Flora Nike Cup jätkus kolme turniiriga – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora Nike Cup jätkus kolme turniiriga

Läinud nädalavahetusel jätkus igasügisene Flora Nike Cup, kui võitjad selgitati kolmel erineval turniiril. Kahe noorte vanusegrupi kõrval olid võistlustules ka lapsevanemad.

Laupäev oli seekord Nike Cup-i 2006 poiste turniiri päralt, millest võttis osa kaheksa tugevat võistkonda. Turniir mängiti kahes alagrupis, mille tulemuste alusel edasisi finaa- ja kohamänge peeti.

A-alagrupist liikus täiseduga poolfinaali FC Flora võistkond, kes alistas FC Tiigrid 1:0, Tallinna JK Legioni 5:0 ning Pärnu JK Vapruse 3:0. Teisena tagas endale koha poolfinaalis Legion, kelle saldoks jäid võit, viik ja kaotus.

A-alagrupp
Tallinna FC Flora 9p
Tallinna JK Legion 4p
FC Tiigrid 2p
Pärnu JK Vaprus 1p

B-alagrupist pääses täiseduga poolfinaali Tallinna JK Kalev, kes alistas alagrupivastased tulemustega 3:0, 3:0 ja 1:0. Teise poolfinaalkoha kindlustas kahe võiduga FC Levadia roheline.

B-alagrupp
Tallinna JK Kalev 9p
FC Levadia roheline 6p
Tallinna JK Legion II 3p
Saku Sporting 0p

Poolfinaalid kulgesid juba väga tasavägiselt. Esmalt läksid vastamisi A-alagrupi võitja FC Flora ning B-alagrupi teisena lõpetanud FC Levadia. Normaalaeg väravaid ei toonud ning 0:0 seis tähendas, et finaalipääseja tuleb selgitada penaltiseeria abil. Seal õnnestus florakatel kindlamat jalga näidata ning tulemusega 4:1 tagati koht finaalis. Teises võrdsete lahingus õnnestus B-alagrupi võitnud Tallinna Kalevil oma paremus maksma panna ning minimaalse 1:0 võiduga finaali pääseda. Finaal kujunes taaskord võrdsete lahinguks, millest võitjana väljus seekord Tallinna JK Kalev, alistades Flora noored tulemusega 2:1. Kolmanda koha mängus oli Levadia 1:0 üle Legionist.

Turniiri parimaks väravavahiks valiti Levadia puurilukk Oskar Speek, parimaks mängijaks Flora mängumees Oliver Veltmann.

Pühapäeval jätkati Nike Cup-i 2011 sündinute turniiriga, kus osavõtjaid oli juba 12. Mängiti neljas kolmeliikmelises alagrupis, kust iga alagrupi kaks paremat pääsesid veerandfinaalidesse. A-alagrupist tagasid endale koha veerandfinaalis FC Flora rohelised ning Raasiku FC Joker.

A-alagrupp
FC Flora rohelised 6p
Raasiku FC Joker 3p
Rakvere JK Tarvas 0p

B-alagrupis oli teistest selgelt parem Viimsi MRJK, kelle järel võitles teise veerandfinaalkoha välja FC Tallinn DS.

B-Alagrupp
Viimsi MRJK 6p
FC Tallinn DS 3p
Harju JK Rae 0p

C-alagrupp kujunes kõige tasavägisemaks ning sealt väljus võitjana Harju JK. Teisena pääses nende järel veerandfinaali FC Flora valgete võistkond.

C-alagrupp
Harju JK 4p
FC Flora valged 3p
FC Tallinn IK 1p

Viimase ehk D-alagrupi läbis täiseduga FC Flora rohevalgete võistkond, kes võitis mõlemad kohtumised. Ühe kaotuse ja ühe võiduga pääses veerandfinaali ka FC Ararat.

D-alagrupp
FC Flora rohevalged 6p
FC Ararat 3p
JK Kratid Kalev 0p

Esimene veerandfinaal tõi kohe FC Flora roheliste ning FC Flora valgete omavahelise lahingu, millest võitjana väljusid rohelised tulemusega 5:1. Teisest veerandfinaalist pääses nelja parema hulka Raasiku FC Joker, kes alistas Harju JK tulemusega 2:1. MRJK ja FC Ararati vahelisest veerandfinaalist väljus võitjana Viimsi MRJK, kes 2:0 võiduga koha nelja hulgas tagas. Viimasest ehk neljandast veerandfinaalist liikus poolfinaali edasi FC Tallinn DS, kes alistas FC Flora rohevalged napilt 1:0.

Poolfinaalides läksid vastamisi FC Flora rohelised ja MRJK ning Raasiku Joker ja FC Tallinn DS. Kui esimeses poolfinaalis vajas MRJK Flora roheliste alistamiseks penaltiseeriat, siis teisest poolfinaalist pääses kindla 3:0 võiduga finaali Raasiku FC Joker. Finaaliks olid Raasiku Jokeri jõuvarud aga otsas ning Viimsi MRJK suutis oma paremuse kindlalt maksma panna, võites turniiri otsustava mängu tulemusega 8:0. Kolmanda koha medalid läksid Flora roheliste kaela, kes alistasid pronksimängus FC Tallinn DS-i 2:0.

Pühapäev kulmineerus aga põneva lastevanemate turniiriga, kuhu sel korral oli end kirja pannud kuus võistkonda. Kõik võistkonnad mängisid omavahel korra läbi ning võitja selgitati vastavalt punktitabelile. Ainsa võistkonnana läbis turniiri ilma kaotuseta FC Flora lapsevanemate võistkond, kelle saldosse kogunes kolm võitu ja kaks viiki, mis andis 11 punktiga ka esikoha. Teine koht läks MRJK lapsevanematele, kes kogusid kolm võitu, ühe viigi ja ühe kaotuse, mis andis 10 punkti. Kolmas koht läks 8 punkti kogunud Viies Sektor võistkonnale, neljandaks jäid FC Kose lapsevanemad, viiendaks FC Kuressaare ning kuuendaks FC Tiigrite lapsevanemad.

FC Flora 11 punkti
Viimsi MRJK 10 punkti
Viies Sektor 8 punkti
FC Kose 7 punkti
FC Kuressaare 6p
FC Tiigrid 0p

Parimaks väravavahiks tunnistati võitjaks tulnud FC Flora võistkonna puurilukk Innar Hunt ning turniiri parimaks mängijaks Viimsi MRJK mängija Kai Martin!

Juba viiendat aastat toimuvate ning aina enam populaarsust koguvate Flora hilissügiste turniiripäevadega tehti algust novembri esimesel nädalavahetusel, kui parimad selgitati neljas erinevas vanusegrupis. Novembri- ja detsembrikuu nädalavahetustel toimub EJL sisehallis kümnel päeval ühtekokku 19 turniiri, sealhulgas ka üks tüdrukute ning üks täiskasvanute turniir.

Flora Nike Cup on kõikide asetleidvate turniiride koondnimetuseks. Sarnaselt varasemale, mängitakse ka see aasta kahes tugevusgrupis: Nike Cup nime kannavad tugevama tasemega turniirid ning neist on oodatud osa võtma Eesti parimad noortevõistkonnad; Rõõm Jalgpallist turniirid on aga mõeldud hiljuti oma jalgpallurikarjääri alustanutele, kellele jaoks jalgpall on vähemalt esialgu vahva harrastus, aga ka madalamal liigatasemel mängivatele võistkondadele ning samuti täiskasvanutele.

Nädalavahetuse pildigaleriid leiad siit: LAUPÄEV ja PÜHAPÄEV