Flora noored Helsinki Cupil edukad – FC Flora -FC Flora

Flora noored Helsinki Cupil edukad

FCF 2003 I võitu tähistamas

Juuli keskel toimus Soomes Euroopa suuruselt kolmas juunioride jalgpalliturniir Helsinki Cup. Turniirist võtsid osa kaks Flora noortevõistkonda, kelle turniiri igati kordaläinuks võib lugeda.

Helsinki Cup on juba alates 1976. aastast toimuv noorte jalgpalliturniir, mis on aastate jooksul kasvanud Euroopa suuruselt kolmandaks omasuguste seas. Tänavusel turniiril osales kokku üle 22 000 mängija, üle 1300 võistkonna, peeti rohkem kui 4200 kohtumist ning osalejaid oli 19-st eri riigist.

FC Florat sõitsid põhjanaabrite juurde esindama FCF 2003 I ja FCF 2007 Mustad, mõlema treeneriks Andres Koogas, abitreeneriteks Taavi Trasberg (2003) ja Oskar Mihkel Kalpus (2007). Järjekorras 43. korda toimunud turniir kestis 9.-14. juulini.

2003 vanuseklassis osales kokku 64 võistkonda ning florakad olid üles antud võistlusspordi Eliit tasemel. Turniiri alustati muljetavaldavalt, kui alustuseks võideti kolm järjestikust mängu. NJS Musta vastu tuli leppida 3:3 viigiga, ent alagrupi viimane mäng võideti taas kindlalt ning tagati sellega alagrupi võit, mis kindlustas koha 16 parema sekka. Kaheksandikfinaalis mindi vastamisi šveitslaste ÄmmeTeamiga, kes alistati kindlalt 4:0. Veerandfinaalis tuli vastu aga rootslaste Bollstanäs SK, kes aga skooriga 0:3 lõpetas meie teekonna, sammudes ise edasi poolfinaali. Lõpptulemuseks aga igati soliidne 5.-8. koht 64 meeskonna hulgas.

2007 vanuseklassis oli üles antud koguni 155 võistkonda ning FCF 2007 Mustad kuulus taas tugevaimasse Eliit tasemegruppi. Flora alagrupis kulgesid kõik mängud ülitasavägiselt, mida näitab fakt, et vaid ühes viiest Flora alagrupimängust löödi rohkem kui üks värav. Tulemused vastavalt 1:1 (vs Honka/Akatemia 07 K), 0:0 (vs Kasiysi/Red), 0:1 (vs HJK 07), 1:0 (vs Gnistan/keltainen), 0:0 (vs LePa/Sininen). Selline seis andis alagrupis kolmanda koha ning koha eest 32 hulgas tuli hakata võitlema jätkutabelis.

Et pääseda 16 parema hulka, tuli kokku minna HJK/Kannelmäki sininen meeskonnaga, kes oli oma algrupi võitnud. Tasavägises mängus lõppes normaalaeg 1:1 viigiseisul ning edasine sõltus penaltitest. Penaltiseerias jagus kõike, mida ühes põnevusseerias olla võiks – õnnestumisi, möödalööke, tõrjumisi. Määravaks sai meie väravavahi viimane tõrje, mis tagas 3:2 penaltiseeria võidu ning koha 16 parema hulgas. Kaheksandikfinaalis ootas ees mäng HJK/Arabia sininen meeskonna vastu, mis suudeti ära lõpetada normaalajaga, võites mängu 1:0. Sarnaselt 2003 grupile oldi jõutud veerandfinaali, kus mindi vastamisi KäPa/City 07 võistkonnaga. Tasavägina normaalaeg lõppes jällegi seisul 0:0, mis tähendas, et edasipääseja tuleb selgitada penaltiseerias. Kui 1/16-finaalis võideti penaltiseeria 3:2, siis veerandfinaalis pidime sama tulemusega aga vastaste paremust tunnistama. Nii lõppes ka 2007 poiste teekond veerandfinaalis ning tulemuseks 5.-8. koht.

Soomes toimunud turniir oli heaks jätkuks kaks nädalat varem Pärnus toimunud rahvusvahelisele noorteturniirile Pärnu Summer Cup 2018, kus mõlemad meeskonnad saavutasid samuti 5. koha.