FC Flora U19 saavutas Väikeste karikavõistlustes hõbeda – FC Flora -FC Flora

U19-UUDISED

FC Flora U19 saavutas Väikeste karikavõistlustes hõbeda

FC Flora U19 võistkonna poisid jõudsid Eesti Väikeste karikavõistluste finaali, kus penaltiseerias tuli vastu võtta kaotus Rakvere JK Tarvase vastu. Mängu normaalaeg lõppes 1-1 viigiseisul.

Laupäeval toimus A. Le Coq Arenal Eesti Väikeste karikavõistluste finaal, kus omavahel läksid vastamisi Rakvere JK Tarva esindusvõistkond ning esmakordselt Väikeste karikavõistluste finaali jõudnud FC Flora U19 võistkond. Eesti Väike karikas on ametlik karikas, mis on mõeldud amatöörklubidele ja mängijatele, kes mängivad Rahvaliigast kuni Teise liigani, ehk Esiliiga B, Esiliiga A ning Premium liiga klubid ja mängijad osaleda ei saa.

636 pealtvaataja ees asus Rakvere JK Tarvas mängu juhtima 44. minuti väravast, kui raske nurga alt löödi ilus värav lati alla. Flora noored viigistasid 56. minutil ning selline seis oli kohtuniku lõpuvileni.  Flora U19 võistkonna keskmine vanus oli mängupäeval 17 aastat ja 3 kuud ning Rakvere võistkonna keskmine vanus oli 22 aastat ja 1 kuud.

FC Flora noored viigiväravat tähistamas. Foto: Janek Eslon

FC Flora U19 teekond algas 1/32 finaalist, kus loosi tulemusel saadi vastaseks FC Eston Villa II. Eston Villa teine võistkond andis kahjuks loobumiskaotuse ning 1/16 finaalis ootas Florat Keila JK – Keila alistati kodus 1-0. 1/8 finaalis võõrustas Flora noori Saku Sporting, kes alistati samuti 1-0 ning jõuti veerandfinaali. Veerandfinaalis võõrustati Tallinna AS Cosmos FC-d, kes alistati 6-5 penaltiseerias, kui normaalaeg jäi 1-1. Poolfinaalis alistati 4-3 Tallinna SC ReUnited ning koht finaalis oligi kindlustatud. Rakvere alistas poolfinaalis 3-2 Maardu Linnameeskonna, kes hiljuti mängis Premium liigas.

“Eks ta ole valus. Võrdne mäng. Kahju, et lõpus lasime selle mängu nii lahtiseks. Tegelikult oli võimalusi ka penaltiseeriat vältida, aga penaltitest on lihtsalt kahju – oleme harjutanud ja täna ei tulnud,” rääkis mängu järgselt Flora U19 peatreener Oskar Pedosk Soccernet.ee’le.

“Esimene poolaeg oli natuke hirm sees, aga teine poolaeg suutsime palliga paremini mängida. Ma arvan, et sinna see jäigi. Algul oli natuke värin sees, aga läks üle ja tulime mängu tagasi,” ütles peatreener

“See finaal oli meile boonus,” lisas Pedosk, “töö käib liigas, seal on meil eesmärgid veel mängus, tahame Esiliiga Bsse tõusta.”

“Mängijad said kogemuse võrra rikkamaks. Kõigil on see tunne sees, kahju on, aga õpime, paneme edasi ja kui me järgmine aasta Esiliiga B-s ei ole, siis uuesti. Aga loodetavasti ei saa me enam väikest karikat mängida,” ütles Pedosk lõpetuseks.

FC Flora U19 noored hõbemedalitega. Foto: Janek Eslon