Flora noortel edukas nädalavahetus – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Flora noortel edukas nädalavahetus

Läinud nädalavahetusel olid võistlustules mitmed Flora noortegrupid – kolm võistkonda osalesid Tartu Santos Cupil ning kaks Viimsi McDonald’s Cupil. Kahelt turniirilt toodi kokku neli auhinnalist kohta. 

Juba rohkem kui kümneaastase traditsiooniga Tartu Santos Cup toob kokku Baltimaade paremad noortevõistkonnad, kes mängivad erinevates vanusegruppides neljal järjestikusel nädalavahtusel. Flora noored sõitsid Tartusse oktoobri esimesel nädalavahetusel, kui parimaid selgitati U9, U11 ja U13 vanuseklassides.

2007 sündinute vanuseklassis osalesid nii FC Flora Valge kui FC Flora Roheline, kes mõlemad B-divisionis mängisid. A-alagruppi paigutatud FCF Valged läbisid tee kohamängudesse puhtalt, alistades alagrupis FC Santos Punased 4:3, FC Põlva Lootose 1:0 ning soomlaste HJK Töölö Valged 4:0. B-alagrupis mänginud FCF Rohelised jäid seekord alagrupis kolmandaks, saades 3:0 võidu FC Santos Valgete üle ning kaotades tasavägistes mängudes napilt tugevatele Riga Dinamole ja HJK Töölö Kollastele vastavalt 0:2 ja 0:1.

Kohamängudes kaotasid FCF Rohelised esmalt küll FC Põlva Lootosele 1:2, ent võtsid seejärel peale viigiliselt lõppenud normaalaega penaltiseerias magusa revanši HJK Töölö Kollaste üle, kellele oldi alagrupis alla jäädud. See tagas koha 5.-6. koha mängule, kus võeti veel magusam revanš, alistades Riga Dinamo samuti penaltiseeria abil. Seega Rohelistele turniirilt väga tubli 5. koht.

FCF Valged jätkasid alagrupi võitjana heitlust finaalikohale. Esmalt alistati 1:0 FC Santose Valged, seejärel HJK Töölö Valged 2:0 ja nii oligi koht finaalis olemas. Vastamisi tuli minna FC Santose Punastega, kellega juba alagrupis oli madistatud ja tasavägises mängus 4:3 võit võetud. Seegi mäng kulges väga tasavägiselt ning peale 1:1 lõppenud normaalaega tuli võitja selgitamiseks lüüa penalteid. Seal näitasid meie noored paremad närvi ning alistasid teistkordselt, kuid seekord turniiri võitja otsustanud kohtumises Santose noored.

2009 sündinute hulgas osales Alo Dupikovi juhendatav Flora noortevõistkond. Nemad mängisid 2009 vanusegrupi A-divisionis ning olid paigutatud C-alagruppi koos PK-35 Vantaa, FA Tartu Kalevi ning lätlaste Limbazi and Salacgrivaga. Turniir algas 2009 florakate jaoks kaotusega, kui alagrupi esimeses mängus tuli soomlaste PK-35 nappi 1:2 paremust tunnistada, sama päeva õhtul alistati aga Limbazi and Salacgriva väravaterohkes mängus 8:3. Teise päeva esimeses mängus, mis otsustas ühtlasi ka alagrupi lõppseisu, mindi vastamisi Tartu Kaleviga ning sealtgi mängus nägi palju väravaid – tasuks 7:1 võit ja alagrupist teine koht.

Kohamängudel tuli alustuseks rinda pista D-alagrupi võitnud JK Narva Transiga. Tasavägine mäng lõppes 3:3 viigiga, mis tähendas, et edasipääseja tuleb selgitada penaltite abil. Ka 2009 florakad näitasid penaltiseerias külma närvi ning võtsid magusa võidu. Poolfinaalis ootas meid aga juba tuttav PK-35, kellele alagrupis 1:2 alla oli jäädud. Alagrupimängust olid järeldused tehtud ning poisid tahtmist täis ning see peegeldus ka mängupildis – seekord midagi juhuse hooleks ei jäetud ning 3:1 võiduga tagati kindel pääs finaali. Finaalivastase FK Pskov 747 teekond oli olnud muljetavaldav – teel finaali oldi alistatud kõik oma vastased vastavalt 15:1, 10:3, 10:0, 6:1 ja 4:1 ehk väravatevahega 45:6. Finaalis näitas FC Flora aga seda, mis rohevalges võimus peidus on ning pihkvalaste üle võeti väga tugev 3:2 võit, millega ühtlasi võideti ka Santos Cup.

2009 poisid tähelepanuväärse võiduni tüürinud Alo Dupikov sõnas, et tulemus oli ka talle endale positiivseks üllatuseks. “Kuna tegu on  minu arvates Eesti ühe tugevaima turniiriga, siis poiste ees suur kummardus! See, millist sisu ja tahtmist nad näitasid, oli kohati ka mulle endale natukene üllatuseks,” ütles ta. “Turniir õnnestus igati, mitte ainuüksi tulemuslikus mõttes vaid ka kogemuse saamise eesmärgil. Mängud, mis me sealt saime olid kõik korraliku tasemega. Kokku pidasime kuus mängu ja neist neli olid välismaa võistkondadega – Eestis sellist luksust naljalt ei kohta,” kiitis treener turniiri taset. “Seda, et me sealt võitjana väljume, ei uskunud enne finaali ilmselt keegi, välja arvatud mina ja eriti mu väikesed kangelased,” lisas ta.

2009 poisse ootab järgmisena ees Flora enda korraldatav Nike Cup, kuid seejärel on pilgud suunatud Leedus toimuvale suurturniirile Ateitis Cup, kus loodetakse rinda pista tõeliselt suurte maailmaklubide järelkasvudega nagu AC Milan, Juventus, Liverpool jt. “Seega tegevust meil jagub ja sihid on poistel selged. Loodame, et aastate möödudes teevad poisid tegusid juba Flora põhimeeskonnas, töö selle nimel igatahes käib!” lisas Alo lõpetuseks.

Lisaks Santos Cupile olid meie noored esindatud ka Viimsis toimunud McDonald’s Cupil, kus osalesid FC Flora 2011 Rohelised ning FC Flora 2012 grupp, kelle jaoks oli tegemist elu esimese turniiriga. Kui Taavi Trasbergi juhendatav 2011 Roheliste võistkond oli juba varasemalt võistlustega karastunud ning saavutas turniiril väga tugeva teise koha, siis Egon Tintse ja Rauno Tutki juhendatavate 2012 grupi jaoks oli tegemist alles elu esimese turniiriga. Seda enam on tähelepanuväärne, et FC Flora 2012 saavutas turniiril kaheksa võistkonna konkurentsis kolmanda koha! Lisaks tasub ära mainida, et meie kolmanda koha võistkonda kuulus ka üks tüdruk.

Pole kahtlust, et noored florakad said nädalavahetusega indu ja usku juurde ning loodetavasti ronis jalgpallipisik neile veel sügavamale sisse, et tulevikus veelgi suuremaid võite tähistada!

Elu esimesel turniiril kolmanda koha saavutanud Flora 2012 võistkond