Flora võitis kolmanda järjestikuse Liivimaa karika – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Flora võitis kolmanda järjestikuse Liivimaa karika

29. jaanuaril EJL hallis peetud Liivimaa karikavõistlusel tõstsid võidukarika pea kohale Rohevalged, kui Läti valitsev meister FC Valmiera alistati tulemusega 2:0.

Valmiera alustas kohtumist kõrge pressinguga ning nii pressiti end Flora karistusalasse. Esimese veerand tunniga teenisid vastased mitu head pealelööki, mis Rohevalgete õnneks kaugustes lõpetasid. Flora sai enda hoo sisse 16. minutist, kui Valmiera väljaku poolele hiiliti ning tsenderdused värava ees ohtlikke olukordi tekitasid.

22. minutil pääses Rauno Alliku löögile, kuid väravavaht oli positsioonil ning floraka lööki enda valvatavale territooriumile ei lubanud. Minut hiljem pääses karistusala lähistelt löögile Martin Miller, mille tulemusena värises väravavõrgu asemel latt.

Pooltunni täitudes tehti Sten Reinkortile viga vastaste karistusalas ning Flora teenis penalti. Penaltit realiseerima läinud Sergei Zenjov vajutas palli vasakule posti kõrvale ning jättis väravavahi vaid nõutult õlgu kehitama. Tablool 1:0.

Sergei Zenjovi realiseeritud penalti viis Rohevalged 1:0 juhtima. Foto: Mauri Levandi

Teist poolaega alustas Flora ohtlikult, näidates, et otsitakse võimalusi ning jahitakse järgmist väravat. Võimalust pakuti Ken Kallastele, kes karistuslöögijärgselt nahkkera peaga väravavahi kinnaste vahele suunas. Samuti jäi tulemuseta Alliku, kelle rünnaku lõppedes pall sentimeetrite kauguselt väravast mööda veeres.

Valmiera hingas Floral pidevalt kuklas ning leidis võimalusi, kuidas Rohevalgeid hirmutada. 56. minutil jõudis pall rikošeti tulemusena vastasteni ning Flora võrk sahises. Kohtunik fikseeris suluseisu, kuid Valmiera näitas kindlalt, et lätlasi ei tasu veel maha kanda ning valvsus tuleb säilitada. Hetk hiljem paugutati kauglöök ja seisti üks ühele olukorras silmitsi Flora väravavaht Ingmar Krister Paplavskisega, kus viimane neist peale jäi. Puurilukk oli kindel ka 67. minutil, kui ta Valmiera löögi tõrjus.

Flora elavnes ning hakkas teise poolaja keskel enda poolt võimalusi looma. Nikita Mihhailovit jäi väravast lahutama mõni sentimeeter latist ja teisel järjestikusel korral tervitas palli võrgu asemel väravapost. Posti leidis ka 85. minutil Erko Jonne Tõugjas, kelle soov eduseis kindlustada, luhta läks. Eduseis duubeldati aga minut aega hiljem, kui Danil Kuraksini sööt värava eest end läbi pressis ning Mihhailov palli väravasse kõmmutas. Nii oli Flora läinud kohtumise viimastele minutitele vastu 2:0 eduseisus, mida suudeti säilitada lõpuvileni.

Kohtunik oli mängu lõppenuks kuulutanud ning Rohevalged said Liivimaa karika pea kohale tõsta. Tegu oli Flora kolmanda järjestikuse Liivimaa karika võiduga, varem on karikas koju toodud 2011. ja 2018. aastal.