Flora saavutas 2021. aastal Premium liigas 2. koha – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Flora saavutas 2021. aastal Premium liigas 2. koha

FC Flora kaotas koduses kõrgliigas 2021. aasta hooajal kõigest ühe mängu ning saavutati teine koht. Pühapäeval kogunes Sportland Arenale Premium liiga lõpplahendust jälgima 1023 pealtvaatajat, kes said imelise jalgpallilahingu osaliseks.

Jalgpalli draamale lisas vürtsi juurde asjaolu, et terve päev sadas taevast alla laia lund, mis kattis jalgpalliväljaku minutitega. Eesti Jalgpalli Liidu töötajatel oli tükk tööd, et hoida väljak mängukõlblikuna – lund tuli nii palju, et väljaku soojendus ei saanud platsi puhtana hoidmisega hakkama. Appi võeti lumelabidad, traktor ning pisike staadioniauto, mille taga oli võrk, mis kogus platsilt lund ära. Teise asjana tõstis kirgi asjaolu, et Eesti jalgpalli üks parimaid ründajaid Rauno Sappinen ei kuulunud Flora koosseisu (ei algkoosseisu ega ka pingile).

Alles 1. detsembril mängisid FC Flora ja FCI Levadia samal väljakul, mille Flora kindlalt 5-1 võitis. Kuid nüüd oli uus mäng, uued olud ja uus häälestatus.

EJL töötaja platsi lumest puhastamas.

Esimene poolaeg

Lumine plats ei lubanud kummalgi meeskonnal väga oma mängu mängida ning kontrollida. Esimesed võimalused tekkisid kohe mängu alguses Levadia võistkonnal, kui juba mõni minut pärast avavile jooksis vasakust äärest rünnakule Ernest Agyiri, kes sai ka löögile. Löögi Matvei Igonen tõrjus. 13. mänguminutil teenis Levadia nurgalöögi, mis toimetati kasti. Kastis sai löögile Rasmus Peetson, kuid lõi palli väravast mööda.

Esimene värav sündis aga 34. minutil, kui Marko Putincanin näitas õhus, milleks ta võimeline on ning võitis õhuduelli Martin Milleri vastu. Suunas palli Levadia tipuründajale Robert Kirsile, kes palli kindlalt Igoneni seljataha lõi.

See värav oli korralik äratuskell Florale, sest Levadia liikus selle väravaga meistritiitli suunas nüüd topelt kiirusel. Levadiale oli vaja sellest mängust kõigest viiki, et napsata omale Eesti meistritiitel esimest korda pärast 2014. aastat – nüüd, kus Levadia juhtis kohtumist 0-1, oli Floral vaja lüüa juba kaks väravat. Flora asus esmalt viigiväravat otsima ning olid sellele lähedal juba 41. minutil, kui Rauno Alliku sai kastis palli ning söötis selle kõrvale Konstantin Vassiljevile, kellel oli ideaalne löögikoht. Karistusalasse jooksnud Vassiljev lõi aga palli väravaraamidest mööda. Neli minutit hiljem oli Floral uus võimalus. Ken Kallaste andis vasakult äärelt terava tsenderduse Levadia värava ette, millele jõudis pärale Henrik Ojamaa, kes suunas palli Karl Andre Vallneri selja taha. Magus garderoobivärav florakate jaoks.

Henrik Ojamaa 1-1 viigiväravat tähistamas.

Teine poolaeg

Teisel poolajal tuli Flora võistkond väljakule ilmega, et nüüd hakatakse koheselt võiduväravat otsima ja suruma. 50. mänguminutil oli poolkaitsja Martin Miller vastaste karistusalas löögile minemas, kuid Levadia kapten Brent Lepistu tuli seljatagant üritusega palli mängida. Lepistu palli ei mänginud ning tõmbas Milleri maha, kuid mängu peakohtuniku Kristo Tohveri vile suhu ei pannud antud olukorras ning mäng läks edasi.

53. minutil said Flora kaitsjad hakkama lasteaialiku eksimusega – kaitsjad jäid ootama, et pall läheks mängupiiridest välja. Vastaste tipuründaja Kirss nii ei arvanud ning napsas palli omale, sööstis karistusalasse. Karistusalasse jõudes mõistis, et tal pole muud võimalust, kui peale virutada – seda ta ka tegi. Pall võttis suure rikošeti ning lendas lati alla ning Igonenil polnud antud olukorras midagi teha. Levadia asus kohtumist 2-1 juhtima ning järjekordselt oli Floral vaja lüüa kaks väravat, et kaitsta Eesti meistritiitlit.

13 minutit hiljem jõudis Flora äärekaitsja Michael Lilander paremast äärest kasti, kus mängis ennast vabalt löögile. Löögile aga viskus meisterlikult pool roomates ette Rasmus Peetson, kes ilmselge väravavõimaluse blokeeris.

Michael Lilander end löögile mängimas.

Punane kaart muutis mängukäiku

71. minutil mängis Levadia trumbid Flora kätte. Rasmus Peetson teenis vea eest teise kollase kaardi ehk punase kaardi ning pidi platsilt lahkuma ja Levadia jätkas kümnekesi. Olukorraga ei olnud rahul Levadia peatreener Marko Savic, kes ütles midagi kohtunikele teravamalt. Tohver reageeris tegevusele punase kaardiga ning Levadia mängu juhtis edasi Vladimir Vassiljev.

Edasist mängukäiku võis iga jalkasõber ette ennustada. Levadia langes sügavale kaitsesse, sest neile ju sobis tegelikult viigist, kuid nad juhtisid kohtumist ning oli vaja istuda kaitses vaid 15 minutit. See jättis aga Florale palju ruumi. Flora proovis küll palli kõigutada ühelt äärelt teisele madalate söötudega ning prooviti ka tsenderdustega ohtu tekitada Levadia kastis, kuid tulutult.

Surve kestis kuni mängu lõpuni. Survest oli tolku, kuid liiga hilja. Kolmandal üleminutil (90+3) jõudis Flora viigiväravani. Karistusalas põrkas pall Ken Kallastele, kes lõi meeste puntrast palli võrku. Florakad jooksid väravast palli järele, et ehk tekib veel üks võimalus. See tekkiski. Kui Levadia oli palli mängu pannud, sööstsid kõik florakad survestama ning võtsid palli omale. Vassiljev andis paremalt äärelt tsenderduse Levadia kasti, kus oli vahetusest sekkunud Mark Anders Lepik. Lepik sai pallile peaga pihta, aga suunas palli väravast mööda.

Kõlas kohtumise lõpuvile ning Flora mehed langesid väljakule, Levadia mängijad juubeldasid. Tuletame meelde, et Levadiale sobis ka viik, et tulla Eesti meistriks. Tõsiasi on see, et teise koha saavutanud Flora ei kaotanud Premium liiga raames ühtegi kohtumist meistriks tulnud Levadiale, kuid Levadia edestas eelmise aasta meistreid ühe punktiga.

Hooaja esimesi minuteid mänginud Mark Anders Lepik Premium liiga hooaja viimast lööki sooritamas.