli kasti, Prosa suutis Kallastet edestada ning suunas palli peaga posti kõrvale – 1:1!!!

Järelejäänud sekundite jooksul sai Kalju oma teise poolaja parima võimaluse, kuid õnneks keerutas Kimbaloula matši viimaseks jäänud löögi selgelt mööda.

Floral on nelja vooru järel liidrina 10 silma, täna Narvaga viigistanud Sillamäe Kalev on kogunud 8, Levadia, Infonet ja Kalju aga 7 punkti. Järgmisel reedel algusega kell 19:00 võõrustab Flora Sportland Arenal just Infonetti.