Flora naiskond võitis oma seitsmenda Superkarika – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

Flora naiskond võitis oma seitsmenda Superkarika

26. märtsil Sportland Arenal peetud naiste Superkarikafinaalis võttis Tallinna FC Flora Saku Sportingu üle 4:2 võidu ning tõstis pea kohale klubi seitsmenda Superkarika.

Lahing valitseva Eesti meistri ja liigatabeli 2. koha omaniku vahel tõotas eos tulla paljulubav ning võimalusterohke. Nii nägidki pealtvaatajad 90. minuti jooksul kuute väravat, ühte punast kaarti ning hõbedaselt helkivat Superkarikat Flora naiskonna mängijate käte vahel.

Esimene poolaeg

Mängu esimene võimalus tekkis Sakul 3. minutil, kui ründajal õnnestus kaitseliini vahelt läbi joosta. Flora õnneks maandus pealelöödud pall Victoria Vihmani süles. Seejärel sai Flora indu juurde, et mäng enda kätte saada ning ise ohtlikke olukordi tekitada. Nii otsiti, uuriti ja puuriti usinasti – küll sai Getter Saar värava ees peaga löögile, küll Mari Liis Lillemäe libistas palli napilt võrgu eest läbi – kuid tulemust see endaga kaasa ei toonud.

13. minutil tehti Anastasia Ivanova vastu vastaste kasti äärealal viga ning Flora teenis karistuslöögi. Seda toimetama läinud Saar ei jätnud võimalust kasutamata ning keerutas palli võrku. Tablool 1:0.

Pikalt Flora eduseis ei kestnud, sest kolme minuti pärast andsid Sportingu mängijad omapoolse vastuse. Küljesisseviskest leiti mängija, kes värava ette söödu andis ning Kristina Bannikoval polnud muud muret kui pallile väike kõks anda, et värav sahiseks. Tablool 1:1. Just küljesisseviskest alguse saanud rünnak oleks otsustavaks saanud ka 22. minutil, kuid Vihman oli sellel korral valmis ning püüdis palli.

24. minutil üllatas Helina Tarkmeel kauglöögiga. Löök võttis isegi Saku mängijast rikošeti, kuid muu peale posti ei värisenud.

Kolme minuti pärast pääsesid vastased paremalt äärelt tulema.. ja jäidki tulema! Lõpuni välja. Tsenderdusega leiti värava ees roheliste särkide vahelt Saku mängija ning jõudmata silmagi pilgutada, oli tablool kirjas 1:2.

34. minutil pääses Flora nurgalöögijärgselt pealelöögile, kuid Saar andis pallile peaga nii suure hoo, et see lendas vaid üle värava. Tagumist posti jahtis 42. minutil ka Jaanika Volkov, kuid seegi läks napilt mööda ning värava ees ei olnud kedagi pikendamas, kes palli võrku lükkaks. Viigiseisu ei tulnud ning vaheajale läksime 1:2 kaotusseisus.

Teine poolaeg

Teise poolaja alguses oli Saar heas hoos ning kui kaks võimalust 50. minutil ebaõnnestusid, sest väravavaht sekkus mängu, siis 52. minutil oli ründaja juba täpne. Saku kaitsjad eksisid palli puhastamisel, tehes sellega Florale suure teene  – nii oli nahkkera Saare jala ees ning ründaja seisis väravavahiga vastamisi. Saar lahkus sellest duellist võitjana ning kirjutas tabloole 2:2.

Rohevalgete võidujanu aina kasvas ning nii pressiti end üha jõulisemalt Saku värava alla. 54. minutil tõi pressing tulemusi, kui nurgalöögijärgselt jäi pall kastis lahtiseks ning Lillemäe palli tagumisse posti surus. Tablool 3:2.

Kübaratrikki jahtinud Saar võluski 63. minutil kübarast oma kolmanda ja Flora neljanda värava. Lisette Tammiku löök puuriluku vahelt läbi ei pääsenud, vaid põrkus tolle jalast Kelly Roseni ette. Rosen virutas nii kuis jaksas, pall põrkus vastu Saart ning võrk sahises. Tablool 4:2.

Getter Saar sooritas mängus kübaratriki. Foto: Kenn Rull

71. minutil oli väravahõngu tunda, kui Tarkmeel tsenderdas värava ette ning Volkov pallile jala vahele sai, kuid löök jäi liiga nõrgaks. Olukorda sekkus Lillemäe, kuid märklauaks oli vaid post.

Teisel poolajal oli mäng täielikult Flora kontrolli all ning Sakul läks 80. minutil asi veel hapumaks, kui teise kollase kaardi tõttu jäädi mängijaga vähemusse. Flora ründas. Kordi. Oma võimaluse sai Siret Räämet, kellel oli vaid sentimeetrite küsimus, et pall väravasse läheks. Tammik proovis viimase kümne minuti jooksul paar korda, kuid alati oli puurilukk valvel ning ründaja mõtetest kaks sammu ees.

Viimastel minutitel värises ka latt ning oma viiendale väravale oldi lähedal, kuid lõpuvile kõlades jäi tabloole 4:2 Flora kasuks. Nii oli meil teadmine, et kergitame oma pea kohale klubi seitsmenda naiste Superkarika ning lähme Naiste Meistriliiga hooajale vastu hea emotsiooni pealt.

Naiste Meistriliiga saab alguse selle nädala reedel, 31. märtsil kell 19:00, kui Sportland Arenal lähme vastamisi Tartu JK Tammeka naiskonnaga. Ootame Sind tribüünile kaasa elama!