FC Flora leppis kümnekesi lõpetanud Kalju vastu viigiga – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora leppis kümnekesi lõpetanud Kalju vastu viigiga

Rauno Alliku Kalju - Flora 2:2

FC Flora ja Nõmme Kalju viies omavaheline mäng sel hooajal päädis Kadrioru staadionil 2:2 viigiga, mis oli mõlema meeskonna jaoks kaotuse maiguline.

Flora peatreener Norbert Hurt sai võrreldes teisipäevase Narva Transi mänguga platsile saata oma parima koosseisu. Keskkaitses naasis mängukeelu ära kandnud Karol Mets ja nii nihkus Baranov Aloe arvelt tagasi äärele. Sander Van de Streek seljatas jalahäda ning Frolov pidi taanduma pingile.

Juba 90 sekundi järel oli Flora skoori avamisele lähedal, kui Prosa löök tabas rikošetist posti. Pall veeres Logua jalale, kes selle aga hooletult üle lati virutas.

Kalju oli esimesel veerandtunnil täiesti liimist lahti ning ei suutnud Flora ladusale söödumängule midagi vastu panna. Logua tekitas vasakul äärel teravusi ja teenis kaks nurgalööki. Neist teine lõppes Jürgensoni käärlöögiga, milles nappis aga jõudu.

Kalju sai esimese löögiga hakkama 11. minutil, kuid Bärengrubi pealöök lendas selgelt mööda. 17. minutil tuli värav ei millestki. Hooaja teises pooles suurepärases hoos oleval Kimbaloulal lasti paremas ääres liialt vabalt purjetada ning Lepistul ei õnnestunud tema tsenderdust takistada. Kus oli sel hetkel paremkaitsja Baranov jääb mehe enda südametunnistusele. Oht näis juba mööduvat, kuid pall tabas õnnetult kohtuniku nina ees Logua kätt ning penaltist Floral pääsu ei olnud. Wakui saatis Pedõki valele poole ning kodumeeskond asus 1:0 juhtima.

_GA_1848

Flora kolmanda korneri järel sai Kalju hakkama ladusa kombinatsiooniga, mille lõpetuseks lõi Jevdokimov meetrijagu mööda. Flora sai taas mängu enda kontrolli alla ning 29. minutil lõi Logua poolt kõrgelt antud karistuslöögi napilt peaga mööda kapten Post.

Paar minutit hiljem triblas Van de Streek osavalt kasti ning Teleš pidi kõik oma oskused mängu panema, et tugev pealelöök väravavõrku ei maanduks. Kalju seevastu sai võimaluse pärast Lepistu rumalat viga trahvikasti lähistel, kuid õnneks maandus Kallaste karistuslöök otse Pedõki süles.

39. minutil apelleerisid Flora mängijad Kalju käega mängule oma trahvikastis, kuid penaltit ei tulnud ja hoopis Alliku sai suupruukimise eest kollase kaardi. 43. minutil oli Teleš taas omade päästjaks, pareerides Logua tugeva karistuslöögi.

Vaheajale pääses Flora siiski teenitult viigiseisul. Jürgensoni vastu tehtud vea eest andis Van de Streek vasakult karistuslöögi, kohtunik Tarajev nägi Bärengrubi poolt viga Posti vastu ning Jürgensoni penaltilöök oli külmavereline – 1:1.

Teist poolaega alustas paremini Flora. Post lõi 20 meetrilt karistuslöögi üle ning Jürgensoni sooritusele said Kalju omad viimasel hetkel ette. Kalju tõi väheefektiivse Neemelo asemel sisse Voskoboinikovi ning avapoolaja hiilanud, kuid selgelt väsinud Loguat asendas Lamin Suma.

67. minutil ei saanud Flora kaitseliin hakkama Wakui peatamisega, kuid õnneks suutis Mets viimasel hetkel palli klaariks lüüa. 74. minutil oli kogu kohtumise omadele häälekalt kaasa elanud Flora fännide leeril põhjust rõõmustada, sest Alliku viis omad 2:1 juhtima. 2 vs 2 vasturünnakul andis Prosa paremale Allikule söödu, kes Kalju kaitsja ära lollitas ning palli kaunilt üle Teleši saatis.

_GA_1786

Olukord läks külaliste jaoks veelgi roosilisemaks 76. minutil, mil Kimbaloula teenis sukeldumise eest teise kollase ning pidi vihaselt duši alla suunduma. Paraku ei andnud arvulises ülekaalus mängimine mingit eelist, vaid hoopis Kalju surus kaotusseisus edasi.

79. minutil ei õnnestunud Floral kodumeeskonna nurgalööki puhtaks lüüa ning Voskoboinikov seadis jalule viigi. Flora rünnakuteravus oli kadunud, eelmise mängu kangelasel Sumal ei tulnud midagi välja ning mäng veeres 2:2 lõpptulemuse suunas.

Luigendil oli veel 86. minutil hea löögipositsioon, kuid Teleš sai näpud vahele. Viimased paar momenti olid hoopis Kaljul – 89. minutil ei saadud hakkama Voskoboinikovi triblamisega, kuid õnneks lendas Ceesay pommlöök mööda. Teisel üleminutil tegi Suma liiga kerge vea trahvikasti lähistel, Kallaste üritas aga otse peale lüüa ning saatis palli üle.

Kalju jaoks tõmbas viigipunkt kullamõtetele sisuliselt kriipsu peale, sest neli vooru enne hooaja lõppu jäädakse Levadiast maha juba 7 punktiga. Flora tegi oma seisu kolmanda koha heitlust silmas pidades samuti raskemaks ning vajab nüüd kahe nädala pärast Levadia vastu kindlasti punktilisa. Ühe vähempeetud mängu juures Florast kahe punktiga maha jääv Sillamäe pidi paar tundi hiljem kodus Levadiale 1:2 alla vanduma ning on nüüd viimasest 4 mängust saanud 3 kaotust.

FC Flora naaseb koondisepausi järel Kadrioru staadionile 19. septembril, mil neid võõrustab FC Levadia.

Premium liiga XXXII vooru mäng:

5. oktoobril kell 14:00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU – TALLINNA FC FLORA  2:2 (1:1)
ametlik protokoll
Väravad: 18. pen. Hidetoshi Wakui, 79. Vladimir Voskoboinikov – 45.+3. pen. Markus Jürgenson, 74. Rauno Alliku
Hoiatused: 44. Juri Jevdokimov, 45.+1. Alo Bärengrub, 45.+4. Vitali Teleš, 50., 76. Allan-Axel Kimbaloula, 55. Damiano Quintieri – 39. Rauno Alliku, 90.+1. Sander Post
Eemaldamine: 76. Allan-Axel Kimbaloula

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 4-Maehara, 75-Wakui, 7-Puri, 11-Kimbaloula, 9-Quintieri, 6-Rodrigues, 15-Jevdokimov (46. 8-Ceesay), 99-Neemelo (59. 23-Voskoboinikov).
Varus: 69-Aland, 8-Ceesay, 17-Kirss, 18-Terehhov, 20-Dupikov, 23-Voskoboinikov.

FC Flora: 1-Pedõk, 16-Jürgenson, 6-Mets, 31-Post, 22-Baranov, 10-Lepistu, 8-van de Streek (73. 25-Frolov), 73-Luigend, 18-Logua (66. 17-Suma), 99-Prosa, 9-Alliku (81. 11-Sappinen).
Varus: 12-Toom, 13-Laabus, 3-Õunap, 17-Suma, 4-Aloe, 25-Frolov, 11-Sappinen.

Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.