Flora naiskond langes liidrile võideldes – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora naiskond langes liidrile võideldes

FC Flora naiskond vs Pärnu JK

Laupäeval 30. juulil Flora Lilleküla muruväljakul toimunud Naiste Meistriliiga XXI voorus kohtusid tabelijuht Pärnu JK ja teist kohta kindlalt haardes hoidev FC Flora naiskond.

Esimesel poolajal kaitseliini eksimuse järel kiirelt kaotusseisu jäänud Flora mängis viiese kaitseliiniga, sest peatreener Aleksandra Ševoldajeva plaani kohaselt oli mängu üks eesmärke tugeva vastase vastu taga null hoida. Sellest lähtuvalt mängiti esimest poolaega ehk pisut liiga ettevaatlikult ning nii lubati Pärnul juba 17. minutiks 2:0 eduseis haarata.

Teisele poolajale tuldi aga märksa näljasemalt ning suruti pärnakaid ajuti väga agressiivselt. Korra eksis Ariina Mürkhain ideaalsest kohast löögil ning Pärnu väravasuul seisnud Elis Meetua sunniti Miina Kallase poolt veel ka reaktsioonitõrjele, kui Kallase terav löök Meetua poolt lati alt ära toodi. Pärnu rünnakud suruti suurelt jaolt maha ning mängustatistika kallutati teise poolajaga veidi võrdsematele alustele. Liidri murdmiseks aga siiski käiku ei leitud ning nii jätkab Pärnu tipus ja Flora tema kannul.

Aleksandra Ševoldajeva nentis soccernet.ee’le, et pärnakad kasutasid ära meie eksimused, kuid mängus oli palju, millega Flora treeneripingil rahule võis jääda: “Esimesel poolajal karistasid nad meie kaks eksimust ära. Ühe hästi lohaka vea tegime veel, kui me ei hoidnud mänguplaanist kinni. Pärnu on nii kvaliteetne ja heade ründajatega võistkond, et kasutab lihtsalt need olukorrad ära. Natuke oli närv sees. Pärnu tuleb alati alguses väga aktiivselt peale ning üritab kohe tsenderdada, nurgalööke teenida ja löögile saada. Kahjuks ei olnud meie mängijad selleks valmis ega suutnud taga omavahel ära jaotada, kes peaks palli peale minema.”

Et Pärnu vastu minnakse ka hooaja teise poole mängudes lahingut andma, selles peatreeneri sõnad kahelda ei luba: “Nagu tänases mängus näha oli, siis me ei istunud ainult kaitses. Parema realiseerimise ja kiirema toetuse korral oleksime suutnud väga palju nende väravat ohustada ja isegi 0:2 seisult mängu tagasi tulla.”

Löögid kokku         3:10   5:6    8:16
Löögid väravale   0:4    3:3    3:7
Postid/latid           0:1    0:0    0:1
Nurgalöögid         0:2    4:3    4:5
Vead                       5:4    2:5    7:9
Suluseisud            2:2    1:2    3:4